Laboratorium Palestyna. Jak Izrael eksportuje technologię przemocy na cały świat
| autor: | Antony Loewenstein |
| przekład: | Agnieszka Sobolewska |
| wydawnictwo: | Otwarte |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 15 października 2025 |
| ISBN: | 978-83-8399508-3 |
Inne formy i wydania
| , pierwsze | 2025.10.15 |
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, pierwsze | 2025.10.15 |
| e-book (epub, mobipocket), pierwsze | 2025.10.30 |
Laureat Walkley Book Award 2023, najważniejszej dziennikarskiej nagrody w Australii
Nominacja do Moore Prize 2023, nagrody przyznawanej za książki promujące prawa człowieka
Ponad 100 000 sprzedanych egzemplarzy
Jak Izrael zarabia na okupacji Palestyny?
,,Laboratorium Palestyna" to książka, która odpowiada na to pytanie z druzgocącą precyzją. Od ponad pół wieku izraelski przemysł obronny wykorzystuje okupowane terytoria palestyńskie jako teren testowy - miejsce, gdzie sprawdza działanie broni, systemy nadzoru i technologie inwigilacji. Efekt? ,,Sprawdzone w boju" rozwiązania trafiają dziś do armii, reżimów i korporacji na całym świecie - od Europy po Birmę, od Jeffa Bezosa po uchodźców na Morzu Śródziemnym.
Antony Loewenstein - niezależny dziennikarz żydowskiego pochodzenia - odsłania kulisy tego globalnego biznesu, korzystając z tajnych dokumentów i relacji świadków i własnych dochodzeń. Pokazuje, jak z cierpienia Palestyńczyków powstał dochodowy model eksportowy: inwigilacja, przemoc, przetrzymywanie bez wyroku - opakowane w język ,,innowacji" i ,,bezpieczeństwa".
Ta książka nie pozwala odwrócić wzroku. Wstrząsa, prowokuje i zostaje z czytelnikiem na długo. ,,Laboratorium Palestyna" to nie tylko opowieść o Palestynie. To opowieść o świecie, w którym każdy z nas może stać się testowanym przypadkiem.
Antony Loewenstein - niezależny dziennikarz żydowskiego pochodzenia - odsłania kulisy tego globalnego biznesu, korzystając z tajnych dokumentów i relacji świadków i własnych dochodzeń. Pokazuje, jak z cierpienia Palestyńczyków powstał dochodowy model eksportowy: inwigilacja, przemoc, przetrzymywanie bez wyroku - opakowane w język ,,innowacji" i ,,bezpieczeństwa".
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]John & Paul. The Beatles i muzyczne love storyIan Leslie
-
nowość[ książka ]Świat w oczach sąsiadkiRyszard Koziołek
-
nowość[ książka ]Iron Maiden. Infinite Dreams. Oficjalna ilustrowana historiaSteve Harris, Bruce Dickinson, Iron Maiden
-
nowość[ książka, e-book ]Wańkowicz. Życie na kraterzeŁukasz Garbal
-
nowość[ książka, audiobook ]Chiny jednego dzieckaPiotr Sochoń, Weronika Truszczyńska, Nadia Urban
-
nowość[ książka, audiobook ]Niebo. Pięć lat w sekcieSebastian Keller
-
nowość[ książka ]Partnerstwo. Mark Brzezinski, Olga Leonowicz w rozmowie z Anną PamułąMark Brzezinski, Olga Leonowicz, Anna Pamuła
-
nowość[ książka ]Prada. Historia rodzinyTommaso Ebhardt
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Zbyt wiele i nigdy dość. Jak moja rodzina stworzyła najniebezpieczniejszego człowieka na świecieMary L. Trump
-
nowość[ książka, e-book ]Od miecza do mangi. Opowieść o JaponiiChristopher Harding
-
nowość[ książka, audiobook ]Tym. Wolałbym być psemRyszard Abraham
-
nowość[ książka, e-book ]Ostatni gasi światło. Przypowieści o transformacjiMarta Madejska
LINKI SPONSOROWANE




















































