REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# Adaś

08.04.2012 15:04

Pomysł byłby dobry gdyby nie cena- nie na kieszeń przeciętnego mieszkańca i typowa komercja.

# Arek

10.04.2012 18:45

Te adaś a u ciebie to coś nie tak z czytaniem...
----> BEZPŁATNIE hhihihii

# Nurek

10.04.2012 18:58

#Arek napisał(a) 10.04.2012 18:45
Te adaś a u ciebie to coś nie tak z czytaniem...
----> BEZPŁATNIE hhihihii
BEZPŁATNIE hhihihii to możesz dostać łomot w przejściu podziemnym koło stacji PKP, a że wszystko kosztuje, to na pokrycie kosztów tej usługi okradną cię.

REKLAMA

# Miki

12.04.2012 10:21

#Adaś napisał(a) 08.04.2012 15:04
Pomysł byłby dobry gdyby nie cena- nie na kieszeń przeciętnego mieszkańca i typowa komercja.
Nawet mieszkańcom Legionowa nie dali zniżki.

# Oriana

19.04.2012 08:59

Łatają dziurę w budżecie miasta i stąd tak wysokie ceny za wypożyczenie roweru.

# zorientowany

19.04.2012 18:04

ORIANA - TO JEST za DARMO!!!!!!!!

REKLAMA

# Miłosz

19.04.2012 20:14

Zrobili podwyżki podatków to i wypożyczenie rowerów zdrożało, a już w zeszłym roku nie było tanio.

# MOSiR

20.04.2012 09:05

Kochani, jak sama nazwa mówi wypożyczalnia rowerów jest bezpłatna. Tak było w zeszłym roku i tak jest również w tym sezonie.

# Kalafior

20.04.2012 09:52

#MOSiR napisał(a) 20.04.2012 09:05
Kochani, jak sama nazwa mówi wypożyczalnia rowerów jest bezpłatna. Tak było w zeszłym roku i tak jest również w tym sezonie.
Jaka nazwa mówi, ze wypożyczalnia jest bezpłatna?.
Chcesz zrobić babcię na wnuczka?

REKLAMA

# umiem czyta ć ze zrozumieniem

20.04.2012 17:24

"Już od 14 kwietnia mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni rowerów, która mieści się w hali widowiskowo-sportowej Arena Legionowo." - czy tylko ja widzę, że ona jest BEZPŁATNA????????

# Kostek

20.04.2012 17:40

Już ja wiem jak jest. Z tymi darmowymi rowerami jest jak z darmowymi wózkami z supermarkecie i rachunek dopiero zobaczysz później. Kumpel mi mówił że za dziesięć takich wypozyczeń można sobie dobry rower kupić i będziesz miał swój.

# Mordoklej

20.04.2012 18:55

#umiem czyta ć ze zrozumieniem napisał(a) 20.04.2012 17:24
"Już od 14 kwietnia mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnej wypożyczalni rowerów, która mieści się w hali widowiskowo-sportowej Arena Legionowo." - czy tylko ja widzę, że ona jest BEZPŁATNA????????
Czytanie ze zrozumieniem to za mało, bo jeszcze trzeba zrozumieć co nie pisze. Zobacz please, czy gdzieś pisze, że redakcja Echa bierze odpowiedzialność za treść ogłoszeń. Rozumiesz teraz?

REKLAMA

# Robi

21.04.2012 19:17

Za drogo wypożyczają akcesoria do rowerów, tylko za same pedały trzeba wybulić 5 zetów za godzine. A jak jeździć rowerem bez pedałów?

# Rzecznik Prasowy UM Legionowo

23.04.2012 12:28

Szanowni Państwo,
Chciałabym zdementować informacje na temat jakichkolwiek opłat pobieranych przez MOSIR przy wypożyczaniu rowerów. Wypożyczalnia jest CAŁKOWICIE BEZPŁATNA - bezpłatne są także akcesoria w tym kaski, foteliki dla dzieci (pedały także - to w odpowiedzi na komentarz "Robiego").
Ewentualną opłatę ponosi się w przypadku celowego zniszczenia roweru lub akcesoriów.
Aby wypożyczyć rower należy przedstawić 2 dokumenty, jeden wraz z podpisaną umową pozostaje w MOSIRze do momentu zwrócenia sprzętu.
Rzecznik Prasowy UM Legionowo

# Kostuch

23.04.2012 18:14

Po tym wpisie Rzecznika Prasowego UM Legionowo sprawa z wypożyczalnią rowerów jest jeszcze bardziej zagmatwana. CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE to miało być w komunizmie, a mamy kapitalizm i nie ma nic za darmo.
Rower uszkodzi się przypadkowo albo ze starości i jak udowodnię, że nie zrobiłem tego celowo?.
Dadzą mi uszkodzony rower i wybiję zęby i kto będzie płacił za dentyste?.
Zostawię im swój dokument i jaką mam gwarancję, że moje dane osobowe nie wyciekną do różnych oszustów?.
Takich uwag można dużo jeszcze zgłosić.
Lepiej niech pokażą regulamin tej wypożyczalni z podpisem prezydenta, żebym wiedział czego wymagać, ile co kosztuje, kto za co odpowiada i żebym wiedział kogo do sądu oddać.

REKLAMA

# Rzecznik Prasowy UM Legionowo

23.04.2012 19:10

@ Kostuch - miasta i miejskie instytucje już tak mają, że czasem lubią zrobić coś dla mieszkańców. A to jakąś imprezę zorganizują, a to piknik czy zawody sportowe, a Legionowo postanowiło zachęcać do aktywnego wypoczynku, udostępniając rowery... regulamin dostępny jest na stronie www.aktywnelegionowo.pl oraz w Arenie. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania, ale po ilości wypożyczeń widać, że chętnych nie brakuje.

# Gustlik

23.04.2012 19:27

Też uważam że z tą wypożyczalnią może być jakiś numer. Zobaczcie na stronę wypożyczalni Aktywne Legionowo, linka daję niżej i jest adres na początku tego ogłoszenia. Nie znalazlem na tej stronie info, że wypożyczalnia jest bezpłatna i jak by się nie bali to by tak napisali i jeszcze chwalili się że jest bezpłatna. Za to na samym dole z prawej jest ikona ZAPŁAĆ ON LINE i lepiej ją nie klikać bo nie wiadomo jaką kasę kasuje.
Jest też link do Regulaminu i wywala albo Nie można odnaleźć strony sieci Web, albo Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay i to może być ta ukryta zapłata za rowery.
Przy rezerwacji rowerów on-line też nie piszą ze bezpłatna i mogą przysłać rachunek jak z party-line.
Forum też mają jakieś zdechłe.
http://aktywnelegionowo.pl/news,155

# Osa

23.04.2012 20:42

#Gustlik napisał(a) 23.04.2012 19:27
Też uważam że z tą wypożyczalnią może być jakiś numer. Zobaczcie na stronę wypożyczalni Aktywne Legionowo, linka daję niżej i jest adres na początku tego ogłoszenia. Nie znalazlem na tej stronie info, że wypożyczalnia jest bezpłatna i jak by się nie bali to by tak napisali i jeszcze chwalili się że jest bezpłatna. Za to na samym dole z prawej jest ikona ZAPŁAĆ ON LINE i lepiej ją nie klikać bo nie wiadomo jaką kasę kasuje.
Jest też link do Regulaminu i wywala albo Nie można odnaleźć strony sieci Web, albo Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay i to może być ta ukryta zapłata za rowery.
Przy rezerwacji rowerów on-line też nie piszą ze bezpłatna i mogą przysłać rachunek jak z party-line.
Forum też mają jakieś zdechłe.
http://aktywnelegionowo.pl/news,155
Gustlik patrzyłem na tej stronie i wszystko sie zgadza co piszesz.
Trzeba też sprawdzić czy te rowery mają certyfikaty, bo wyglądają na zdjęciach jak chińskie podróby i czy nie są niebezpieczne dla życia i zdrowia bo na stronie też nic o tym nie piszą. W tych chińskich to mogą na przykład pękać widelce i kozła na głowę można wywalić.

# Krzysztof

24.04.2012 07:34

#Rzecznik Prasowy UM Legionowo napisał(a) 23.04.2012 19:10
@ Kostuch - miasta i miejskie instytucje już tak mają, że czasem lubią zrobić coś dla mieszkańców. A to jakąś imprezę zorganizują, a to piknik czy zawody sportowe, a Legionowo postanowiło zachęcać do aktywnego wypoczynku, udostępniając rowery... regulamin dostępny jest na stronie www.aktywnelegionowo.pl oraz w Arenie. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania, ale po ilości wypożyczeń widać, że chętnych nie brakuje.
Kiedy na stronie wypożyczalni będzie dostępny regulamin wypożyczania rowerów?. Jeżeli dostęp do regulaminu zgodnie z komunikatem jest płatną transakcją przez jakieś Dotpay to powinno pisać jak to działa i ile kosztuje. Na stronie wypożyczalni powinien być też druk umowy na wypożyczenie roweru, żeby można było się wcześniej zapoznać i ewentualnie powiększyć na komputerze fragmenty napisane małymi literami.
Proszę o odpowiedź bo nie chcę Panu Prezydentowi zawracać głowę takimi pytaniami, a zwłaszcza że na stronie wypożyczalni jest herb miasta i to powinno do czegoś zobowiązywać- dziadek zawsze mi mówił, że szlachectwo zobowiązuje.

# Rzecznik Prasowy UM Legionowo

24.04.2012 07:57

Na stronie www.aktywnelegionowo.pl dostępny jest zarówno regulamin, jak i wzór umowy po zalogowaniu się. Logowanie nie zobowiązuje do skorzystania z wypożyczalni, zajmuje zaledwie 30 sekund, należy podać imię, nazwisko i adres email. Zgłosiłam MOSIRowi problemy z linkiem do regulaminu na stronie głównej oraz pozostałość po pierwszych tygodniach funkcjonowania wypożyczalni - serwis do pobierania płatności (kiedyś za wypożyczenie pobierana była kaucja, teraz kaucji nie ma).
Zamieszczę także regulamin i wzór umowy na stronie www.legionowo.pl żeby rozwiać wszelkie wątpliwości niedowiarków co do całkowitej bezpłatności tej usługi.
Pozdrawiam
Rzecznik UM

# Krzysztof

24.04.2012 10:29

#Rzecznik Prasowy UM Legionowo napisał(a) 24.04.2012 07:57
Na stronie www.aktywnelegionowo.pl dostępny jest zarówno regulamin, jak i wzór umowy po zalogowaniu się. Logowanie nie zobowiązuje do skorzystania z wypożyczalni, zajmuje zaledwie 30 sekund, należy podać imię, nazwisko i adres email. Zgłosiłam MOSIRowi problemy z linkiem do regulaminu na stronie głównej oraz pozostałość po pierwszych tygodniach funkcjonowania wypożyczalni - serwis do pobierania płatności (kiedyś za wypożyczenie pobierana była kaucja, teraz kaucji nie ma).
Zamieszczę także regulamin i wzór umowy na stronie www.legionowo.pl żeby rozwiać wszelkie wątpliwości niedowiarków co do całkowitej bezpłatności tej usługi.
Pozdrawiam
Rzecznik UM
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Nie chodzi tylko o 30 sekund i niedowiarków ale też o łatwość dostępu i rzetelność informacji. Teraz już wiadomo, że dostęp do podstawowych info o wypożyczalni jest możliwy po zalogowaniu się, podaniu danych osobowych i kaucji za rower nie ma, ale to nie wszystko.
Podam jeden przykład. Przed wypożyczalnią rowerów nieraz kręci się straż miejska z akcesoriami do użycia środków przymusu bezpośredniego. Raz ich się spytałem co ich upoważnia do takiego straszenia spokojnej młodzieży i powiedzieli, że na stronie internetowej straży wszystko pisze. Znalazłem to na stronie straży.
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 27 stycznia 2004 r. w sprawie przypadków, sposobów i trybu użycia przez strażników gminnych (miejskich) środków przymusu bezpośredniego (Dz. U. z dnia 6 lutego 2004 r.) i znajomy prawnik powiedział mi, że to rozporządzenie już od kilku lat nie ma mocy prawnej.
To co robić, jak straż miejska będzie działała w oparciu o nieaktualne prawo?. Policję na nich wzywać?.
I takich kwiatków może być jeszcze więcej.
legionowo.pl/strazmiejska

# Miki

24.04.2012 16:29

#Kostuch napisał(a) 23.04.2012 18:14
Po tym wpisie Rzecznika Prasowego UM Legionowo sprawa z wypożyczalnią rowerów jest jeszcze bardziej zagmatwana. CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE to miało być w komunizmie, a mamy kapitalizm i nie ma nic za darmo.
Rower uszkodzi się przypadkowo albo ze starości i jak udowodnię, że nie zrobiłem tego celowo?.
Dadzą mi uszkodzony rower i wybiję zęby i kto będzie płacił za dentyste?.
Zostawię im swój dokument i jaką mam gwarancję, że moje dane osobowe nie wyciekną do różnych oszustów?.
Takich uwag można dużo jeszcze zgłosić.
Lepiej niech pokażą regulamin tej wypożyczalni z podpisem prezydenta, żebym wiedział czego wymagać, ile co kosztuje, kto za co odpowiada i żebym wiedział kogo do sądu oddać.
Jakby chcieli zatrzymać ci dowód osobisty w wypożyczalni rowerów na czas wypożyczenia to możesz im nie dać i jeszcze potępić, bo to jest działanie bezprawne. Znalazłem w gazecie takie uzasadnienie:
Często zdarza się, że na przykład podczas wypożyczania roweru wodnego czy leżaka w zastaw brany jest od nas dowód. Jest to jednak działanie bezprawne!
W art. 33 Ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych z 10 kwietnia 1974 r. jest wyraźny zapis, że "dowodu osobistego nie wolno zatrzymywać z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie". A ani jeden z tych ustawowych przypadków nie mówi o hotelach czy wypożyczalniach. Nie mają więc one prawa zatrzymywania dowodów tożsamości.
Według obowiązujących przepisów posiadacz dowodu osobistego jest obowiązany okazywać go uprawnionym organom i instytucjom; zatem powinien mieć zawsze do niego nieskrępowany dostęp, toteż wszelkie zatrzymywanie tego dokumentu jest godne potępienia.

# Marian

24.04.2012 19:55

@Krzysztof. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2004 r. w sprawie przypadków, sposobów i trybu użycia przez strażników gminnych (miejskich) środków przymusu bezpośredniego, zostało uchylone i straciło moc w grudniu 2009r. Straż Miejska nie aktualizuje właściwie na swojej stronie obowiązujące ją akty prawne i takie są efekty. Umieszczając nieaktualny stan prawny na publicznej stronie internetowej, można dezinformować czytających i tu według mnie masz rację. W Urzędzie Miasta są prawnicy i może to kiedyś zauważą, bo już upłynęły przeszło dwa lata.
Powodzenia i najlepszego!

# Mordoklej

25.04.2012 17:36

Na stronie aktywnelegionowo.pl/ po tych wszystkich bojach w końcu pokazała się informacja, że wypożyczalnia rowerów jest bezpłatna i jest regulamin z umową bez potrzeby logowania się. Z regulaminem lepiej jest zapoznać się przed wypożyczeniem, bo jest załącznikiem do umowy i mogą być w nim różne kruczki jak w bankach. Dowód osobisty w depozyt można oddać tylko dobrowolnie i nie mają prawa do tego zmuszać jak pisał wcześniej Miki.
Przykładem takiego kruczka w regulaminie, który może drogo kosztować mogą być punkty 9 i 17. W punkcie 9 piszą że wypożyczany rower jest sprawny technicznie. Żeby rower był sprawny technicznie to nie może mieć ani wad widocznych ani ukrytych, bo nie ważne czy jest wada widoczna, czy ukryta to jest wada i rower może być niesprawny. W punkcie 17 piszą, że za ukryte wady w wypożyczanym sprzęcie Gmina Miejska Legionowo - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legionowie nie ponosi odpowiedzialności. Niech komuś teraz pęknie widelec przy rowerze, bo miał ukrytą wadę w materiale i zrobi sobie jakąś krzywdę to wypożyczalnia nie wypłaci mu żadnego odszkodowania i może go wysłać z odszkodowaniem do producenta roweru, który może być Chinach albo w ogóle już go nie ma, bo zbankrutował. Na ten numer chcieli mnie nabrać w wypożyczalni kajaków na Mazurach z kajakiem z wadą ukrytą w dnie, a że się w tym wszystkim połapałem to mnie grzecznie przeprosili i do końca pobytu dali za darmo inny kajak, żebym zapomniał o tamtym kajaku i ratowniku, który pomagał mi uratować życie. Przy wypożyczaniu wypożyczalnia powinna odpowiadać za wszystkie wady widoczne i ukryte, a w razie czego niech sama sobie dochodzi odszkodowań od producenta roweru, albo niech się ubezpieczy od takich przypadków. Piszę to żeby mieć czyste sumienie, jeżeli ktoś coś sobie zrobi złego przez wadę ukrytą roweru, żeby nie miał kłopotu z odszkodowaniem, bo sam to wypraktykowałem na własnej skórze.

# Rogal

26.04.2012 08:16

W regulaminie wypożyczalni piszą, że w przypadku niezwrócenia wypożyczonego roweru w deklarowanym terminie (tego samego dnia) to Punkt Obsługi Rowerzysty niezwłocznie zawiadomi Policję o kradzieży. Przecież ktoś mógł spóźnić się z oddaniem roweru z przyczyn niezależnych, bo na przykład źle się poczuł i rower następnego dnia by oddał. To wypożyczalnia bezzwłocznie powiadomi Policję, że ukradł rower i zrobi z niego złodzieja, a Policja może go zatrzymać i przesłuchiwać. W innych wypożyczalniach za spóźnienia mają najpierw opłatę dodatkową, a nie od razu z Policją wyjeżdżają. Z tymi ubezpieczeniami o których pisze Mordoklej to też może być jakaś niewyraźna sprawa. Jeżeli wypożyczalnia nie ma żadnego ubezpieczenia to powinna wyraźnie poinformować i w normalnym języku, że wypożyczonym rowerem jeździ się całkowicie na własne ryzyko i w każdym przypadku wypożyczalnia będzie niewinna, bo nie każdy musi znać język i kruczki prawników.

# Artur

26.04.2012 12:29

Znajomy powiedział mi, że zamieszanie może wprowadzać już sama umowa wypożyczenia roweru. Wypożyczalnia wypożycza rowery bezpłatnie i nazywa się to w prawie UŻYCZENIE. Dlatego fachowa nazwa tej umowy powinna być UMOWA UŻYCZENIA ROWERU, a nie wypożyczenia bo ta może mylić. UMOWA UŻYCZENIA jest zawierana z Kodeksu Cywilnego. W tej obecnej umowie wypożyczalni brak jest paragrafu, który informuje że w sprawach nieuregulowanych tą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, a spory rozstrzygane będą przez Sąd i umowa ma wadę prawną przez brak tego paragrafu. Odpowiedzialność wypożyczalni przy użyczeniu roweru jest dokładnie taka: Art. 711 Kodeksu Cywilnego. Jeżeli rzecz użyczona ma wady, użyczający obowiązany jest do naprawienia szkody, którą wyrządził biorącemu przez to, że wiedząc o wadach nie zawiadomił go o nich. Przepisu powyższego nie stosuje się, gdy biorący mógł wadę z łatwością zauważyć.
Dlatego rower trzeba dokładnie obejrzeć przed podpisaniem umowy użyczenia, żeby był sprawny i nie powiedzieli później widziały gały co brały. Z wadami ukrytymi użyczanego roweru w każdej chwili mogą powiedzieć, że nie wiedzieli o takich wadach i dlatego nie zawiadomili biorącego (wypożyczającego) i też z nimi nie wygra.
Dlatego trzeba uważać w takich bezpłatnych wypożyczalniach, bo mogą drogo kosztować.

