REKLAMA

autoreklama tustolica 1autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0
Wawer

Koniec z "budami"

 

Koniec z "budami". Przychodnie w Wawrze będą nowoczesne

  2 czerwca 2017

alt='Koniec z "budami". Przychodnie w Wawrze będą nowoczesne'

Dobra wiadomość dla pacjentów z Wawra. Wyeksploatowane i przeciążone przychodnie zostaną przeniesione i unowocześnione.

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Wawerski Zakład Opieki Zdrowotnej myśli o rozwoju. W planach jest oddanie do użytku trzech nowych przychodni i dobudowanie skrzydła do jednej już istniejącej. Nie znaczy to jednak, że radykalnie zwiększy się liczba placówek. Plac zabaw i boisko przy Poezji do remontu Plac zabaw i boisko przy Poezji do remontu Modernizacja placu zabaw i boiska do kosza wraz z bieżnią lekkoatletyczną - dzięki tej inwestycji, która jest zaplanowana na przyszły rok, uczniowie, młodzież oraz rodziny z Falenicy będą mogły więcej czasu aktywnie spędzać na powietrzu. Nie taki jest cel. Chodzi raczej o przeniesienie działalności z miejsc, które od dawna nie spełniają wymaganych standardów do nowych, gdzie poziom obsługi pacjentów i komfort pracy personelu powinien być o wiele lepszy. Aktualnie prace trwają w Falenicy, gdzie przy ulicy Patriotów dobudowywane jest skrzydło do już istniejącej przychodni. Nowe pomieszczenia powinny być oddane do eksploatacji w październiku. Rezultatem będzie podwojenie dotychczasowej powierzchni. W najbliższych tygodniach powinna ruszyć też inwestycja na przekazanej niedawno działce pod przychodnię w Międzylesiu, przy Żegańskiej (naprzeciwko funkcjonującego obiektu). Trzecia lokalizacja to ulica Błękitna. Tam przejdzie część usług z nowoczesnej, ale przeciążonej placówki przy ulicy Strusia. I czwarta - przy Trakcie Lubelskim, gdzie finalizowane jest przekazanie działki.

Wyeksploatowane obiekty będą sukcesywnie opuszczane. Personel przejdzie do nowych. - Będziemy przenosić przychodnie z "bud" do przyzwoitych budynków - tłumaczy Aleksandra Maria Kąkol, szefowa wawerskiego ZOZ dodając, że działki przekazane są przez miasto za darmo, natomiast sama inwestycja finansowana jest z wypracowanych zysków.

- Nie poszukujemy nowych pacjentów. To będą przychodnie dla tych, których już mamy - zaznacza Kąkol. W nowych placówkach będą pracować lekarze podstawowej opieki zdrowotnej i stomatolodzy. Wszystkie inwestycje powinny być ukończone w ciągu dwóch i pół roku.

(AS)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 3refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

norblin lipiec 01 1norblin lipiec 01 2norblin lipiec 01 0

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni