REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komunikacja

Kierowca linii 133 zaskoczył pasażerów. "Wygłosił wykład o szczepieniach"
REKLAMA

REKLAMA

Kierowca linii 133 zaskoczył pasażerów. "Wygłosił wykład o szczepieniach"

Jak donosi czytelniczka, jeden z kierowców linii 133 pozwolił sobie na "edukowanie" pasażerów w kwestii szczepień.

REKLAMA

- W poniedziałek 14 września około 14:20 kierowca autobusu 133 na pętli Tarchomin wyszedł do pasażerów i wygłosił nam wykład o szkodliwości szczepień. Wszystkim zgromadzonym czytał na głos jakiś artykuł. Opowiadał o szkodliwości szczepionek i skutkach ubocznych. Włączyłam sobie muzykę w telefonie na słuchawkach, żeby nie słuchać tych bzdur - napisała do nas czytelniczka.REKLAMA

"ZTM nie zleca kierowcom takich zadań"

- Oczywiście ZTM nie zleca kierowcom takich zadań. Kierowca ma prawo informować pasażerów o ewentualnych zmianach trasy, nieprzewidzianych postojach, awariach, zatrzymaniach ruchu itp. - informuje rzecznik ZTM Tomasz Kunert, który odsyła też do przepisów porządkowych, które mówią, że "obsługa pojazdu, pracownicy nadzoru ruchu, służby metra i kontrolerzy biletów uprawnieni są do udzielania wskazówek i uwag oraz wydawania poleceń mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa pasażerów, prawidłowe funkcjonowanie przewozów organizowanych przez m. st. Warszawę oraz egzekwowanie przepisów porządkowych". Wedle tych samych zapisów pasażerowie obowiązani są podporządkować się wyżej wymienionym poleceniom.REKLAMA

Do czego mają prawo?

Obsługa pojazdu lub pracownicy nadzoru ruchu mają też prawo do poinformowania pasażerów o zmianie przebiegu ustalonej trasy lub czasu przejazdu w przypadku awaryjnej zmiany trasy pojazdu lub dłuższych postojów. Ale nie ma to nic wspólnego z wyrażaniem własnych poglądów na temat np. szczepień. - W obecnej sytuacji epidemicznej kierowca może także poinformować o przekroczeniu dozwolonej przez rozporządzenie rządowe liczby pasażerów w pojeździe oraz przypomnieć o obowiązku zasłaniania nosa i ust. Opisaną sprawę kierujemy do firmy obsługującej linię z żądaniem wyjaśnień - informuje Tomasz Kunert.

(DB)


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka
15.09.2020 17:35 #markoli65
Kierowca ZTM antyszczepionkowiec, świat oszalał
15.09.2020 21:00 #Kibica 2
Gdyby jego mama nie szczepiła dziś prowadził by bolid F1
Wiec w trosce o przyszłe pokolenie ten wykład miał miejsce.
15.09.2020 21:32 #Crt
Pozdrawiam kierowcę. Brawo za odwagę. Oczywiście jestem za wolnym wyborem i nie zabraniam nikomu wprowadzać sobie do organizmu co tylko chce.
15.09.2020 22:06 #ewt44
Skoro zwolennicy szczepień szczepią swoje dzieci, to dzieci tych którzy nie chcą nie mogą ich zarazić? Czyli w czym jest rzecz? Znowu, tak jak w przypadku pseudo wirusa każdy kto ma inne zdanie ma trafić do więzienia? Czyli żyjemy w faszystowskim kraju? Powiedzcie to wprost - chcecie żyć w faszystowskim kraju?
Ignorantom w ciemno akceptującym wykładnię (jedyną słuszną) mediów proponuję poczytać jak obecnie w Polsce można sprawdzić skład szczepionki. Może to by wam dało do myślenia, ale nie łudzę się - wy wolicie budować swoją wiedze o świecie na tym co wyczytacie na onecie.
16.09.2020 04:02 #RealPolish
BRAWO KIEROWCA !!! STOP NWO I PRZYMUSOWE SZCZEPIENIA !!!!! "MARSZ" NA RZĄD NADCHODZI !!!!!
REKLAMA
16.09.2020 07:18 #Wutanklan
Folia za mocno uciskała i tu też widzę niektórych ciśnie
16.09.2020 07:19 #Zaszczepiony
@ewt44 wirusy mają taką naturę, że jeśli mają dobrego nosicie lat, to mutują. Im więcej nosicieli, tym większa szansa na mutację. A zmutowany wirus dla zaszczepionego już jest groźny. Są też osoby, które nie mogą się zaszczepić. Te osoby dzięki tym, którzy szczepień odmawiają, stają się jeszcze bardziej narażone.
16.09.2020 09:43 #pZz
@ewt44 Dodalbym jeszcze do wpisu przedmowcy, ze oosby nieszczepione sa pozniej leczone za wspolne pieniadze. Uwierz, ze to co placisz przez rok w skladce, moze nawet nie starczyc na dokladna diagnostyke.
16.09.2020 10:18 #Kino Moskwa
Quiz: Kto to powiedział?
"Nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych!"

a) antyszczepionkowiec na faceboookowym forum
b) prezydent 40-milionowego kraju na wiecu wyborczym

Po co słuchać naukowców, skoro można "na chłopski rozum"?
16.09.2020 11:47 #Crt
#pZz napisał(a) 16.09.2020 09:43

