Karta Miejska będzie tańsza
2 marca 2017
Świetne wiadomości dla mieszkańców II strefy ZTM. Jutro zostaną ogłoszone nowe ceny biletów komunikacji miejskiej.
Kilkaset złotych rocznie oszczędzą osoby regularnie korzystające z Szybkiej Kolei Miejskiej i autobusów dowożących do Warszawy dzięki decyzji samorządów stolicy i gmin "wianuszka". Jutro prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz w towarzystwie przedstawicieli Pruszkowa, Legionowa, Izabelina i Piaseczna ogłosi obniżkę cen biletów komunikacji miejskiej dla II strefy.
30-dniowe doładowanie na obie strefy dla dorosłego posiadacza Karty Miejskiej będzie kosztować 180 zł.
Nowe centrum handlowe obok Błękitnego
Jest już prawomocne pozwolenie na budowę obiektu handlowego, który ma powstać obok Błękitnego Centrum.
Przy założeniu, że doładowujemy kartę co miesiąc, oszczędzimy w skali roku 360 zł złotych. W taryfie pojawią się także rodzaje biletów. Wszystkie szczegóły zmian poznamy jutro.
Obniżka cen biletów ma zachęcić mieszkańców aglomeracji do odstawienia samochodów - każdego dnia granicę Warszawy przekracza ich aż milion. Ma to być także przykład dobrej współpracy pomiędzy gminami mający pokazać, że projektowana przez PiS ustawa o zmianie granic Warszawy jest niepotrzebna.
(dg)
.








































