REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 1refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0
Bielany

komunikacja »

 

Jak tu wjechać?

  17 grudnia 2010

Przy budynku bielańskiego ratusza funkcjonują dwa parkingi. Wjazd na pierwszy z nich zorganizowano od ul. Staffa, na drugi - od Żeromskiego. - Dlaczego od jesieni poprzedniego roku wjazd na parking od Żeromskiego jest ciągle zamknięty? - pyta pani Anna.

REKLAMA

moje bielany 003 2moje bielany 003 0
W obecnej sytuacji kierowcy radzą sobie jak mogą - poprzez wjazd do pobliskiego sklepu "Radek", potem poruszają się już pod chodniku. Jeśli na parkingu nie ma miejsca, parkują centralnie na deptaku dla pieszych. Bezpieczeństwa nie popra-wiają również ciężkie samochody dostawcze i usługowe, które zatrzymują się pod samym budynkiem ratusza, mimo że nie ma tam ani wjazdu, ani parkingu. Efekt jest taki, że chodnik pod ratuszem jest stale rozjeżdżany, a piesi muszą uważać, aby przypadkiem nie wpaść pod samochód.

- Sama byłam o włos od wypadku, kiedy przy padającym śniegu kierowca wy-jeżdżający z parkingu po prostu nie zauważył mnie na chodniku. Ja przed nim uciekłam, dziecku mogłoby się to nie udać. Zwracałam się do straży miejskiej, ale bez skutku. Urzędnicy powinni zająć się tą sprawą, zanim dojdzie tu do wypadku - uważa pani Anna.

Dlaczego zamknięty jest wjazd od ul. Żeromskiego? Okazuje się, że parking... nie jest parkingiem.

- Zgodnie z projektem zagospodarowania terenu wokół ratusza wspomniany w pytaniu obszar nie jest parkingiem, a drogą pożarową. Nie można jej zamknąć, musi być miejsce na wjazd straży pożarnej - wyjaśnia Zbigniew Żuk z bielańskiego ratusza.

Anna Przerwa

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

bck balwanek 01 2bck balwanek 01 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

marywilska 7 dni w tygodniu 1marywilska 7 dni w tygodniu 2marywilska 7 dni w tygodniu 0

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

bck królowa śniegu 2025 2bck królowa śniegu 2025 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

bck hip hop 3bck hip hop 0

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

marywilska niedziele 3marywilska niedziele 0

REKLAMA

moje bielany 004 1moje bielany 004 2moje bielany 004 0

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

marywilska najlepszy adres 3marywilska najlepszy adres 0

REKLAMA

marywilska mikolajki 2025 1marywilska mikolajki 2025 2marywilska mikolajki 2025 0

REKLAMA

bemowo 3bemowo 0

REKLAMA

cmp 09-2025 1cmp 09-2025 2cmp 09-2025 0