REKLAMA

Nocny Ogrodnik

tytuł oryg.: The night gardener
autor: George Pelecanos
przekład: Katarzyna Kasterka
wydawnictwo: Prószyński Media
kolekcja: Duże Litery
wydanie: Warszawa
data: 2008
forma: książka, okładka miękka
wymiary: 170 × 240 mm
liczba stron: 476
ISBN: 978-83-7469728-6

Po odnalezieniu w ogrodzie osiedlowym zwłok nastolatka Gus Ramone wraca pamięcią do sprawy sprzed dwudziestu lat. Wtedy to z Danem Holidayem pomagał legendarnemu T.C. Cookowi w śledztwie dotyczącym serii zabójstw młodych ludzi. Mordercy, nazwanego Nocnym Ogrodnikiem, nigdy nie schwytano.

Od tego czasu wiele się zmieniło: Holiday odszedł z policji w niesławie, Cook przeszedł na emeryturę; tylko Ramone pracuje wciąż w wydziale zabójstw. Jego syn Diego był kolegą ostatniej ofiary, Asy. Śmierć chłopaka zmusza trzech mężczyzn do połączenia wysiłków w celu rozwiązania zagadki prześladującej ich od lat. Czy Nocny Ogrodnik znów wyruszył na łowy?

George Pelecanos

(ur. 1957 w Waszyngtonie)

Pracował jako kucharz, pomywacz, barman i sprzedawca damskiego obuwia, zanim w 1982 roku opublikowano jego pierwszą książkę. Napisał czternaście powieści kryminalnych, których akcja rozgrywa się w Waszyngtonie i jego okolicach. Uhonorowano go wieloma nagrodami, . Raymonda Chandlera (we Włoszech), Falcon w Japonii oraz Grand Prix Du Roman Noir we Francji. Jego eseje ukazywały się na łamach "The New York Times", "The Washington Post", "GQ" i innych.

Pelecanos pracuje również w branży filmowej. Wyprodukował i napisał scenariusz serialu telewizyjnego ,,Prawo ulicy" (w reżyserii Agnieszki Holland). Zajął się także dystrybucją filmu Ryszarda Bugajskiego ,,Przesłuchanie" w USA. Obecnie pracuje nad miniserialem "The Pacific", którego producentami są Tom Hanks i Steven Spielberg.

Mieszka z żoną i trójką dzieci w Silver Spring.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy