"Kaczątko": taneczny spektakl dla dzieci
8 marca 2016
W niedzielę 13 marca dzieci będą miały niepowtarzalną okazję, aby poprzez taniec nauczyć się tolerancji i akceptacji dla innych. BOK zaprasza na przedstawienie pt. "Kaczątko".
Krzysztof Mikołajewski od kwietnia za sterami BOK
Krzysztof Mikołajewski, były wiceburmistrz Targówka, został nowym dyrektorem Białołęckiego Ośrodka Kultury. Zastąpi na tym stanowisku zwolnioną Annę Barańską-Wróblewską.
Spektakl taneczny w wykonaniu Teatru Inoj jest pretekstem do zastanowienia się nad tym, co to znaczy czuć się innym, odrzuconym. Jest dobrym punktem wyjścia do rozważań: z czego wynikają uprzedzenia i wszelkie obawy przed drugim człowiekiem i do czego może to prowadzić? Czy to, że jesteś inny z wyglądu, inaczej się rozwijasz, inaczej czujesz, jesteś chory, stary, jąkasz się, jesteś w kropki czy w paski, jest niepisanym przyzwoleniem na odrzucenie? Z czego wynikają uprzedzenia i wszelkie obawy przed drugim człowiekiem i do czego może to prowadzić?
Teatr Tańca Inoj tworzą ludzie, dla których taniec i teatr jest ważną częścią życia. Zespół korzysta z różnych technik pracy z ciałem: taniec współczesny, improwizacja, joga, pantomima i techniki aktorskie; szukają własnego języka wypowiedzi ruchowej i ekspresji artystycznej. Działania Inoja dotykają uniwersalnych problemów społecznych, a ich otwarta forma dopuszcza różne sposoby interpretacji.
Zespół teatru tworzą: Jevgēnija Jurkeviča, Katarzyna Kryczka, Katarzyna Milczewska, Elżbieta Pańkowska, Ula Siemion, Khrystyna Struk, Iwona Turek.
13 marca godzina 12.00. Bilety w cenie 10 i 8 zł.
Białołęcki Ośrodek Kultury, van Gogha 1.
(bok)
.








































