Kobieta metamuzyczna. Rozmowy Artura Cieślara
| autor: | Artur Cieślar |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Barbelo |
| wydanie: | Wydanie I, Warszawa |
| data: | 2014 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 155 × 240 mm |
| liczba stron: | 224 |
| ISBN: | 978-83-6429903-2 |
Kobieta metamuzyczna to wyjątkowy zbiór 12 rozmów z powszechnie znanymi, podziwianymi i lubianymi kobietami polskiej sceny muzycznej. Autor zabiera nas także w podróż przez całe dekady polskiej muzyki!
Książka odkrywa nieznane oblicza znanych i podziwianych kobiet. Rozmówczyniami autora są: Grażyna Auguścik, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Nosowska, Sława Przybylska, Jadwiga Rappé, Maria Szabłowska, Magda Umer i Elżbieta Zapendowska. Tę barwną konstelację gwiazd tworzą przede wszystkim twórczynie i wykonawczynie muzyki wielu gatunków, ale także muzyczne ekspertki. Historie bohaterek świadczą o odważnych wyborach, o konsekwencji w spełnianiu swych marzeń, o wielkiej pasji, jaką jest dla nich muzyka. Nie uciekają one od szczerych wypowiedzi o sensie życia, o głęboko skrywanych lękach, a także o swoich największych sukcesach, zarówno prywatnych, jak i scenicznych.
Kobieta metamuzyczna przemawia niczym barwnie skomponowana mozaika, pełna osobistych zwierzeń, wspomnień z dzieciństwa, subtelnych prób opisania istoty muzycznej wrażliwości i tego, co porusza najdelikatniejsze struny kobiecej psychiki.
O Autorze
Artur Cieślar -- pisarz, reportażysta i podróżnik. Absolwent filologii romańskiej UAM w Poznaniu. Pracował jako dziennikarz i reportażysta dla wielu magazynów. Podróżował m.in. do Indii, Nepalu, Chin i na Sri Lankę. Odwiedził najodleglejszy zakątek na globie, Wyspę Wielkanocną, którą opisał w jednej z książek. Miłośnik Orientu. W 2014 roku rozpoczął przygodę z malarstwem. Twierdzi, że świat opisany umiera wolniej. Dziś dodaje, że także ten namalowany.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]UłudaArtur Cieślar
-
[ książka ]Listy do Małgosi. Jabłoń kwitnie zawszeArtur Cieślar
-
[ książka, e-book ]Życie to podróż, to ocean. Z Julią Hartwig rozmawia Artur CieślarArtur Cieślar
-
nowość[ książka ]Lot motyla. Wymyślić szczęścieBeata Lot-Wójcikowska
-
nowość[ e-book ]O moim życiu i pracachMaria Skłodowska-Curie
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tym. Wolałbym być psemRyszard Abraham
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Niebo. Pięć lat w sekcieSebastian Keller
-
nowość[ książka ]Odzyskane dzieciństwoZbigniew Chodorowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Chiny jednego dzieckaPiotr Sochoń, Weronika Truszczyńska, Nadia Urban
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tym. Człowiek szczery na trzy literyKatarzyna Stoparczyk
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]"Mieli nas za opętanych". Historie nadużyć egzorcystówSzymon Piegza
-
nowość[ książka, e-book ]Świat w oczach sąsiadkiRyszard Koziołek
LINKI SPONSOROWANE

































