REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bielany

różne

 

Huta ma 65 lat. "Realizujemy największy plan inwestycyjny"

  16 maja 2022

Huta Arcellor Mittal

Huta ArcelorMittal obchodzi 65-lecie produkcji. Z tej okazji 12 maja hutnicy, byli hutnicy i przyjaciele huty oraz przedstawiciele bielańskiego samorządu spotkali się w samo południe na rondzie Hutników Warszawskich przy stacji metra Wawrzyszew.

REKLAMA

Stamtąd przemaszerowali do bramy zakładu przy akompaniamencie orkiestry dętej, zgodnie z hutniczą tradycją. Następnie w hucie odbyła się premiera filmu dokumentalnego, w którym pracownicy opowiadają o historii i teraźniejszości zakładu.

REKLAMA

65 lat Huty ArcelorMittal

- Zależało nam na pokazaniu dziejów huty oczami osób, które pamiętają jej początki, ale też naszych młodych pracowników, którzy znają tylko nowoczesny zakład - podkreśla Alina Bielecka, dyrektor personalny, a zarazem pomysłodawczyni filmu. - W ciągu 65 lat Huta Warszawa zamieniła 65 milionów ton złomu w 58 milionów ton stali, dając zatrudnianie ponad 55 tysiącom osób.

Wierzę, że zapada pracownikom głęboko w serce i czują się z nią związani.

- Huta ArcelorMittal Warszawa, mimo swoich 65 lat, nie myśli o emeryturze - dodaje Artur Gierwatowski, dyrektor generalny zakładu. - Wręcz przeciwnie. W 2022 roku realizujemy największy plan inwestycyjny od wielu lat. Obejmuje on projekty, które pozwolą nam rozwijać dalej produkcję wyrobów jakościowych, ale też bardzo ważne inwestycje w ochronę środowiska. Duża część z nich zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Jako zakład produkujący stal w procesie recyklingu, czyli przetwarzania złomu w piecu elektrycznym, mamy przewagę na hutami, które wytwarzają stal z rudy żelaza, bo nasza technologia zostawia dużo niższy ślad węglowy. Huta ArcelorMittal Warszawa ma przed sobą stabilną przyszłość.

(dg)

.
 

Komentarze (3)

# RobertR

19.05.2022 15:14

Najwyższy już czas pożegnać się z Hutą, która ogranicza możliwości rozwoju dzielnicy.

# rdzenny62

20.05.2022 14:03

#RobertR napisał(a) 19.05.2022 15:14
Najwyższy już czas pożegnać się z Hutą, która ogranicza możliwości rozwoju dzielnicy.

A co było pierwsze, jajko czy kura?

# Kolo

21.05.2022 17:07

Odczepic się od huty. Co to komu przeszkadza. To był właśnie element miastotworczy który w latach 50 tych 60 tych i 70 tych był motorem rozwoju dzielnicy. Każde miejsce pracy w przemyśle generuje 5 - 6 miejsc pracy w otoczeniu. A tego przemysłu i tak zostało już tyle co nic. Zatem powodzenia i niech hutactrwa bo trwać musi.

REKLAMA

więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA