Nie zapomnij o mnie, czyli fatalna pomyłka
autor: | Porawska Aleksandra |
wydawnictwo: | Wydawnictwo Poligraf |
wydanie: | Brzezia Łąka |
data: | 27 stycznia 2021 |
forma: | książka, okładka miękka |
wymiary: | 145 × 205 mm |
liczba stron: | 298 |
ISBN: | 978-83-8159291-8 |
Kochani czytelnicy. Oddaję w wasze ręce skrawek mojej duszy i serca. Książkę tę napisałam na podstawie moich przeżyć. Jest ona moją terapią. Polecam serdecznie tę lekturę i apeluję do kobiet o odwagę, która musi być silniejsza od strachu, by ujawnić przemoc i gwałt, który jest nam wciąż zadawany. Przemoc fizyczna to zło wydawałoby się największe, ale gwałtu zadanego psychice nie da sie zaleczyć i zapomnieć. W książce zamieściłam fragmenty wspomnień z mego życia, które nadają jej różne barwy emocjonalne, co powoduje, że czyta się ją z uwaga i w napięciu. Życzę interesującej lektury!
Urodziłam się wiosną 1957 roku we Wrocławiu. Jestem córką Jadwigi pochodzącej z Ziem Wschodnich, czyli ze Lwowa. Mój ojciec Tadeusz po 4-letniej niewoli w Niemczech w czasie II wojny światowej wrócił do Polski do Wrocławia. Tu pracował przy odbudowie miasta z gruzów powojennych.
Ukończyłam 8-letnią szkołę podstawową, następnie technikum energetyczne, które po 5 latach zakończyłam maturą i dyplomem technika. Po 4-letnim nieudanym małżeństwie, śmierci drugiego syna, perypetiach zagrażających memu życiu w 1985 roku podjęłam decyzję o wyjeździe z Polski na Zachód do Niemiec. Niełatwe życie w Niemczech zmusiło mnie znowu do emigracji, tym razem do USA do Nowego Jorku. Entuzjazm, z którym wyjeżdżałam, przemienił się niestety w wielkie rozczarowanie i nawet niezłe perspektywy finansowe nie wpłynęły na stan duchowy, gdyż obcość, z którą się spotykałam na co dzień, dotyczyła mego wyglądu. Według rodaków nie byłam typową Polką: czarne długie włosy - więc Hiszpanka; włosy kręcone - to Żydówka z Brooklynu, do tego trochę gruby nos - więc Egipcjanka. Po 3 latach w Nowym Jorku wróciłam do Polski do Wrocławia, gdzie przeżyłam powódź 1000-lecia, pożegnałam się z umierającą siostrą i znowu wyjechałam do Niemiec, gdzie mieszkam do dziś.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Jedyna. Biografia Karoliny LanckorońskiejMarcin Wilk
-
nowość[ książka ]BARCELONA. Opowieści o mieścieJoan de Deu Prats
-
nowość[ książka, e-book ]Karawana kryzysu. Za kulisami przemysłu pomocy humanitarnejLinda Polman
-
nowość[ książka ]Bóg odszedł z poczuciem winy. Tadeusz Bartoś w rozmowie z Arturem NowakiemTadeusz Bartoś, Artur Nowak
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Kwiaty w pudełku. Japonia oczami kobietKarolina Bednarz
-
[ książka, e-book ]Dni długie jak lataBogdan Bartnikowski
-
[ książka ]HiroszimaJohn Hersey
-
[ książka ]Tajwan - wyspa w oku cyklonu. Walka o przyszłość demokracji na świecieKristoffer Ronneberg
-
[ książka, audiobook, e-book ]Diabeł, którego znasz. Psychiatria sądowa bez tajemnicGwen Adshead, Eileen Horne
-
[ książka ]Piętnastoletnie safari, czyli jak pokochać Południową Afrykę. Lata 1986-2000Krzysztof Więckiewicz
-
[ książka, e-book ]Jak stracić matkę. Opowieść o Erice Jong i strachu przed lataniemMolly Jong-Fast
-
[ książka ]Kurp w Paragwaju. Ojciec Jan Krajza, werbista (1960-2021) u Indian Ava Guarani. Misja trwaMichał Szkatuła
LINKI SPONSOROWANE
Najnowsze informacje na Tu Stolica
Misz@masz
Artykuły sponsorowane
REKLAMA
REKLAMA
Kup bilet
Znajdź swoje wakacje
Polecamy w naszym pasażu
REKLAMA