Klęska w Falenicy - odpadły najlepsze projekty
19 czerwca 2015
Miesiąc temu wydawało się, że najciekawsze wawerskie projekty będą zgłoszone w Falenicy. Nic z tego.
Niebezpieczne skrzyżowania Wawra. Falenica w czołówce
Opublikowany niedawno przez Zarząd Dróg Miejskich raport z wypadków, do których doszło na warszawskich ulicach w ubiegłym roku, to bardzo ciekawa lektura dla osób zainteresowanych bezpieczeństwem. Już pierwszy rzut oka na dołączoną do niego mapę pozwala stwierdzić, że spośród osiedli Wawra największe problemy ma Falenica.
Niestety najciekawsze projekty odpadły z gry na etapie weryfikacji szczegółowej z powodu - uwaga - błędnego wypełnienia listy poparcia przez ich autorkę. Z tego samego powodu Falenica nie rozbuduje np. sieci hot spotów i nie będzie mieć nowej siłowni plenerowej. Niezależnie od tego, czy projekty te zdobyłyby dużo głosów czy mało, ich brak na ostatecznej liście jest dużą stratą.
W trwającym głosowaniu Falenica, będąca przecież jednym z największych osiedli w naszej dzielnicy, ma na liście tylko dziewięć projektów. Lista dla osiedla, jak i lista ogólnodzielnicowa były pełne świetnych pomysłów, takich jak skwer w miejscu zaniedbanego lasku w centrum Falenicy przy Filmowej i Frenkla czy letnia muszla koncertowa z amfiteatrem. Jak zwykle można wybierać coś dla ciała i coś dla ducha. Lepiej wydać 22 tys. zł na ścieżkę edukacji historycznej czy 28 tys. zł na siłownię plenerową? Zbudować chodniki między Oliwkową a Wasilkowską za 45 tys. zł czy kupić nowe książki do biblioteki za 7 tys. zł? W sumie do wydania są prawie 134 tys. zł. Głosowanie trwa do 26 czerwca.
DG
Jak głosować?
Można na trzy sposoby: przez internet (na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl), osobiście w urzędzie dzielnicy, lub wysyłając kartę pocztą na adres: Urząd Dzielnicy Wawer, ul. Żegańska 1, 04-713 Warszawa z dopiskiem "Budżet partycypacyjny 2016". Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 16 a 26 czerwca. Kartę do głosowania będzie można pobrać ze stron internetowych od 16 czerwca lub w wydziale obsługi mieszkańców..




































