REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

kronika policyjna

 

Skradziono mu 10 kg marihuany. Postanowił... wezwać policję

  22 listopada 2022

Skradziono mu 10 kg marihuany. Postanowił... wezwać policję
źródło: KSP

Na warszawskiej Woli doszło do niezwykłej interwencji policji. Wszystko zaczęło się od zgłoszenia o napaści, w wyniku której miało zostać skradzione złoto. Okazało się, że zamiast złota w torbie było ponad 10 kg marihuany. W ciągu kolejnej godziny policjanci znaleźli jeszcze 20 kilogramów środków odurzających. Zatrzymali trzech mężczyzn.

REKLAMA

Policjanci z Woli otrzymali zgłoszenie w sprawie szamotaniny, do której doszło pomiędzy dwoma mężczyznami na klatce schodowej jednego z bloków. Na miejscu 27-latek poinformował mundurowych, że odwiedził go znajomy, który chciał kupić od niego złoto po dziadku. W pewnym momencie wywiązała się pomiędzy nimi szamotanina.

REKLAMA

Kradzież marihuany w Warszawie

Znajomy użył wobec 27-latka tasera.

Ten w odpowiedzi zranił go nożem, a przy okazji poranił własną dłoń. Znajomemu udało się uciec z torbą, w której - jak początkowo twierdził mężczyzna - miało znajdować się złoto.

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe, które opatrzyło dłoń 27-latka. Tam też grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny. Policjanci od razu podejrzewali, że coś jest nie tak. Szybko ustalili, że nie chodziło o złoto, lecz o marihuanę. Podczas przeszukania mieszkania 27-latka znaleźli znaczną ilość narkotyków, które znajdowały się w torbach stojących na balkonie i w mieszkaniu. Łącznie było to około 20 kilogramów marihuany i kilka porcji kokainy.

REKLAMA

Poszukiwania po napaści na Woli

W tym samym czasie inne załogi patrolowe i funkcjonariusze operacyjni zostali zaangażowani w poszukiwanie zranionego mężczyzny, który uciekł z torbą. Szybko ustalili, że trafił do szpitala z raną kłutą pleców. Policjanci dotarli również do kolejnego, trzeciego mężczyzny, który mu pomagał. U niego w mieszkaniu odnaleźli skradzioną torbę, a w niej oczywiście nie złoto, lecz ponad 10 kg marihuany. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani.

Pierwszy podejrzany usłyszał zarzut posiadania kokainy, a także znacznej ilości środków odurzających o łącznej wadze około 20 kilogramów oraz naruszenia czynności narządu ciała na okres trwający dłużej niż siedem dni. Na wniosek prokuratora decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Drugi z podejrzanych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających o łącznej wadze ponad 10 kilogramów i został objęty dozorem policyjnym.

REKLAMA

Zarzuty za marihuanę

Trzeci, który trafił do szpitala, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających o łącznej wadze ponad 10 kilogramów oraz rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Zastosowano dozór policyjny, poręczenie majątkowe w kwocie 50 tys. zł i zakaz opuszczania kraju.

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA