REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

winda

 siesiu

31.03.2004 11:08

Czy istnieją jakieś unormowania prawne dotyczące wind osobowych w blokach mieszkalnych. Chodzi mi dokładnie o to, czy poiwinny one być wyposażone w drzwi wewnętrzne. i jeszcze jedno pytanko. Czy zarządca ma obowiązek dbania o estetykę np. klatek schodowych? Co mówią w tym względzie przepisy

 dar200

31.03.2004 15:20

O klatki schodowe powinien dbać gospodarz budynku oraz osoby prywatne zamieszkujące ten budynek.Winda może być w bloku nawet 4 piętrowym jak np u nas na osiedlu przy ul Nowodworskiej.Drzwi muszą i nie muszą być w srodku windy.Nowoczesne windy pełne automatyki nie posiadają drzwi w środku natomiast windy starego rodzaju mają podwójne drzwi.Wymogi udzwig około 700kg i max 5 lub 8 osób.Myślę że to wystarczy.

 dar200

31.03.2004 15:22

Zarzadca nie ma obowiązku dbania o budynek choć prawnie powinien.Zarządca ma za to pełne prawo odstąpienia od najmu bez podania przyczyny technicznej.

REKLAMA

# kornik

31.03.2004 18:49

"siesiu' zapytaj kwatermistrza

 ragozd

01.04.2004 16:38

dar200 - gdzie na Nowodworskiej mieszkasz? Osada Rybacka?

 dar200

01.04.2004 17:18

Jasne a co jesteśmy sąsiadami?

REKLAMA

 ragozd

02.04.2004 11:27

jestesmy - napisz na priv :)

# ruleś

18.02.2016 20:29

Winda ma być przede wszystkim bezpieczna. Szkoda, że tak rzadko administracja decyduje się na wymianę. U nas chyba od 20 lat jest ta sama. Ja ją nie jeżdżę, bo się boję. Twierdzili, że znalezienie firmy, która sprzedaje dobre windy, to problem. Podsunąłem więc im ofertę tej firmy http://www.global-lift.pl , ale stwierdzili, że nie mają kasy. Oszczędzają na bezpieczeństwie i komforcie mieszkańców? Dla mnie to chore.

# ewakrol

20.04.2022 08:47

Windy takie osobowe czy towarowe zawsze mogą ulec awarii. Dlatego zawsze warto mieć namiar do sprawdzonej firmy zajmującej się naprawą i konserwacją wind. Mogę polecić firmę https://elevatormarket.pl którzy posiadają bogatą ofertę części a poza tym proponują konserwację wszelkich urządzeń dźwigowych.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe