REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# wyborca

21.02.2014 14:45

Oddziały przedszkolne dla dzieci w wieku 0-3 lat? a co to za wynalazek?

# Adaś

21.02.2014 22:59

Spokojnie, wybory niebawem.

# Rurex

21.02.2014 23:43

Widziały gały co brały. Okolica bez infrastruktury. Więc jak się wreszcie infrastrukturę dociąga to nie kwiczeć tylko grzecznie czekać.

REKLAMA

# adam555

22.02.2014 12:40

Po co kupowaliscie mieszkanie polu? Malo mieszkan na tarchominie targowku brodnie? Teraz czekacie na infrastrukture (tramwaj 30 lat)

# Pebe

22.02.2014 19:48

#adam555 napisał(a) 22.02.2014 12:40
Po co kupowaliscie mieszkanie polu? Malo mieszkan na tarchominie targowku brodnie? Teraz czekacie na infrastrukture (tramwaj 30 lat)
Przejedź się tam sprawdź, a potem powiesz mi gdzie ty tam pola widziałeś. Bloki w polu były ale 10 lat temu. Problem polega na tym, że w naszym kraju wydaje się pozwolenia na budowę licznych osiedli nie bacząc na to, czy w danym miejscu jest infrastruktura drogowa dostosowana do liczby nowych mieszkańców czy nie. U nas robi się wszystko na odwrót, najpierw buduje się osiedla a potem drogi.

# abrakadabra

24.02.2014 07:52

Pebe dobrze mówi, w normalnych krajach najpierw wytycza się drogi, projektuje cały układ komunikacyjny, a dopiero potem wydaje pozwolenia na budowę domów/bloków, a nie odwrotnie!
Przy Skarbka z Gór najpierw budowano na maksa bloki, bez zaplanowania sensownej ulicy, a teraz drapią się po głowach, co z tym zrobić. Przecież to jest niewyobrażalne, zeby tak ważna i ruchliwa ulica nie maiła zatoczek autobusów i anwet miejsca na ich wykonanie (nie wspomnę już o chodniku, trawniku i ściezce rowerowej).
A komentarze typu: widziały gały co brały, są absolutnienie na miesjcu, bo tutaj komentuje się działanie władz w zakresie planowania - musi w końcu coś się zmienic w tej materii!

REKLAMA

# Taltos2

24.02.2014 16:49

Do abrakadabra, Adam i Rurex:
brawo piątka z logiki, przeprowadźmy się wszyscy w okolice skrzyżowania Al. Jerozolimskich z Marszałkowską, bo infrastruktura już tam jest i niczego nowego nie trzeba będzie budować. A jak zamkną do remontu, to spacerkiem damy radę.
Nikt z mieszkańców ZB nie wymaga natychmiast metra, Trasy Olszynki Grochowskiej. Chodzi o stopniową budowę nowych ulic - normalnych, zwykłych ulic miejskich z chodnikiem, latarnią. Skoro rozkopali Głębocką - słusznie, bo kanalizacja jest niezbędna! - to niech od razu zrobią ulicę porządnie i docelowo, a nie tylko załatają dziury i później się pomyśli.
PS. Skarbka wcale nie ma być arterią komunikacyjną, tylko ulicą osiedlową dla mieszkańców. Ruch tranzytowy ma przejąć TOG, tylko kiedy powstanie? A może tak niech włądze Białołęki polobbują o chociażby częściowym wykonaniu fragmentu TOG (na początek w wersji jednojezdniowej) na odcinku Trasa Toruńska - Trasa Mostu Północnego. Właśnie, dlaczego nie buduje się dalszego etapu Trasy Mostu Północnego? Powstałby kręgosłup komunikacyjny dla wschodniej Białołęki w relacji P-P i W-Z?

