REKLAMA

Targówek

drogi »

 

Kolejny remont Chodeckiej i nowy buspas na Bródnie

  26 września 2023

alt='Kolejny remont Chodeckiej i nowy buspas na Bródnie'
źródło: ZDM

Po metamorfozie Kondratowicza, przyszedł czas zmian na kolejnym fragmencie Chodeckiej - tym razem między Kondratowicza a Krasnobrodzką. Planowane prace oznaczają też zmiany na ul. św. Wincentego i... kolejne utrudnienia.

REKLAMA

Wraz z gruntowną przebudową ulicy Kondratowicza, drogowcy wyremontowali też ul. Chodecką na odcinku od Wyszogrodzkiej do Kondratowicza.

Teraz Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął prace remontowe na kolejnym fragmencie ul. Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie! Jakie perfumy damskie wybrać na lato? Sprawdź zapachy, które są świeże i lekkie!
Damskie perfumy są dzisiaj nieodłącznym elementem codziennych stylizacji na uczelnie, do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. Równie ważnym jak dobrze dobrane dodatki, biżuteria, odpowiedni makijaż czy fryzura.
Chodeckiej - tym razem od Kondratowicza do Krasnobrodzkiej. Wciąż pozostają tu elementy czasowej organizacji ruchu, które należy przywrócić do stanu pierwotnego lub zmienić. Miejsca postojowe, które zostały wyznaczone tymczasowo w związku z budową metra, pozostaną na Chodeckiej, ale zostaną przeniesione na jezdnię. Będą mieć od 2 do 2,5 metra szerokości. Jak zapewniają drogowcy, jest to optymalna szerokość do wygodnego parkowania. Tam gdzie jest taka potrzeba, wyremontowane zostaną chodniki. Dodatkowo powierzchnie wyłączone z ruchu oraz chodniki mają zostać zabezpieczone przed nielegalnym parkowaniem, co ma poprawić bezpieczeństwo pieszych.

- O azyle oraz słupki blokujące (m.in. w rejonie ul. Łojewskiej oraz dojazdu do drogi wewnętrznej) apelowali do nas mieszkańcy - przekonują drogowcy. W ramach prac skorygowane zostaną też miejsca postojowe dla taksówek w rejonie Łojewskiej 13 - zmiana będzie polegała na poszerzeniu chodnika, co ułatwi korzystanie z usług przewozowych.

Kolejne ulice Bródna do remontu

Na całym remontowanym odcinku wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni oraz krawężniki. - Dzięki zaplanowanym zmianom, kolejny fragment Chodeckiej zostanie dopasowany do standardów, które wyznacza ul. Kondratowicza. A to jeszcze nie koniec: przypominamy, że trwa projektowanie zmian na odcinku od ul. Balkonowej do Matki Teresy z Kalkuty. Głównym założeniem jest utrzymanie ronda, ale w planie jest również wyznaczenie nowych miejsc postojowych i posadzenie drzew - zapowiada ZDM.

Wstąp do księgarni

Zmiany na ul. św. Wincentego. Nowy buspas

- W połączeniu z planowanym remontem na ul. Chodeckiej wprowadzimy zapowiadane wcześniej zmiany w ograniczeniach poruszania się po ul. św. Wincentego. W związku z mniejszą liczbą pojazdów wjeżdżających na Bródno, a także w celu ograniczenia uciążliwości remontu, zakaz wjazdu w obu kierunkach będzie obowiązywał wyłącznie w porannym szczycie - od godz. 7 do 9 - informuje ZDM.

Sytuację na św. Wincentego oraz pobliskiej Głębockiej poprawić ma buspas - zostanie on wyznaczony od ronda przy drodze ekspresowej S8 do skrzyżowania z ul. Kondratowicza. Pasy dla autobusów powstaną w obu kierunkach, by ułatwić pasażerom komunikacji miejskiej jazdę także od stacji metra w kierunku Białołęki. Po zachodniej stronie ciągu ulic Głębockiej i św. Wincentego buspas powstanie od przystanku autobusowego "CH Targówek 03" do ul. Kondratowicza. Natomiast po stronie wschodniej zacznie się za skrzyżowaniem z ulicami Przy Grodzisku i Malborskiej, a zakończy na wysokości przystanku "CH Targówek 03". Na tych odcinkach, tam gdzie dziś jest jeden pas, zostanie poszerzona jezdnia. Buspas na Głębockiej i św. Wincentego to kolejne ogniwo łańcucha zmian na Bródnie. Prace z nim związane rozpoczną się po remoncie ul. Chodeckiej.

(jr)

.
 

Komentarze (3)

# Buncol

26.09.2023 12:49

4 lata po zamknięciu SW Wincentego nadal nieprzejezdna.
Od początku były wiadomo że zakaz w weekendy orz poza godzinami szczytu nie ma najmniejszego sensu.
Idioci potrzebowali ponad 4 lat aby stwierdzić że w sumie korki sa tylko w godzinach szczytu a poza nim przejeazd się nie korkuje.
To pokazuje jacy dyletnaci tam siedzą

# Marian

27.09.2023 19:42

Remont według Czosnka: zwęzić i zlikwidować parkowanie. Nie mogę się doczekać wygranej PIS w wyborach.

# ***** lempart

28.09.2023 07:11

#Marian I się nie doczekasz,bo lemingi,żeby było najgorzej i tak zagłosują na zdrajców z pelo

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA