Nieugięty
| tytuł oryg.: | On the Brinks |
| autor: | Sam Millar |
| przekład: | Krzysztof Dworak |
| wydawnictwo: | Replika |
| wydanie: | Zakrzewo |
| data: | 31 stycznia 2012 |
| forma: | e-book (epub, mobipocket) |
| liczba stron: | 360 |
| ISBN: | 978-83-7674926-6 |
Bestsellerowa, wielokrotnie nagradzana powieść autorstwa Sama Millara opowiada historię największej kradzieży w historii Ameryki.
Przez wiele miesięcy na pierwszym miejscu listy bestsellerów w Irlandii!
Sam Millar może pochwalić się barwnym życiorysem. Wychowywał się w Północnej Irlandii. Przeżył wydarzenia "Blanket protest", ale w przeciwieństwie do wielu, nie zrezygnował ze swoich przekonań, nawet gdy oznaczało to zawzięty opór przeciw represyjnemu reżimowi więziennemu.
Następnie wyemigrował do Nowego Yorku, gdzie pracował w nielegalnych kasynach. Podczas pobytu w Ameryce zdemaskował podziemny świat irlandzkich gangów w Nowym Yorku zajmujących się hazardem.
Imperium nie było zbudowane po to żeby przetrwać, ale Millar przygotowywał większą napaść. Razem ze wspólnikiem postanowił ukraść 7.2 miliona dolarów z dotychczas niezachwianej operacji Brinks Security w Rochester. To był śmiały, ale bezkrwawy skok.
Prawa do ekranizacji ,,On The Brinks" nabył Warner Brothers.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Listy. 1956-1978Stanisław Lem, Sławomir Mrożek
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Quo vAIdisAndrzej Dragan
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Z okopu do Europy. Trzy dekady w centrum wydarzeńRadosław Sikorski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Idę do woja. Znani Polacy w armii PRLJerzy Kubrak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Ćwiczenia z dysonansuTomasz Stawiszyński
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Wpół do starości. Refleksje o drugiej połowie życiaMarzena Rudnicka
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jak wysoko sięga miłość? Życie po Broad Peak. Rozmowa z Ewą BerbekąBeata Sabała-Zielińska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jeszcze będzie przepięknieTomek Lipiński
-
nowość[ książka, e-book ]Trzewiokracja, czyli co tam piszczy w polityceMichał Rusinek
-
nowość[ książka, e-book ]Jak mieć w życiu frajdę. Rozmowy Kasi StoparczykKatarzyna Stoparczyk
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Polskie morderczynieKatarzyna Bonda
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Miłość'44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłościAgnieszka Cubała




















