# Krzysztof

26.04.2012 18:42

#Marian napisał(a) 24.04.2012 19:55
@Krzysztof. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2004 r. w sprawie przypadków, sposobów i trybu użycia przez strażników gminnych (miejskich) środków przymusu bezpośredniego, zostało uchylone i straciło moc w grudniu 2009r. Straż Miejska nie aktualizuje właściwie na swojej stronie obowiązujące ją akty prawne i takie są efekty. Umieszczając nieaktualny stan prawny na publicznej stronie internetowej, można dezinformować czytających i tu według mnie masz rację. W Urzędzie Miasta są prawnicy i może to kiedyś zauważą, bo już upłynęły przeszło dwa lata.
Powodzenia i najlepszego!
Straż Miejska usunęła już na swojej stronie stare Rozporządzenie w sprawie użycia przez strażników gminnych (miejskich) środków przymusu bezpośredniego z 2004r. i wprowadzili nowe Rozporządzenie z 2009r. jak pisałeś. Teraz rowerzyści mogą czuć się trochę bezpieczniej, ale dalej trzeba na nich uważać .
Dzięki za podpowiedź i może spotkamy się na rowerach.

# Rowerzysta

26.04.2012 20:41

#Artur napisał(a) 26.04.2012 12:29
Znajomy powiedział mi, że zamieszanie może wprowadzać już sama umowa wypożyczenia roweru. Wypożyczalnia wypożycza rowery bezpłatnie i nazywa się to w prawie UŻYCZENIE. Dlatego fachowa nazwa tej umowy powinna być UMOWA UŻYCZENIA ROWERU, a nie wypożyczenia bo ta może mylić. UMOWA UŻYCZENIA jest zawierana z Kodeksu Cywilnego. W tej obecnej umowie wypożyczalni brak jest paragrafu, który informuje że w sprawach nieuregulowanych tą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, a spory rozstrzygane będą przez Sąd i umowa ma wadę prawną przez brak tego paragrafu. Odpowiedzialność wypożyczalni przy użyczeniu roweru jest dokładnie taka: Art. 711 Kodeksu Cywilnego. Jeżeli rzecz użyczona ma wady, użyczający obowiązany jest do naprawienia szkody, którą wyrządził biorącemu przez to, że wiedząc o wadach nie zawiadomił go o nich. Przepisu powyższego nie stosuje się, gdy biorący mógł wadę z łatwością zauważyć.
Dlatego rower trzeba dokładnie obejrzeć przed podpisaniem umowy użyczenia, żeby był sprawny i nie powiedzieli później widziały gały co brały. Z wadami ukrytymi użyczanego roweru w każdej chwili mogą powiedzieć, że nie wiedzieli o takich wadach i dlatego nie zawiadomili biorącego (wypożyczającego) i też z nimi nie wygra.
Dlatego trzeba uważać w takich bezpłatnych wypożyczalniach, bo mogą drogo kosztować.
Niestety ale z rozstrzygnięciem tego dylematu WYPOŻYCZANY- UŻYCZANY trzeba poczekać, bo dyrektor MOSiR jest albo bardzo zajęty, albo coś się stało. W artykule "Smogorzewski nie Afrodyta, a Hellenów powita" dyrektor MOSiR oświadczył: Przez naszą stronę na Facebooku uczymy języka greckiego.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA