REKLAMA

olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 1olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 2olowkowa kraina swiatowida ostatnie miejsca 0
Białołęka

środowisko »

 

Gdzie oddać gruz, trawę i śmieci po remoncie? Rusza punkt przy Płytowej

  14 września 2015

alt='Gdzie oddać gruz, trawę i śmieci po remoncie? Rusza punkt przy Płytowej'
źródło: www.partner-apelski.pl

PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, powstanie na Płytowej. Będzie jednym z dwóch obsługujących całą Warszawę.

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0
Przetarg na ich prowadzenie ogłoszono w czerwcu, na początku września rozstrzygnięto postępowanie. Punkty zbiórki powstaną na Płytowej oraz przy ulicy Zawodzie, na Mokotowie. Będzie można w nich bezpłatnie oddać przedmioty z tworzyw sztucznych, metalu, drewna, zużyte opony, czy gruz z przeprowadzonych samodzielnie remontów, a przede wszystkim odpadów komunalnych kłopotliwych, takich jak farby, lakiery, kleje, detergenty i chemikalia oraz opakowania po nich, ale również takich jak świetlówki i baterie. Ten chodnik to symbol Białołęki. Na co czekają władze dzielnicy i ZDM? Ten chodnik to symbol Białołęki. Na co czekają władze dzielnicy i ZDM? Ulica Mehoffera od lat nie cieszy się dobrą opinią. Kierowcy narzekają na zły stan nawierzchni, a piesi - na wąskie, zniszczone pobocze, którym codziennie poruszają się z duszą na ramieniu. Wystarczy większy deszcz, by zostać ochlapanym, a przejazd autobusu niemal ociera się o wózki dziecięce. Mieszkańcy apelują o pilny remont. Czy miasto zareaguje, zanim dojdzie do tragedii? Przez cały rok będzie można też zostawić tam odpady zielone. Jeśli nie po drodze nam z lokalizacją punktów, będzie można skorzystać z mobilnych PSZOKów, czyli kursujących po dzielnicach dwa razy w tygodniu ciężarówek zbierających śmieci - jednak w MPSZOK nie będzie można zostawiać gruzu czy odpadów wielkogabarytowych, podobnie jak opadłych liści czy zżętej trawy.

W październiku zostanie ogłoszona pełna lista odpadów, jakie będą zbierane na Płytowej 1, wraz z terminami kursów MPSZOK.

(red)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

norblin lipiec 01 2norblin lipiec 01 0

Czytaj na ten temat

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 3smaki zycia 2024-09-03 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

sporteum polkolonie 1sporteum polkolonie 2sporteum polkolonie 0

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 3autoreklama tustolica 0

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA