REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Forum Wola

REKLAMA

# Max

09.06.2020 18:42

Jak Bóg chce kogoś ukarać, odbiera mu rozum.

# Aleks

09.06.2020 22:45

Przy obecnej suszy powinien byc wprowadzony zakaz koszenia traw. Mam alergie na trawy i inne pylace od wiosny rosliny i w tym czasie biore leki. Nie uwazam ze wszystko musi byc podporzadkowane mojej alergii.

# Ryszard

10.06.2020 08:18

Tak miało być, ale trawę właśnie skoszono na pięknych trawnikach przy Baonu Zośka (choć adres Pustola). Całkowicie bez sensu bo kto miał kichać to kichał. Niestety Spnia Sowińskiego żyje w innej rzeczywistości kompletnie nie interesując sie powierzonym terenem,

REKLAMA

# Panjan

10.06.2020 08:43

Można trawników nie kosić ale...
Po pierwsze należy je wtedy obsiewać nie trawą ale mieszankami roślin polnych. Można wtedy dobrać rośliny mniej pylne, kwitnące przez dłuższy okres i lepiej znoszące dane warunki (cień lub nasłonecznienie zależnie od lokalizacji trawnika-łąki). Trzeba też pamiętać o zostawieniu kawałków obsianych trawą i skoszonych dla psów. Te małe nie mogą załatwiać potrzeb w gęstej i wysokiej roślinności a ponieważ zdecydowana większość mieszkańców Woli po psach nie sprząta to alternatywą byłoby zostawianie kup na chodnikach.

# ekolog ( nie zielony)

10.06.2020 14:33

#Panjan napisał(a) 10.06.2020 08:43
zdecydowana większość mieszkańców Woli po psach nie sprząta to alternatywą byłoby zostawianie kup na chodnikach.
Kupy pozostawione na trawie użyźniają trawnik i zniechęcają do deptania trawników. Obowiązek usuwania odchodów powinien dotyczyć tylko miejsc nie pokrytych roślinnością

# Panjan

10.06.2020 17:44

#ekolog ( nie zielony) napisał(a) 10.06.2020 14:33]
Kupy pozostawione na trawie użyźniają trawnik i zniechęcają do deptania trawników. Obowiązek usuwania odchodów powinien dotyczyć tylko miejsc nie pokrytych roślinnością
To nie jest do końca prawda. Kupy mogą niszczyć trawę, choć co do zasady są nawozem. Jednak jest też kwestia estetyczna no i pytanie o możliwości korzystania z trawnika przez ludzi (np. dzieci).

REKLAMA

# Wieśniak

10.06.2020 20:28

Psie odchody to nie nawóz,się eksperty znaleźli.

# Panjan

10.06.2020 22:05

Odchody są świetnym nawozem (co do zasady), ale aplikowane na roślinę mogą doprowadzić do jej zniszczenia.

# pZz

13.06.2020 21:41

Najlepsze jak wyschnieta sraka rozpylana kest z wiatrem i trafia do naszych pluc. Zdrowe i smaczne. Mniam. 10k mandatu za gufno to moze psiarze naucza sie kultury.

REKLAMA

# Kolo

14.06.2020 01:04

Albo ktoś nie wie co wypisuje, albo całe życie mieszkał w bloku i nie na pojęcia o czym pisze, albo ideologia odebrała komuś resztki rozumu. Po pierwsze trawa z gatunku jakie były wysiewane nie nadaje się do tzw. nie-koszenia. Bardzo szybko się wtedy wynaturza i zachwaszcza. O tym wie nawet uczeń szkoły podstawowej pod jednym wszak warunkiem że mieszkał choć trochę w domu z ogrodem i się trochę tym tematem zajmował a nie przez całe życie w bloku. Jedli już to należy wymieniać trawniki na specjalne mieszanki których się nie kosi, przy czym też nie stosuje się takiego rozwiązania jako rodzaju monokultury. Z kolei argument o kosuarkach i spalinach jest kuriozalny. Po pierwsze i tak to koszenie jest max 3 razy do roku i to w porywach. Poza tym jakoś stare 15 letnie diesle sprowadzane z reichu których na osiedlach jest więcej niż mieszkan nikomu nie przeszkadzają i spaliny od tego dziadostwa też. Powiedzcie wprost, miasto szuka oszczędności bo sytuacja finansowa jest zła i dorabia się do tego ideologie żeby usprawiedliwić oszczędności w tym względzie. Ja to rozumiem ale wtedy lepiej jest powiedzieć prawdę o co tu chodzi a nie ściemniać. Bo takie bajki to można sobie opowiadać ale kompletnym dyletantom. I jeszcze jedno, jesli tego rodzaju traw jakie są w mieście przez dłuższy czas się nie kosi to się to na tyle wynaturzy i zachwasci że potem jedynym wyjściem jest odchwaszczanie chemiczne i wymiana trawników. Koszty są jeszcze większe niż bieżąca pielęgnacja. A dyletantom powiem tak, zanim się cis powie to trzeba najpierw wiedzieć co się mówi.

# Zenona

21.06.2020 23:17

czyli kosić ale nie tak często?. Rozumiem , doceniam ale....jak ta trawa jest do kolan a padają deszcze tak jak teraz to trawa poległa i leży. Jeżeli wstanie i zostanie skoszona to po skoszeniu wygląda to jeszcze gorzej bo z ziemi wystają tylko żółte badyle...może odrośnie ale idzie to opornie , mam takie "trawniki" na podglądzie z okna.Więc chyba to nie poszło w dobrą stronę.

# Siwy

26.06.2022 21:12

Covid maski itd wszędzie bo ludzkie życie i zdrowie najważniejsze...ale trawa ważniejsza biorę leki i przy dużym zapyleniu nie dają rady pojawia się duszności i wiele innych objawów. Dla wszystkich mądrych co nie mają takich problemów; też nie miałem parę lat temu alergii. Podobnie jak cukrzyca typu 1 i alergie stają choroba cywilizacyjną. Nie znacie dnia a was to samo może spotkać.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA