REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

Wyprowadzka do Warszawy

 Kjeszen

01.03.2017 10:17

Witam!
Jestem z południowej Polski, mam 23 lata, obecnie moim marzeniem jest wyprowadzka do Warszawy i rozpoczęcie nowego życia. Mieszkam w dziurze bez perspektyw, moi najlepsi kumple dawno stąd wyjechali, mam już dość tego miejsca. Po skończeniu szkoły sredniej wyjechałem na rok do Londynu i pracowałem jako pomoc barmana. Po roku wróciłem w rodzinne strony na studia, ale po pierwszym semestrze zrezynowałem, bo studia mi nie odpowiadały. Obecnie pracuję na produkcji. Praca na barze i produkcja to moje jedyne doświadczenie zawodowe, nie licząc praktyk ze szkoły średniej. Jestem po technikum ekonomicznym. Prosiłbym o porady:
- Czy dam radę znaleźć pracę pozwalającą mi na utrzymanie się w Warszawie? Wiem, że luksusów nie bedzie, ale na początek trzeba mieć szansę się zaaklimatyzować, potem będzie można kombinować.
- W jakiej dzielnicy dobrze jest wynająć pokój? Żeby nie było strachu chodzić wieczorami po ulicach, po prostu, żeby była to w miarę normalna dzielnica.
-Kiedy najlepiej się wyprowadzić? Chciałem po wakacjach, ale wtedy chyba najwięcej studentów przyjeżdża i pokoje mogą być droższe. Czerwiec/lipiec będzie chyba lepszą opcja tak? Z jakim wyprzedzeniem szukać pokoju? Czy jest szansa wynająć pokój w akademiku, nie będąc studentem?
-Czy macie dla mnie jakieś ogólne porady?
Na prawdę muszę sie wyrwać z mojego obecnego miejsca zamieszkania, tutaj pozostaje jedynie schlać się i wegetować.

# nino9ax

29.08.2019 09:58

Ja się wprowadzałam to też ten pierwszy rok szczególnie łatwy nie był. Miałam to szczęście, że od razu mogłam kupić małe, ale moje mieszkanko i tą olpcje każdemu polecam. Taniej wychodzi czasem spłacanie kredytu niż płacenie czynszu, a jest się na swoim. Jak się trafi na dobrego dewelopera to nawet na pomoc doradcy finansowego z ich strony można liczyć, oczywiście za darmo, więc warto korzystać. Ja korzystałam z Home Invest i byłam bardzo zadowolona, na starcie to chyba jeszcze od urzędu można się starać o jakieś pieniądze, ale to nie wiem jak teraz jest. Nie poddawać się! Można wszystko ogarnąć.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024