REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Targówek

drogi

 

Jaka będzie po przebudowie ulica Kondratowicza? Co z parkowaniem?

  31 maja 2022

Jaka będzie po przebudowie ulica Kondratowicza? Co z parkowaniem?
źródło: ZDM

- ZDM ogłasza kolejne przetargi a projektu rewitalizacji Kondratowicza jak nie było, tak nie ma. Nadal nie chcą go upublicznić. Ciekawe dlaczego - zastanawia się na Facebooku jeden z mieszkańców. Inny zaś sugeruje, że zapewne drogowcy mają coś do ukrycia. Czyżby?

REKLAMA

Jak zapewnia rzecznik ZDM wszystkie projekty branżowe - jak zawsze - są w dokumentacjach przetargowych dotyczących konkretnych przetargów. W przypadku ulicy Kondratowicza przetargi na zieleń, oświetlenie i sygnalizację bez problemu znajdujemy na stronie BIP Zarządu Dróg Miejskich. Część drogową ul.

Kondratowicza wykonuje zaś miejski Zakład Remontów i Konserwacji Dróg, ale projekt organizacji ruchu dostępny jest choćby na stronie Rowerowa Warszawa, gdzie znajdują się wszystkie projekty organizacji ruchu mające jakiś komponent rowerowy. Ponadto, całkiem niedawno na stronie ZDM pojawił się opis finalnego wyglądu Kondratowicza, począwszy od zieleni, układu drogi i skrzyżowań, sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych, miejsc parkingowych, chodników, ścieżek rowerowych, na oświetleniu kończąc.

REKLAMA

Zazielenią Kondratowicza

Centralny fragment Kondratowicza zajmowało do tej pory zaplecze budowy metra, ale teraz ZDM może już przystąpić do robót na powierzchni. Zasadnicze prace na jezdni potrwają do końca roku. Obecnie drogowcy poszukają firmy, która dostarczy... rośliny. Chodzi o 491 drzew: głównie klonów, jesionów, platanów, lip, ale też wiśni, jabłoni i kasztanowców. Wzbogacą one i uzupełnią istniejące szpalery oraz utworzą zupełnie nowe po obu stronach ulicy oraz w pasie między jezdniami. W zależności od gatunku drzewa będą mieć 5-9 metrów wysokości. Zamówienie obejmuje też posadzenie krzewów i pnączy, założenie trawników, z których część zostanie zamieniona w łąki kwietne oraz wykonanie ogrodów deszczowych. Krzewy, których będą dziesiątki tysięcy, posłużą głównie do założenia gęstych żywopłotów. Łącznie na Kondratowicza pojawi się ponad 700 nowych drzew w towarzystwie licznych krzewów i innych drobnych roślin.

REKLAMA

Dwukierunkowe ścieżki rowerowe ze stojakami

Dużą przemianę przejdzie okoliczna sieć tras rowerowych. Między stacjami metra pojawią się dwie dwukierunkowe drogi dla rowerów - każda o szerokości trzech metrów. Po północnej stronie ulicy powstanie zaś druga, która zapewni dojazd rowerem do licznych osiedli mieszkaniowych i połączenie z ulicą św. Wincentego. Na wszystkich skrzyżowaniach oraz wzdłuż dodatkowych przejść dla pieszych między ulicami Rembielińską a Malborską przewidziany został komplet przejazdów rowerowych. Ponadto wzdłuż ulicy Kondratowicza pojawi się 235 stojaków rowerowych, czyli miejsce na 470 rowerów, ze szczególnym uwzględnieniem pojemnych parkingów rowerowych przy stacjach metra.

REKLAMA

Co z parkowaniem?

Parkowanie samochodów na ulicy Kondratowicza było dalekie od idealnego - parkingi nie były rozłożone równomiernie wzdłuż całej ulicy, lecz zgrupowane w kilku oddalonych od siebie punktach wzdłuż jezdni serwisowych przeplatających się w niebezpieczny sposób z chodnikami. Po remoncie Kondratowicza zostanie zachowany jeden parking tego typu, po północnej stronie, na wysokości budynku z adresem Kondratowicza 37. Utrzymane będę też istniejące parkingi znajdujące się poza ulicą, m.in. przy Szpitalu Bródnowskim i na terenie Urzędu Dzielnicy Targówek. Rdzeń parkowania stanowić będą jednak zupełnie nowe równoległe zatoki postojowe umieszczone po obu stronach ulicy. Miejsca powstaną na całym przebudowywanym odcinku z zachowaniem niezbędnych ograniczeń w rejonie skrzyżowań, przystanków autobusowych czy wjazdów na tereny posesji. Projekt przebudowy ulicy uwzględnia też wyznaczenie niebieskich "kopert" dla osób niepełnosprawnych oraz miejsc typu "kiss&ride" w sąsiedztwie obu stacji metra.

Jasno i równo

Jak informuje ZDM wszystkie chodniki na terenie inwestycji zostaną wyremontowane. Konieczna będzie też wymiana nawierzchni jezdni. Na nowych estetycznych słupach zawisną energooszczędne oprawy oświetleniowe LED zużywające wielokrotnie mniej prądu. Tam, gdzie to koniecznie, chodniki i drogi rowerowe dostaną osobne mniejsze słupy oświetleniowe.

(db)

.
 

Komentarze (6)

# Bat na nierobów

01.06.2022 16:28

Róbcie do cholery te jezdnie bo we wrześniu rusza metro. Na co wy czekacie porobione urzędasy? Tony przewalanej dokumentacji, a w rzeczywistości niewiele się dzieje. W grudniu przed Bożym Narodzeniem chcecie kończyć kałmuki z ratusza?!

# cosiedzieje

01.06.2022 22:08

faktycznie mieszkam tuż, tuż i jak obserwuję to daleko do zakończenia prac, więc tempo musiałoby być mega szybkie aby ukończyć przebudowę nad prowadzoną linią metra na ul Kondratowicza na czas oddania linii metra, śpieszcie sie bo wstyd będzie

# Sęp

02.06.2022 11:24

Jak opcja polityczna ma aktualnie władzę na Targówku?

REKLAMA

# TomWin

03.06.2022 18:23

Kurczę - czy wy naprawdę nieogarnięcie podstawowych informacj? Kondratowicza ma być otwarta do końca roku a nie razem z metrem. Nie wiem kto wam bajek naopowiadał. Może ten sam co pisze ze projektu nie ma (bo go nie widział). Jak by chciał to by w urzędzie dostał do wglądu jak każdy projekt - ale po co - lepiej krzyczeć że nie ma o oni jednak budują próbując przy tym coś ukryć.

# Soczysty

07.06.2022 17:27

Jakim porobieńcem trzeba być aby wiedzieć jaki jest termin oddania do użytkowania metra, a ulica i to główna ma być oddana 2-3 miesiące później. Za takie cyrki w terminach w korporacjach traci się pracę. No ale komuniści czyli urzędnicza klika trzyma się razem i blamażu w późniejszym oddaniu Kondratowicza nie widzi!

# Zaradny

08.06.2022 08:41

Panie osiedlowy bardzie "Spamcenciak" - co to jest dla pana projekt, bo mówisz że projektu przebudowy Kondratowicza nie ma (bo nikt ci go pod nos nie podstawił) a z drugiej strony mówisz ze są "tylko" projekty branżowe. Jakoś jedno z drugim się nie klei. Robienie g...burzy na sześć miesięcy przed zakończeniem prac to nic innego jak politykierstwo, z jasnym celem wyborczym. Już się boimy jesieni i przyszłej wiosny, bo wtedy z każdej lodówki (przepraszam - studzienki) będziesz pan z zespołem wyskakiwał mieszając w głowach mieszkańcom.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA