REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Klonojad

30.01.2018 12:24

Ten artykuł wygląda mi na jakiś element rozgrywki między frakcjami w UD Bemowo. Rozgrywki której normalni mieszkańcy Bemowa nie rozumieją. Ktoś chce uderzyć w radną i robi to dość bezpardonowo i prostacko.
Odpowiadając na pytanie autora artykuliku, wyjaśniam, że różnica między prywatnym a państwowym jest taka, że emeryta (rozumiem, że chodzi o klub seniora) po prostu nie stać na kawę lub ciastko w reklamowanym przez Pana lokalu. Jak ktoś ma 1900 zł emerytury i stałych wydatków 1000 zł to wydanie 15 zł by posiedzieć sobie godzinę ze znajomymi jest poza jego zasięgiem. Brak zrozumienia tak prostej a smutnej rzeczywistości losu dużej części naszych emerytów jest niegodne dziennikarza. A teraz o pomyśle radnej. Jestem, a mieszkam na Boernerowie, przeciwny. Tu, moim zdaniem, nie ma potrzeby tworzenia takiego lokalu. Osiedle jest relatywnie niewielkie i oddalone a nawet odcięte od innych osiedli gdzie tego typu miejsce byłoby dużo bardziej użyteczne. Na Boernerowie służyłoby pewnie 5 osobom. Gdzieś na Uniejowskiej lub F.Kawy 500. Jestem generalnie przeciwny wydawaniu pieniędzy z podatków na inicjatywy tzw. integracyjne. Wiele jest działań które dzielnica odkłada argumentując to brakiem środków. Na Boernerowie jest to np . kwestia śmieci, brudnych i zaniedbanych pasów zieleni, niewywożonych zawartości koszy na śmiecie, itp. Jednak, jeżeli podatnicy chcą by pieniądze były wydawane na integrację to pamiętajmy, że emeryci też mają prawo do jakiejś części budżetu. Oni już nie skorzystają ze ścieżek rowerowych ani plenerowych siłowni (a na pewno spora ich część). Niech mają choć klub seniora gdzie mogą po prostu spotkać drugiego człowieka co dla wielu jest w tym wieku bardzo ważne. Nie jestem emerytem i jeszcze długo nim nie będę ale nasz stosunek do starości jest miarą naszego człowieczeństwa.

# senior

30.01.2018 13:15

SM WOLA utrzymuje 2 kluby seniorów z funduszu społeczno-wychowawczego wpłacanego razem z opłatami eksploatacyjnymi przez członków spółdzielni. Pozostałe wiadomości o działaności społeczno-wychowawczej na stronie internetowej SM WOLA w zakładce okie.

# Bemiś

30.01.2018 13:35

#Klonojad napisał(a) 30.01.2018 12:24
Brak zrozumienia tak prostej a smutnej rzeczywistości losu dużej części naszych emerytów jest niegodne dziennikarza
Brak zrozumienia absolutnych podstaw ekonomii jest niegodny kogoś, kto chce pouczać innych.

REKLAMA

# Klonojad

30.01.2018 16:28

#Bemiś
Rozumiem, że to do mnie o tym braku zrozumienia ekonomii. A można jaśniej i merytorycznie? Chętnie dowiem się gdzie popełniłem błąd w moim rozumowaniu.

# normalny mieszkaniec

30.01.2018 16:46

#Klonojad napisał(a) 30.01.2018 12:24
Ten artykuł wygląda mi na jakiś element rozgrywki między frakcjami w UD Bemowo. Rozgrywki której normalni mieszkańcy Bemowa nie rozumieją.
Sposób rozumowania radnych i urzędników nie przestaje zadziwiać. Nie wszystko kręci się wokół was, waszych "spisków" i waszej walki o kiepsko płatne stołki. Naprawdę.

# Ula

02.02.2018 10:43

przepraszam....co za bzdura!!! lubie sąsiadów ale to nie ma nic wspólnego z zajęciami klubu sąsiedzkiego, miejsce organizacji warsztatów, przedstawień, lokalnego domu kultury!!! nie ta powierzchnia, nie ten wystrój, nie ta funkcja:( Brawo dla Pani Radnej! 100% popieram i brak takich miejsc w Boernerowie i zero oferty kulturalnej dla dzieci i młodzieży czy seniorów to 100% prawda!

REKLAMA

# liliput

23.02.2018 09:55

Brakuje wam pomysłów na co wydawać kasę z naszych podatków? Szkołę zbudujcie. Szpital. Żłobek. Przedszkole. Tego wszystkiego brakuje, a tu proszę - klub dla seniorów.
To zwykła kiełbasa wyborcza jest i tyle. Seniorów coraz więcej, więc walczy sie o ich głosy.
Ciekawe czy niemożność dostania się do lekarza da się wynagrodzić seniorom za pomocą klubiku na Bernerowie? Polecam pod rozwagę PO, która od jakiegos czasu traktuje mieszkańców Bemowa jak imbecyli.

# liliput

23.02.2018 09:56

Brakuje wam pomysłów na co wydawać kasę z naszych podatków? Szkołę zbudujcie. Szpital. Żłobek. Przedszkole. Tego wszystkiego brakuje, a tu proszę - klub dla seniorów.
To zwykła kiełbasa wyborcza jest i tyle. Seniorów coraz więcej, więc walczy się o ich głosy.
Ciekawe czy niemożność dostania się do lekarza da się wynagrodzić seniorom za pomocą klubiku na Boernerowie? Polecam pod rozwagę PO, która od jakiegoś czasu traktuje mieszkańców Bemowa jak imbecyli.

# liliput

23.02.2018 09:57

Brakuje wam pomysłów, na co wydawać kasę z naszych podatków? Szkołę zbudujcie. Szpital. Żłobek. Przedszkole. Tego wszystkiego brakuje, a tu proszę - klub dla seniorów.
To zwykła kiełbasa wyborcza jest i tyle. Seniorów coraz więcej, więc walczy sie o ich głosy.
Ciekawe czy niemożność dostania się do lekarza da się wynagrodzić seniorom za pomocą klubiku? Polecam pod rozwagę PO, która od jakiegoś czasu traktuje mieszkańców Bemowa jak imbecyli.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA