Listy znad Sprewy
| autor: | Janina Dobrowolska |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Poligraf |
| wydanie: | Brzezia Łąka |
| data: | 19 marca 2026 |
| forma: | książka |
| wymiary: | 145 × 205 mm |
| liczba stron: | 696 |
| ISBN: | 978-83-8308622-4 |
"Listy znad Sprewy" to wieloletni zapis epistolarnego dialogu prowadzonego w listach Janiny Dobrowolskiej (Zulejki) do Adama, obejmujący lata 2013-2025. Jest to świadectwo relacji budowanej słowem, stopniowo dojrzewającej - mimo upływu czasu, zmieniających się realiów i geograficznego oddalenia. Adam wyłania się z nich jako uważny i przenikliwy partner dialogu, obdarzony rzadką wrażliwością estetyczną i kulturą słowa.
Ta korespondencja jest czymś więcej niż prywatną wymianą myśli. To pogłębiona rozmowa o literaturze, filozofii, sztuce i muzyce, w której osobiste doświadczenie splata się z refleksją nad dziełami m.in. Platona, Goethego, Kierkegaarda, Thomasa Manna, Nabokova czy Mozarta. Listy ukazują ewolucję więzi, zmiany tonów i tematów, a zarazem niezwykłą ciągłość wrażliwości, erudycji i kultury słowa.
"Listy znad Sprewy" są opowieścią o mocy języka - zdolnego przekraczać granice czasu i przestrzeni, podtrzymywać bliskość i nadawać sens ludzkiemu doświadczeniu. To książka dla czytelników ceniących literaturę refleksyjną, intymną i niespieszną; dla tych, którzy wierzą, że prawdziwy dialog może trwać latami i pozostawać żywy.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Wiersze wybrane i noweJanina Dobrowolska
-
[ książka ]Zacząć od niebaJanina Dobrowolska
-
[ książka ]Wołaj mnie, kwiecieJanina Dobrowolska
-
[ książka ]Wychodząc z burzJanina Dobrowolska
-
nowość[ książka ]Powiedz im, że ona tu jest. W poszukiwaniu królowej MalajhyBodour Al Qasimi
-
nowość[ książka, e-book ]Kto by się spodziewał?Anna Brook-Mitchell
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Czarownica z PortobelloPaulo Coelho
-
nowość[ książka ]Powrót do prostoty. Jak uspokoić ducha w zabieganym świecieMaximilien Le-Febure-du-Bus
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Regulamin tłoczni winJohn Irving
-
nowość[ książka ]Ludzie czerwonego słońcaRafał Wojasiński
-
nowość[ audiobook, e-book ]Suma uśmiechówHubert Enerlich
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Ogień w gardleBeatriz Serrano
LINKI SPONSOROWANE
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA




























