REKLAMA

Cylinder van Troffa

autor: Janusz A. Zajdel
czyta: Łukasz Nowicki, Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski
wydawnictwo: Aleksandria
wydanie: Katowice
data: 1 kwietnia 2010
czas: 7 godz. 03 min
ISBN: 978-83-6544928-3

Od epoki Rozszczepienia i zasiedlenia przez ludzkość pozaziemskich zakątków Kosmosu minęły setki lat. Wracający na Ziemię koloniści zastają wstrząsający obraz. Kolebka ludzkości wymarła, nie ocalała ani jedna książka. Jedynie, odnaleziony w piętrzących się ruinach opustoszałego świata, Notatnik Nieśmiertelnego - kosmonauty, któremu udało się zobaczyć i opisać w nim, jak po latach jego nieobecności zmieniła się Ziemia, może pomóc naukowcom rozwikłać zagadkę i zrozumieć co doprowadziło ją do upadku.

Klasyczna powieść science fiction, genialna w swoim pomyśle i formie, uniwersalna i wielowarstwowa. Przestroga przed ,,zabawą w Boga", bezmyślnym ingerowaniem w prawa przyrody, dzieleniem ludzi na lepszych i gorszych według bezdusznych kryteriów. Ale również doskonale zbudowana opowieść o miłości, poświęceniu i poszukiwaniu sensu istnienia, ukazująca słuchaczowi wizję przyszłości świata, gdzie kolonizacja obcych planet, podróże w czasie, klonowanie ludzi stanowią część rzeczywistości.

Miasto stało się dla mnie obce, jak obce były wszystkie poznane przeze mnie planety - bo człowiek jak roślina nie może istnieć po odcięciu od korzeni łączących go z glebą, na której wyrósł...

Janusz A. Zajdel1938-1985 - prekursor nurtu fantastyki socjologicznej, którego nowatorska twórczość do dziś inspiruje kolejne generacje pisarzy. Autor takich klasyków socjologiczno-politycznych jak ,,Wyjście z cienia", ,,Paradyzja", Cała prawda o planecie Ksi, czy ,,Limes inferior". Na jego cześć od połowy lat 80-tych najlepsi twórcy fantastyki w Polsce otrzymują nagrodę im. Janusza A. Zajdla.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024