Jak nazwać ronda w Legionowie?
21 lutego 2014
W listopadzie pisaliśmy o sporze dotyczącym nazw dla dwóch nowych rond w Legionowie. Ostateczną decyzję mają podjąć mieszkańcy.
Wycinka w Legionowie. "Gdyby to deweloper budował, byłby wielki protest"
W Legionowie, na działce u zbiegu ulic Warszawskiej, Sobieskiego i Wysockiego, trwa budowa nowej siedziby Powiatowej Instytucji Kultury (PIK). Jeszcze niedawno teren był zazieleniony.
To u zbiegu ulic Sobieskiego i Parkowej może się nazywać Jana Pawła II albo Lecha i Marii Kaczyńskich; to przy Cynkowej - "Ofiar Katastrofy Smoleńskiej". Ci, którym nie odpowiada żadna z propozycji, mogą zaproponować własną nazwę albo zasugerować, jaka nazwa byłaby najtrafniejsza: związana z historią Legionowa lub ważną dla miasta postacią; nawiązującą do hasła "Legionowo. Porusza!"; związaną z historią Polski lub wybitnym Polakiem; całkowicie neutralna bądź anegdotyczna. My nadal namawiamy do nazwy "Jedno z Dwóch Skrzyżowań o Ruchu Okrężnym imienia Marii i Lecha Kaczyńskich, Pozostałych Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Przez Niektórych Uznawanej Za Zamach, pod wezwaniem Błogosławionego Jana Pawła II".
Konsultacje będą dostępne w formie ankiet online na stronie www.legionowo.pl, a wyniki zostaną ogłoszone 10 marca.
(red)
.








