 tarantula01

24.02.2014 23:12

Nie buduje się tych ulic, bo Warszawa buduje teraz metro, które pochłania 90% środków inwestycyjnych miasta i na inne potrzeby nie wystarcza. Więc albo budujemy metro i w sumie nic więcej, albo nie budujemy metra, ale za to budujemy wszystko inne (most Północny wybudowano, bo już nie budowano metra: I linii i jeszcze nie zaczęto budować metra: II linii).
Pozdrawiam
W. Tumasz

 tarantula01

24.02.2014 23:12

Nie buduje się tych ulic, bo Warszawa buduje teraz metro, które pochłania 90% środków inwestycyjnych miasta i na inne potrzeby nie wystarcza. Więc albo budujemy metro i w sumie nic więcej, albo nie budujemy metra, ale za to budujemy wszystko inne (most Północny wybudowano, bo już nie budowano metra: I linii i jeszcze nie zaczęto budować metra: II linii).
Pozdrawiam
W. Tumasz

REKLAMA

# jan

25.02.2014 09:03

List burmistrza jest piękny.
Czytelnik pisze, że źle (bo źle!) zorganizowano inwestycję na Głębockiej, a Burmistrz pisze, że jest dobrze, bo planuje się w przyszłości to i to.
Czy można być Burmistrzem i jednocześnie nie rozumieć tekstu pisanego? Można.
Panie Burmistrzu, to w takim razie w punktach:
- odcięliście (wy i wasi de facto podwykownawcy, czyli ZTMy, ZDMy itp.) od komunikacji zbiorowej 3/4 ul. Głębockiej
- zabraliście 3 dużym osiedlom przy ul. Lewandów połowę autobusów, także dziś ludzie jadą na pętlę 527, wysiadają i zasuwają na piechotę 1-2 km, bo nie ma sensu czekać na kursujące co 10-20 min autobus), mimo że można było zostawić 527 na starej trasie. Ale widać bardziej opłacało się SKRÓCIĆ trasę.
- nie przygotowaliście prawidłowo objazdów. Był Pan na na żwirowym odcinku Skarbka z Gór, przy Głębockiej? Tam dziury mają 30 cm głębokości, a Pan mówi, że wszystko jest pod kontrolą!!!
Teraz pan opowiada głodne kawałki o budowie ul. Kartograficznej. Śmiech pusty mnie ogarnia. Bo 2 lata temu apelowaliśmy o budowę tej ulicy (a właściwie Siecznej, która ma w planach wyższą rangę niż Kartograficzna). Wówczas mówiliście, że nie ma szans, bo to ogromne koszty. NIE MA SZANS!
I teraz co, pieniądze się znalazły?
Znalazły, ale nie po to, by mieszkańcom było wygodniej i nie musieli nadrabiać 2-3 km. Pieniądze się znalazły, bo musicie uratować swoje tyłki i przerzucić gdzieś ruch samochodów z Głębockiej. I co, najłatwiej przepchnąć go na PRYWATNE osiedlowe drogi wewnętrzne, które zbudowali sobie mieszkańcy, za które podatki płaca mieszkańcy, które oświetlają sami mieszkańcy, przy których chodniki zbudowali mieszkańcy!!!
Drogi, których jeszcze 2 lata temu nie chcieliście ZA DARMO przejąć, tłumacząc, że są poza normą, że nie można tam puścić normalnego ruchu samochodowego. I teraz co, są już w normie? Już można tam puścić setki samochodów?
Śmiać mi się chce na te wasze "rządy".

# Bombel

25.02.2014 16:21

#jan napisał(a) 25.02.2014 09:03
List burmistrza jest piękny.
Czytelnik pisze, że źle (bo źle!) zorganizowano inwestycję na Głębockiej, a Burmistrz pisze, że jest dobrze, bo planuje się w przyszłości to i to.
Czy można być Burmistrzem i jednocześnie nie rozumieć tekstu pisanego? Można.
Panie Burmistrzu, to w takim razie w punktach:
- odcięliście (wy i wasi de facto podwykownawcy, czyli ZTMy, ZDMy itp.) od komunikacji zbiorowej 3/4 ul. Głębockiej
- zabraliście 3 dużym osiedlom przy ul. Lewandów połowę autobusów, także dziś ludzie jadą na pętlę 527, wysiadają i zasuwają na piechotę 1-2 km, bo nie ma sensu czekać na kursujące co 10-20 min autobus), mimo że można było zostawić 527 na starej trasie. Ale widać bardziej opłacało się SKRÓCIĆ trasę.
- nie przygotowaliście prawidłowo objazdów. Był Pan na na żwirowym odcinku Skarbka z Gór, przy Głębockiej? Tam dziury mają 30 cm głębokości, a Pan mówi, że wszystko jest pod kontrolą!!!
Teraz pan opowiada głodne kawałki o budowie ul. Kartograficznej. Śmiech pusty mnie ogarnia. Bo 2 lata temu apelowaliśmy o budowę tej ulicy (a właściwie Siecznej, która ma w planach wyższą rangę niż Kartograficzna). Wówczas mówiliście, że nie ma szans, bo to ogromne koszty. NIE MA SZANS!
I teraz co, pieniądze się znalazły?
Znalazły, ale nie po to, by mieszkańcom było wygodniej i nie musieli nadrabiać 2-3 km. Pieniądze się znalazły, bo musicie uratować swoje tyłki i przerzucić gdzieś ruch samochodów z Głębockiej. I co, najłatwiej przepchnąć go na PRYWATNE osiedlowe drogi wewnętrzne, które zbudowali sobie mieszkańcy, za które podatki płaca mieszkańcy, które oświetlają sami mieszkańcy, przy których chodniki zbudowali mieszkańcy!!!
Drogi, których jeszcze 2 lata temu nie chcieliście ZA DARMO przejąć, tłumacząc, że są poza normą, że nie można tam puścić normalnego ruchu samochodowego. I teraz co, są już w normie? Już można tam puścić setki samochodów?
Śmiać mi się chce na te wasze "rządy".
Jan dobrze pisze, a Pan Burmistrz wstydził by się wypisywać takie brednie. Przeczytawszy to co Pan Burmistrz napisał wnioskuje, że dopóki nie zmienimy władz nic się na Zielonej Białołęce nie zmieni a te gadki, że najpierw skończymy Kartograficzną a potem Głębocką nam rozbudują i zmodernizują, to zwykła kiełbasa przedwyborcza.

# słój

26.02.2014 17:19

zabrałem kónia z chałupy do stolycy i żadne objazdy mi nie straszne

REKLAMA

# adamdddd

27.02.2014 10:06

ale nie rozumiem ludzi którzy kupili mieszkania na zielonej Białołęce, przecież widzieli co kupują i gdzie (chyba że wierzyli w obiecani developerów).
przecież jest tyle mieszkań na rynku wtórnym na pobliskim Targówku który oferuje linie tramwajową a w bliskiej przyszłości metro.
Nie widzę żadnych plusów zakupu mieszkań na rynku pierwotnym (chyba że jest to tak zwana plomba wśród starszych bloków w super lokalizacji, wtedy można jeszcze pomyśleć o zakupie)
Ps. ostatnio tam byłem (na Wschodniej Białołęce, wszystko tam powstaje bez ładu i składu zabudowa wielorodzinna wśród domów jednorodzinnych, 527 ledwo się mieści na skrzyżowaniach. A teraz co trzeba inwestować w kolejny zbędny wydatek samochód? aby nie kisić się przez najbliższe 20-lat w autobusie? Trzeba również uwzględnić iż bloki na Skarbka i Ździarskiej powstały na bagnach ( o tym wielu właścicieli nawet nie wie)

# Justyna

27.02.2014 10:15

''Widziały gały co brały'' Teraz mieszkańcy będą się kisić w 527 przez najbliższe 30-lat. Tak się kończą inwestycje na rynku pierwotnym. Ciekawe ile właściciele musieli czekać na odbiór lokalu (przez ile miesięcy np. mieszkanie z rynku wtórnego mogło by zarabiać).
6.000 za metr na zielonej Białołęce to chyba jakiś żart (za te pieniądze mam mieszkanie na rynku wtórnym np Targówku mieszkaniowym (za 3-lata dojazd metrem do Śródmieścia w 12/14 minut) Wrzucam 10% w remont i mam super mieszkanie (kupując nowe też czekają mnie takie same koszty<stan developerski>). wszelkie najnowsze badania sugerują iż wielka płyta ma o wiele lepszą akustykę niż współczesne budownictwo. wielka płyta po rewitalizacji o wiele lepiej trzyma ciepło.

# karol

27.02.2014 11:38

Justyna, Adam, kupujcie sobie, gdzie chcecie i co chcecie. Wasza sprawa gdzie mieszkacie.
My kupiliśmy tutaj i wara wam od tego. Nie wasza sprawa, gdzie, za ile, po co, od kogo i dlaczego. Tak chcieliśmy i tak kupiliśmy. Nie musimy się wam z tego tłumaczyć.
Od lat płacimy podatki w tym pieprz...nym mieście i mamy prawo domagać się, by miasto inwestowało także w naszej okolicy. Zbudowali wam drogi, przedszkola, parki, wyremontowali wam ulice, położyli granitowe chodniki? Cieszcie się. Bo ja z większości tych dobrodziejstw na Ursynowie, Bemowie, Mokotowie, Żoliborzu itp. nie korzystam. A wszystko to było zrobione także za moje pieniądze (w tym roku mój PIT to 7000 zł po odliczeniu ulg). Zobaczcie sobie, ile się inwestuje w każdą z dzielnic.
Teraz domagamy się MY. Chcemy, by miasto w sposób odpowiadający normalnym standardom zajęło się wschodnią Białołęką i pomyślało o tysiącach podatników mieszkających w tej okolicy. Płacimy i wymagamy. A jak nie, to 1) przestaniemy płacić (ci co mogą się zameldować gdzieś u rodziny poza Warszawą) 2) zmienimy władze.
I Justynko, blondynko zapewne. Za 2 lata skończą przebudowę trasy toruńskiej. Do Centrum będę jechał jakieś 20 min. I nie będę się kisił w pociągu i skakał z metra na metro jak ty. A ty mieszkaj sobie w zaszczanych klatkach, z patologia za ścianą, jeździj sobie śmierdzącymi, zakopconymi windami, walcz z prezesem spółdzielni, żeby nie zrzynali na czynszu.
20 lat mieszkałem w wielkiej płycie na osiedlu podobnym do Targówka, dziękuję za tę przyjemność. Wolę to, co mam teraz, choć ciężko wam to zrozumieć. Ale to nie mój problem.

REKLAMA

# SSSSDFGH

27.02.2014 11:38

Przejedź się tam sprawdź, a potem powiesz mi gdzie ty tam pola widziałeś. Bloki w polu były ale 10 lat temu. Problem polega na tym, że w naszym kraju wydaje się pozwolenia na budowę licznych osiedli nie bacząc na to, czy w danym miejscu jest infrastruktura drogowa dostosowana do liczby nowych mieszkańców czy nie. U nas robi się wszystko na odwrót, najpierw buduje się osiedla a potem drogi.
ALE PRZECIEŻ NIKT NIE KAZAŁ KUPOWAĆ TUTAJ MIESZKAŃ, LUDZIE KUPILI MIESZKANIA NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ...

# pasażer

27.02.2014 21:18

A oczywiście głosujcie jeszcze na bufetową, to Wam taki miszung zrobi, że do własnego domu nie traficie.

# art

28.02.2014 08:46

Zdjęcie to jedno wielkie przekłamanie bo zrobione z perspektywy ściezki która chodnikiem nie jest więc błoto może tam się zdarzyć :)

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe