REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Jednak zbudują szkołę przy Kasprzaka. Mogła być już czynna

  2 lutego 2023

Jednak zbudują szkołę przy Kasprzaka. Mogła być już czynna
Szkoła przy Karlińskiego została otwarta we wrześniu. Źródło: UD Wola

Po sześciu straconych latach samorząd warszawskiej Woli wraca do pomysłu budowy szkoły podstawowej na rogu Kasprzaka i Ordona. Na przełomie 2017 i 2018 roku burmistrz Krzysztof Strzałkowski wycofał się z inwestycji pod wpływem petycji mieszkańców sąsiednich bloków.

REKLAMA

"Będzie kolejna szkoła na Odolanach. Nowa szkoła ma powstać u zbiegu Kasprzaka i Ordona i pomieścić 500 dzieci. Jej otwarcie zaplanowano na czas, kiedy wypełni się placówka przy Karlińskiego" - poinformował wolski ratusz. Straż miejska zajmuje budynek szkolny. Dzieci przybywa, ale strażnicy... ważniejsi Straż miejska zajmuje budynek szkolny. Dzieci przybywa, ale strażnicy... ważniejsi
W 2013 roku strażnicy wprowadzili się do świeżo wyremontowanej szkoły z zastrzeżeniem, że w razie potrzeby zmienią lokalizację. Zadomowili się jednak na dobre.

Odolany czekają na szkołę

Osoby, które niedawno sprowadziły się na rozbudowujące się Odolany, mogą pomyśleć, że mowa o całkowicie nowej inwestycji. W rzeczywistości szkoła podstawowa na rogu Kasprzaka i Ordona mogła już funkcjonować, ale wolski ratusz przez kilka miesięcy wahał się w sprawie lokalizacji.

W 2017 roku burmistrz Krzysztof Strzałkowski zapowiedział, że szkoła powstanie właśnie w kwartale pomiędzy Kasprzaka, Ordona, Jana Kazimierza i siedzibą firmy Servier. W odpowiedzi w internecie pojawiła się petycja, pod wpływem której wolski ratusz zmienił zdanie i zorganizował konsultacje. Dopiero w styczniu 2018 roku zapadła decyzja, żeby budować otwartą w ubiegłym roku szkołę przy Karlińskiego.

Gdyby urząd dzielnicy nie zmienił wtedy zdania, podstawówka przy Kasprzaka już dawno by działała. W rozesłanym właśnie do mediów komunikacie wolski ratusz przemilczał wspomniane fakty i stworzył wrażenie, że mowa o całkowicie nowej inwestycji. W dużym stopniu się to udało, bo większość warszawskich redakcji skopiowała informację rzecznika bez rysu historycznego.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Powstanie szkoła przy Kasprzaka

Wolski ratusz informuje, że na ostatniej sesji rady dzielnicy przyznano na budowę szkoły przy Kasprzaka dodatkowe 1,2 mln zł. W rzeczywistości wolscy radni wydali tylko opinię, a decyzja o finansowaniu podstawówki należy do Rady Warszawy. Ile pieniędzy potrzeba? Budowa podstawówki na Tarchominie kosztuje białołęcki ratusz 91 mln zł, a za placówkę na Chrzanowie samorząd Bemowa zapłaci 85 mln zł.

Na rogu Kasprzaka i Ordona powstanie placówka, w której docelowo uczyć się będzie 125 zerówkowiczów i 375 uczniów szkoły podstawowej. Na ten rok planowany jest konkurs architektoniczny a budynek ma być gotowy w momencie, kiedy szkoła przy Karlińskiego się wypełni. W nowej placówce ma znaleźć się m.in. 15 pełnowymiarowych sal dydaktycznych, sale językowe, pracownia komputerowa, sale świetlicy, pracownia terapii SI, stołówka oraz dwie małe sale gimnastyczne.

(jok)

.
 

Komentarze (4)

# Aka

02.02.2023 12:46

Tylko nie rozumiem - czy odsunięcie tej inwestycji w czasie (po prostestach z reszta) to jakiś problem?

# nnn

02.02.2023 12:52

Dwa parki blisko, będzie gdzie na wagary chodzić.

# AnnaS

02.02.2023 16:47

Co bedą wyburzać? Co wytną?

REKLAMA

# JKA

03.02.2023 15:29

To jest mała działka, więc nie wiem jak ma zmieścić tam boisko i sale gimnastyczne.Poza tym podobno przy budowaniu sieci tramwajowej ul.Ordona w kierunku Dw.Zachodniego, tory miałyby iść tamtą działką.Już lepszym miejscem wydaje się działka po drugiej stronie, gdzie w planach miało być Archiwum Państwowe.Albo niech się dogadają się z PKP i część działki przy Ordona na ten cel przekażą, tam też są bloki mieszkalne.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA