Baśnie świata
| autor: | Sylwester Przybyło |
| wydawnictwo: | Rozpisani.pl |
| wydanie: | Warszawa |
| data: | 16 sierpnia 2018 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 165 × 235 mm |
| liczba stron: | 52 |
| ISBN: | 978-83-9480354-4 |
Sylwester Przybyło po raz kolejny zabiera nas w tajemniczą podróż do świata baśni. Tym razem przybliża przekazy ludowe przekazywane z ust do ust przez mieszkańców Izraela, Rosji, Japonii, Kanady, Luksemburga, Martyniki, Korei, Włoch, Niemiec, Kuby i Australii.
O tym, że po dniu nastaje noc, a po nocy dzień, przyjmujemy jako aksjomat, dysponujemy bowiem wiedzą na temat Ziemi, Słońca i ciał niebieskich. Jak to zjawisko tłumaczyli sobie nasi praprapraprzodkowie, dowiemy się z baśni, którą autor poznał w Izraelu. Ci natomiast, którzy nie potrafią zaprzyjaźnić się z komarami, powinni przeczytać baśń wywodzącą się z Rosji, natomiast wątpliwości dotyczące pojawienia się na Ziemi ptaków rozwieje baśń pochodząca z Kanady. Z kolei baśń mająca swoje źródło w Luksemburgu opowiada o najlepszym przyjacielu człowieka. Pies, bo o nim mowa, dawno, bardzo dawno temu mówił ludzkim głosem. Wyjaśnienie, dlaczego stracił tę umiejętność, również znajduje się w podaniach ludowych.
Te i inne klechdy domowe w sposób interesujący i jedyny w swoim rodzaju autor opisał plastycznym językiem w kolejnej części ,,Baśni świata".
Na sąsiedniej półce
-
[ książka ]Po tamtej stronieSylwester Przybyło
-
[ książka ]Stworzenie świata. Mity i legendySylwester Przybyło
-
[ książka ]Opowieści indiańskieSylwester Przybyło
-
[ książka ]Dla niej. Poezja erotycznaSylwester Przybyło
-
nowość[ książka ]Alfons Mucha - zeszyt do kolorowaniaEdyta Niemiec-Szywała
-
nowość[ książka, e-book ]Popiół, który z nas zostanieEdyta Prusinowska
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dobra bajka o najlepszym dziadkuMagda Malicka-Fitzpatrick
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Dobra bajka o najlepszej babciMagda Malicka-Fitzpatrick
-
nowość[ książka ]K-popowe łowczynie demonów. Nieoficjalna księga zadańLila Violet
-
nowość[ książka ]Zwierzęta mają głosWiesław Błach
-
nowość[ e-book ]Kot, który jeździł w wózku dla lalek: Poznańskie koziołkiKarol Kuc
-
nowość[ książka ]Pakiet Dogman. Epicka kolekcja. Tom 1-3Dav Pilkey
LINKI SPONSOROWANE

































