Klub Osiedlowy powstał przy Ziemowita
10 grudnia 2014
Ziemowita 16 przy zbiegu z Chemiczną - powstał tu Klub Osiedlowy. To efekt inicjatywy lokalnej rady osiedla Targówka Fabrycznego. Będzie działać w tym miejscu przynajmniej do 2018 roku, kiedy zostanie odrestaurowana zabytkowa willa przy ul. Siarczanej.
"Dzięki policjantom moje dziecko dziś żyje". Podziękowania od matki
Do komendanta stołecznego policji trafiły podziękowania od matki zaangażowanej w dramatyczne poszukiwania syna. Dzięki szybkiej akcji mundurowych - w tym policjanta, który tego dnia miał dzień wolny - nastolatek został odnaleziony cały i bezpieczny.
Klub powstał, a pod czujnym okiem wolontariuszy już niedługo dzieci będą odrabiać lekcje, zajęcia chcą przeprowadzać seniorzy, jeden z uczniów gimnazjum też próbuje wdrożyć kilka pomysłów.
- Wsparliśmy te działania. Wystąpiliśmy do Biura Polityki Lokalowej o przekazanie budynku z zasobów Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami do dyspozycji zarządu dzielnicy. Dostaliśmy dodatkowe fundusze na niewielki remont i doposażenie ośrodka - mówi Dorota Kozielska, mocno zaangażowana w projekt wiceburmistrz w ustępującym zarządzie dzielnicy. Na oba te cele poszło dwa razy po 15 tys. zł - w skali wydatków dzielnicy na kulturę naprawdę niewiele. Będą zajęcia informatyczne dla seniorów, warsztaty pisarskie, konferencje, literacki klub dyskusyjny, spotkania chóru, szkolenia dla szukających pracy, warsztaty hiphopowe, gimnastyka dla seniorów - wymienia Dorota Kozielska. Na pewno przydałby się tu jeszcze remont. Ściany krótkiej klatki schodowej toczy grzyb.
- Będą zajęcia informatyczne dla seniorów, warsztaty pisarskie, konferencje, literacki klub dyskusyjny, spotkania chóru, szkolenia dla szukających pracy, warsztaty hiphopowe, gimnastyka dla seniorów. A z pewnością będą się pojawiać i inne pomysły: pewnie różnego rodzaju debaty, może potańcówki - wymienia podekscytowana Dorota Kozielska.
Przy Ziemowita od lata tego roku działa kilka fundacji, Klub otwarto w listopadzie. Wcześniej były tam lokale usługowe, ale od pewnego czasu budynek stał pusty. Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie jego przyszłość. Czy kiedyś zostanie zburzony, czy obejmie go plan rewitalizacji Targówka przewidziany na lata 2014-2020? Przez najbliższe cztery lata będzie siedzibą Klubu Osiedlowego (taka jest oficjalna nazwa). To może się zmienić, kiedy zostanie odnowiona willa przy Siarczanej. Klub przeniesie się tam... albo będą na Targówku Fabrycznym dwa kluby.
Od takiego przybytku głowa nie boli.
mac
.







































