REKLAMA
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i minister spraw wewnętrznych Marcin Kierwiński zapowiadają wspólne prace nad obroną cywilną na Państwowej Straży Pożarnej. Obecnie Polska to jedyne duże państwo Europy, w którym nie istnieje żaden system obrony cywilnej.
22.02.2024 09:37
podgląd zapisz
LINKI SPONSOROWANE
Historia z warszawskiego metra pokazuje, jak łatwo dystansujemy się od innych. Jeden drobny gest wystarczył, by wywołać zdziwienie i niepokój wśród pasażerów.
Zakończył się remont najmniejszego zabytkowego budynku w Warszawie przy ul. Długiej 1. Obiekt z XIX wieku zyskał nową funkcję - stanie się galerią jednego dzieła.
Dzielnicowi z Ursynowa zatrzymali 61-latka poszukiwanego przez sąd. Mężczyzna uniknął pobytu w areszcie, opłacając zasądzoną grzywnę.
Otwarto oferty w przetargu na dokumentację projektową dla inwestycji towarzyszących budowie tunelu w Rembertowie. Najniższa opiewa na ponad 1 mln zł.
Widowiskowe manewry łodzi, muzyka i biało-czerwone flagi - tak Warszawa uczci Dzień Flagi nad Wisłą. Wydarzenie odbędzie się 2 maja o godz. 17:00.
Blisko 180 filmów, spotkania z twórcami i wydarzenia towarzyszące - Millennium Docs Against Gravity wraca do Warszawy. 23. edycja startuje 8 maja.
Policjanci i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej rozbili nielegalne punkty hazardowe na Pradze-Północ. Zabezpieczono 32 automaty, blisko 52 tys. zł i zatrzymano 7 osób.
Nietypowa i niebezpieczna sytuacja na skrzyżowaniu Wioślarskiej i Ludnej. Kobieta próbowała siłą wyciągnąć kierowcę z auta, interweniowała straż miejska.
Grupa seniorów zwiedzających Warszawę utknęła na podwórku kamienicy przy ul. Miodowej. Pomogli strażnicy miejscy i straż pożarna.
Policjanci ze Śródmieścia prowadzą sprawę kradzieży z mieszkania przy ul. Świętokrzyskiej. Opublikowano wizerunek mężczyzny mogącego mieć związek ze zdarzeniem.
Zakończył się pierwszy etap konkursu na zagospodarowanie tzw. Szpiegowa przy ul. Sobieskiego 100. Spośród 14 koncepcji wybrano pięć, które powalczą o realizację projektu.
Warszawa i Legionowo prezentują dwa odmienne podejścia do kierowców. W jednym dominują ograniczenia, w drugim - większa swoboda i próby łagodzenia problemów parkingowych.