REKLAMA
Idą święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie
| autor: | Monika Utnik-Strugała |
| ilustracje: | Ewa Poklewska-Koziełło |
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Nasza Księgarnia |
| wydanie: | 1, Warszawa |
| data: | 13 listopada 2019 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 195 × 254 mm |
| liczba stron: | 128 |
| ISBN: | 978-83-1013434-9 |
Inne formy i wydania
| książka, okładka twarda, 1 | 2019.11.13 |
| książka, okładka twarda, 1 | 2020.11.12 |
Czy można wyobrazić sobie zimę bez Bożego Narodzenia, pełnego zapachów, smaków i niezapomnianych tradycji? Nie! Ale czy rzeczywiście wszystkie je znacie i czy są takie same na całym świecie? Przekonajcie się! Znajdziecie tu odpowiedzi na takie pytania jak: dlaczego Boże Narodzenie obchodzimy akurat 25 grudnia? Dlaczego organizuje się bożonarodzeniowe jarmarki? Czy wszystkie dzieci dostają prezenty tego samego dnia? Dlaczego ubieramy choinkę? Kto wymyślił pierwsze szklane bombki? Dlaczego buduje się bożonarodzeniowe szopki? Poza tym przeczytacie tu także o świątecznych roślinach, pierwszej gwiazdce, a nawet o Ebenezerze Scrooge'u i Dziadku do Orzechów.
Lektura obowiązkowa na długie zimowe wieczory - nie tylko pod choinką!
Monika Utnik-Strugała - absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarka, wieloletnia redaktorka magazynów wnętrzarskich.
Zadebiutowała książką dla dzieci ,,Mamma mia. Włochy dla dociekliwych". Lubi włoski design i malarstwo Trecenta. W mieszkańcach Italii najbardziej docenia ich miłość do życia. Wolne chwile spędza w ukochanym domu na wsi. W ,,Naszej Księgarni" wydała również ,,Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy".
Ewa Poklewska-Koziełło - urodziła się i wychowała w starym, zabytkowym Gdańsku. Tam też ukończyła architekturę. Uwielbia rysować właściwie wszystko, ale najbardziej dzieci. Zilustrowała dziesiątki książek i czasopism dla najmłodszych. O poranku biega nad Bałtykiem, a potem pracuje na sopockim strychu, zerkając przez okno na morze i Hel. Czasami stamtąd wychodzi, aby spotkać się z przyjaciółmi lub udać się na wyprawę do pięknych, niezwykłych i dzikich krain.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Po ciemku, czyli co się dzieje w nocyMonika Utnik-Strugała
-
nowość[ książka ]Niezwykły prezent. Czary Klary, tom 1Marta Dębowska
-
nowość[ książka ]Zwierzęce historie. Ilustrowany hołd zwierzętom, które zostawiły po sobie ślad w historiiDiego Rodriguez-Robredo
-
nowość[ książka ]Britannica. Encyklopedia dla dzieci. Nowe wydanieChristopher Lloyd
-
nowość[ książka, e-book ]Salia i ZmrokMarcin Mortka
-
nowość[ książka ]Trollheim. Królowa pająkówArne Lindmo
-
nowość[ książka ]Mały potterownik. Przewodnik po serii Harry Potter. Profesor DumbledoreJ.K. Rowling
-
nowość[ książka ]NAUKA rządzi! Kosmos bez tajemnicClaudia Martin
-
nowość[ książka ]Fiko i kaczkiMarek Maruszczak
-
nowość[ książka, e-book ]Efekt Harry'ego StylesaKeris Fox
-
nowość[ książka ]Przetrwać w kosmosie. Książka i gra w jednymGilles Sparow
-
nowość[ książka, e-book ]Dom numer pięćJustyna Bednarek























