Dziennik końca świata
autor: | Wojciech Bonowicz |
wydawnictwo: | Znak |
wydanie: | Kraków |
data: | 9 czerwca 2019 |
forma: | e-book (epub, mobipocket) |
liczba stron: | 192 |
ISBN: | 978-83-2405941-6 |
Inne formy i wydania
e-book (epub, mobipocket) | 2019.06.09 |
książka, okładka miękka, pierwsze | 2019.06.19 |
Co robi obserwator końca świata? Chodzi i podsłuchuje. Najchętniej w tramwaju, ale może być też w osiedlowym sklepie i pobliskiej przychodni. Ze spojrzeniem jak u krowy smutnym gapi się przez okno. No cóż, taki zawód. A świat zrobił się pod swój koniec niebezpieczny. Trzeba brać kwas foliowy, witaminę B, popijać nalewką. Między wizytami w Krysieńce i Pięknym Psie posłuchać pieśni patriotycznych, obejrzeć plakaty przedwyborcze, zadumać się nad tym, czy ludzie są jeszcze w stanie rozumieć siebie nawzajem. No i przede wszystkim: trzeba mieć rację. Własne sądy zawsze się potwierdzają.
Na klatce stoją dwie atrakcyjne kobiety, ubrane tak, żeby ich atrakcyjność była zakryta, ale nie zupełnie.
- Chciałyśmy porozmawiać - odzywa się blondynka. Twarz ma szeroką i przyjazną. Nie bardzo wiem, jak zareagować. Myślami jestem gdzie indziej, wszystko we mnie kipi i byłbym raczej nieprzyjemnym rozmówcą. Mimowolnie robię ruch, jakbym chciał zamknąć drzwi bez słowa.
Wtedy druga, brunetka, pyta: - Nie obawia się pan końca świata?
- Obawiam się? Nie - odpowiadam niespodziewanie ożywiony. - Raczej czekam. Niech by raz wreszcie przyszedł.
[fragment]
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Dziennik pocieszeniaWojciech Bonowicz
-
[ książka ]Historie na każdą godzinęWojciech Bonowicz
-
[ książka ]Misiu Fisiu ma dobry dzień, dobry dzieńWojciech Bonowicz
-
[ książka ]Bajki Misia FisiaWojciech Bonowicz
-
nowość[ e-book ]Rzeczy robione specjalnieEmilia Konwerska
-
nowość[ audiobook ]Szafa graStefan WIECHECKI
-
nowość[ książka, e-book ]tylko haj. Opowiadania inspirowane płytą Dawida Podsiadło i Kaśki SochackiejSzczepan Twardoch, Natalia Fiedorczuk, Sylwia Chutnik, Jul Łyskawa, Katarzyna Kubicka, Wojtek Friedmann, Edward Pasewicz, Jakub Żulczyk
-
nowość[ audiobook ]Zagubiona w życiuJoanna Karbownik
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Ja, Mona LisaNatasha Solomons
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Miłość pod przykrywkąFelicia Kingsley
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Gdyby nie czerńFilip Zawada
-
nowość[ komiks ]Mitologia dawnych Słowian. Opowieść graficznaMichał Łuczyński
LINKI SPONSOROWANE