REKLAMA
Jest życie po końcu świata
| autor: | Joanna Kos-Krauze, Aleksandra Pawlicka |
| wydawnictwo: | Znak Literanova |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 27 września 2017 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 135 × 215 mm |
| liczba stron: | 364 |
| ISBN: | 978-83-2403681-3 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket) | 2017.09.13 |
| książka, okładka twarda, pierwsze | 2017.09.27 |
- Odejście Krzysztofa to dla mnie wielka strata, ale także ślad, który po sobie zostawił, który razem po sobie zostawiamy. To już się stało. Nawet gdybym nigdy nie zrobiła więcej żadnego filmu, pozostanie to, co zrobiliśmy razem.
- Możesz powiedzieć o swoim związku z Krzysztofem, że to była wielka miłość?
- Tak. Ze wszystkim potknięciami, ale tak. Każdemu życzę, żeby przeżył coś takiego.
"Dług", "Mój Nikifor", "Plac Zbawiciela", "Papusza" - wybitne filmy, o których słyszał prawie każdy. Za ich sukcesem, obok Krzysztofa Krauze, stoi jego partnerka w pracy i życiu - Joanna Kos-Krauze. Artystka, niezwykły człowiek, silna kobieta. Ostatni film, "Ptaki śpiewają w Kigali", ten chyba najtrudniejszy, w Afryce, zrobiła już sama. Ukończyła go po śmierci męża.
Ta książka to nie jest zwykły wywiad rzeka. Osobista rozmowa z Joanną Kos-Krauze przeplatana jest reportażami z Rwandy, kraju, którego mieszkańcy muszą nauczyć się żyć na nowo, a który stał się drugim domem Joanny. Temat tej książki również nie jest błahy. Jest to przepiękna, choć momentami dotkliwa opowieść o sile miłości, determinacji i przebaczenia. O sile kraju, który odbudowuje się po wojnie domowej, i sile kobiety, która przeżywa swój osobisty koniec świata i się po nim podnosi.
Nagradzany na festiwalach film Ptaki śpiewają w "Kigali już w kinach".
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ audiobook ]Konfucjusz. Życie i myśl chińskiego mędrcaKonstanty Kariagin
-
nowość[ e-book ]Moralna abdykacja. Dlaczego świat nie powstrzymał zagłady Strefy Gazy?Didier Fassin
-
nowość[ książka ]Siostry Szekspira. Jak kobiety tworzyły renesansRamie Targoff
-
nowość[ książka ]Ciąża we troje. Historia miłości, strachu i cuduLena Stem
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Imperium sztucznej inteligencji. Sny i koszmary w OpenAI Sama AltmanaKaren Hao
-
nowość[ książka ]No 1. Irek Dudek w rozmowie z Jackiem KurkiemIreneusz Dudek, Jacek Kurek
-
nowość[ książka, e-book ]Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworówChristopher Berry-Dee
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Tajemnice Nagrody Nobla. Skandale, pomyłki, kontrowersjeJarosław Molenda
-
nowość[ książka ]ZiemkiewiczRafał Ziemkiewicz, Wiktor Świetlik
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Szczęście na kreskęFilip Chajzer
-
nowość[ e-book ]PeregrynacjeMirosław Witkowski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnikaStephen King