@ewt44 Dodalbym jeszcze do wpisu przedmowcy, ze oosby nieszczepione sa pozniej leczone za wspolne pieniadze. Uwierz, ze to co placisz przez rok w skladce, moze nawet nie starczyc na dokladna diagnostyke.
To są właśnie problemy państwowej służby zdrowia, która sprzyja prezentowaniu postaw takich inspektorów społecznych, którzy będą innym mówić co jest dobre a co złe dla ich zdrowia, bo przecież leczą się za wspólne pieniądze.
REKLAMA
17.09.2020 23:56 #Slużba Zdrowia
Brawo dla kierowcy !!!
Pracuje w służbie zdrowia i potwierdzam - dzieci szczepione zdecydowanie gorzej sie rozwiJają i sa bardziej chorowite od dzieci nie szczepionych.
Czesto Nie szczepia sie np żydzi i obywatele
Krajów arabskich
01.10.2020 12:36 #Maciek81
Przypuszczam że nie był to antyszczepionkowiec - bo to niewłaściwe określenie nadużywane przez ludzi którzy z uwagi na korekty jakie w ich procesie myślenia odcisnął system ,ślepo je powtarzają.
Myślący ludzie nie walczą ze szczepieniami - proste.
Przecież tego nikt nikomu nie broni..
Myślący ludzie walczą z PRZYMUSEM szczepień,bo to już jest zbrodnia i eksperyment medyczny.
Dziwne bo gdyby to było takie dobrodziejstwo to nie trzeba by ludzi do tego siła zmuszać...

Przykladowo

Skoro pan X się zaszczepił na chorobę C to chyba nie obawia się że nieszczepiony pan Y go tą choroba zarazi - no bo jaki sens szczepienia w takim razie ..

Tylko tyle w kwestii używania organu jaki dała nam w czaszce natura..
01.10.2020 15:13 #Pathfinder
Ma facet jaja, niestety większość ma wyprane mózgi przez telewizje żyjącą z reklam od firm farmacetycznych
01.10.2020 17:58 #Ula
Popieram Kierowcę, bardzo mądry i odważny Człowiek, postawa godna naśladowania. Ludzie oburzeni postawą tego Pana to ci, którzy nieświadomie poddają się propagandzie i ogłupianiu przez rząd poprzez służalcze media głównego nurtu. Warto poszukać prawdy w niezależnych mediach internetowych oraz poszukać wypowiedzi ludzi, którzy się nie sprzedali i mają odwagę mówić prawdę. Ludzie zrozumcie, że to co wam mówią w TVP Info oraz im podobnych środkach masowego przekazu nie jest prawdą, to jest propaganda za którą stoją wielkie pieniądze. Odnośnie szczepień to jestem za tym żeby był wybór, jeśli ktoś chce się szczepić to jego sprawa ale nikt nie może być do tego zmuszany. Ale zanim się zaszczepicie to zadajcie sobie trochę trudu i poczytajcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych (NOP) oraz składzie szczepionek i wtedy podejmijcie decyzję.
01.10.2020 21:58 #adolf
Bardzo mądry kierowca a reszta do książek.
REKLAMA
02.10.2020 02:22 #Myślący
I to są niestety braki w wykształceniu... Kierowcy autobusu nie mają żadnych wymogów, wystarczy podstawowe. A później idzie taki człowiek "edukować", bo się naczytał bzdur w internecie które najczęściej nie mają żadnej wartości merytorycznej, a tylko odwołują się do emocji. Smutny widok, że ludzie bez żadnych kompetencji czują się w jakimś dziwnym obowiązku "edukowania innych", chociaż nawet nie wiedzą, że to oni są w błędzie i że to oni wygadują bzdury.
02.10.2020 06:33 #gratuluje odwagi cywilnej
Brawo! jezeli lekarzom zamyka sie buzie zabierajac prawo wykonywania zawodu jezeli mowia o smierci i uszkodzeniach ooszczepiennych to jto ma o tym informowac? co 300 dziecko przez szczepienia umiera a co 5 zapada po szczepieniach na nieuleczalne choroby!!! ktore lekaze wmawiaja ze to koincydencja.. ani jedna szczepionka nie przeszla pozytywnie jeszcze badan dlugotrwalych z prawdziwym placebo!!!
02.10.2020 08:49 #AdamX16
brawo kierowca za odwagę, coraz więcej ludzi dowiaduje się o szkodliwości szczepień, są to wolnorozkładające się trucizny w ludzkim organizmie.
02.10.2020 15:07 #gbur
Brawa za odwagę! Powiedział to co myśli połowa społeczeństwa. Poza tym nie należy mylić pojęć, bo nie każdy jest tzw "antyszczepionkowcem". Powinno być prawo wyboru, bo to właśnie wierzący-szczepionkowcy narzucają swoją wolę innym.
02.10.2020 21:09 #Wera
Do "myślący" wykształcenie w dzisiejszych czasach nie jest miarą poziomu czyjejś inteligencji czy posiadanej wiedzy. "Wykształcenie" może mieć dziś każdy, nawet najwięksi idioci kończyli pseudo studia. Coraz częściej spotykam ludzi którzy owego wykształcenia nie posiadają ale rozumiem i wiedza przewyższają tych z tytułem magistra lub inżyniera, bo potrafią czytać ze zrozumieniem, analizować, wyciągać wnioski i przede wszystkim samodzielnie myśleć. A obecny system edukacji wyłącza myślenie, uczy powtarzania jak mantrę tego samego co wszyscy..
REKLAMA

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 

więcejREKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


więcej


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%

Najnowsze wydanie

REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA