REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Tylko Gospodarność .

# .ANTYJAWORSKI

14.11.2010 21:00

Gospodarność w przeciwieństwie do PO posiada dobry program dla Białołęki.

# merx

14.11.2010 21:14

Piotr Jaworski funkcjonariusz partii politycznej PO, na swojej ulotce przed wyborami do samorzadu terytorialnego wydrukowal: Z DALA OD POLITYKI.
Piotr Jaworski, ktory w ramach partyjnych struktur PO jest czlonkiem zarzadu kola politycznego w Bialolece, czlonkiem rady politycznej powiatu warszawskiego (info ze strony Piotra Jaworskiego) nie jest wcale politykiem partii politycznej PO.
Jest takim bezpartyjnym "z dala od polityki" samorzadowcem, nie podlegajacym hierarchi i dyscyplinie partyjnej

# cobra22

14.11.2010 21:24

Czasy Jaworskiego i PO w Dzielnicy to normalność i szacunek dla mieszkańców, a przede wszystkim rozwiązywanie problemów.
Nikt wcześniej nie dokonał tak pozytywnych zmian w Urzędzie.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

14.11.2010 21:37

Zgadza sie. Parking przed urzedem, nigdy nie byl tak odizolowany od mieszkancow, jak teraz.

 Piotr Jaworski

14.11.2010 21:40

Mój program podobnie jaki i PO na Białołęce wisi od dwóch miesięcy na mojej stronie internetowej.
Piszemy tam o kwestiach, które są w naszej kompetencji a nie o wszelkich wspaniałościach jakie można obiecać.
Zastanawia mnie jednak bardzo coś innego. W sumie mam popularne nazwisko - w Polsce mamy ok 33 tys. osób o nazwisku Jaworski.
Od dwóch miesięcy co drugi post na tym forum jest związany z moją osobą. Chyba jestem bardzo lubiany :)
pozdrowienia szczególnie dla szeregu anonimowych forumowiczów.

# witek

14.11.2010 22:56

Ciekawy jestem jak to się stało, że Anna Dziewulska nagle startuje z Gospodarności? Wcześniej z UW, potem SLD, co było dalej nie wiem (może PO?), a teraz Gospodarność?

REKLAMA

# ul oleńki

14.11.2010 22:57

facet nawet nie odpisujesz na pytania zadawane przez ludzi na twojej stronie wysyłałam kilka do tej pory bez odpowiedzi

# bwradny

15.11.2010 00:21

no bez przesady, Piotrze, najwyżej co czwarty. :)

# mieszkaniec nowodworów

15.11.2010 00:55

P.J. wyznaje zasadę - nieważne jak mówią, ważne że mówią... i z czego tu się cieszyć? gratuluję panie Piotrze dobrego samopoczucia i wielkiego ego ...

REKLAMA

 Piotr Jaworski

15.11.2010 10:33

Odpisałem na każdego maila, który został wysały za pośrednictwem mojej strony i który miał podpis. Przyszło ich mnóstwo - sam jestem tym zaskoczony. Częśc wymiany korespondencji była bardzo ciekawa.

 kowalski

15.11.2010 10:44

ANTYJAWORSKI. Rozbawiłeś mnie, chłopie! "Gospodarnosc (...)posiada dobry program dla Białołęki". Jasne, ze posiada! Od 16 lat! Tylko, ze przez 12 lat swoich absolutnych rządów jakoś nie udało sie go zrealizować. Mogliby sobie wpisac jeszcze budowe lotniska miedzynarodowego, most wzdłuz Wisły i dostęp do morza. Ich program to zbiór pustych obietnic pod tytułem: " Nikt nie da Wam tyle, co ja Wam moge obiecać". A to dobre!...

 kowalski

15.11.2010 10:44

ANTYJAWORSKI. Rozbawiłeś mnie, chłopie! "Gospodarnosc (...)posiada dobry program dla Białołęki". Jasne, ze posiada! Od 16 lat! Tylko, ze przez 12 lat swoich absolutnych rządów jakoś nie udało sie go zrealizować. Mogliby sobie wpisac jeszcze budowe lotniska miedzynarodowego, most wzdłuz Wisły i dostęp do morza. Ich program to zbiór pustych obietnic pod tytułem: " Nikt nie da Wam tyle, co ja Wam moge obiecać". A to dobre!...

REKLAMA

# mieszkanka

15.11.2010 11:01

parking pod urzędem jest dla osób które przyjeżdzają do urzędu załatwiać sprawy a nie dla mieszkańców którzy sprytnie tam parkowali o 5.00-6.00 rano i przesiadali się do autobusów, a potem szary człowiek przyjechał coś załatwić i musiał parkować np. pod przychodnią bo pod urzędem nie było gdzie. Czasy rządów Jaworskiego to po prostu koniec łask dla cwaniaczków co mają znajomości w Ratuszu.

# merx

15.11.2010 13:25

Kowalski, nie pisz bredni. Wszystkie najawazniejsze inwestycje z ktorych korzystaja teraz mieszkancy Bilaloleki, powstaly za kadencji burmistrza Jerzego Smoczynskiego: szkoly roznego szczebla od podstawowek do liceum, hale sportowe, basen, osrodek zdrowia na tylach ratusza, ratusz itd. Kowalski razem z funkcjonariuszami PO nie wmawiajcie mieszkancom Bialoleki, ze modernizacja Trasy Torunskiej, Modlinskiej, most Polnocny, ktory budowany jest od 8 lat, "tramwaj na Tarchomin" ktorego nie ma i dlugo nie bedzie (tramwaj zamiast metra, bo metro pokazala na plakacie w 2006 r. a potem skreslila Gronkiewicz), modernicacja szlaku kolejowego z Warszawy do Gdanska wraz z budowa wiaduktow nad torami w Pludach i Choszczowce to zasluga radnego Jaworskiego i PO w Bialolece. To sa inwestycje ogolnomiejskie i ogolnokrajowe i zadna w tym zasluga PO w Bialolece. A budzet na te inwesycje pochodzi z podatkow warszawiakow. To nie sa nwestycje od Swietych Mikolajow z warszawskiego i bialoleckiego PO.

 kowalski

15.11.2010 16:16

Za kadencji Jerzego Smoczynskiego /a miał pełnie władzy, bo był burmistrzem GMINY/ powstały plany miejscowe, dobre tylko dla wtajemniczonych, ale nie dla mieszkańców, bo nie przewidziano w nich miejsca na parkingi, parki, szkoły itp. Popytaj o to na Derbach, na Winnicy, albo na osiedlach w okolicy ul.Pasłęckiej. Jeśli mówisz o szkołach, to powiedz, w której kadencji zbudował /lub rozbudował/ 3 szkoły + 3 w rozbudowie, przedszkole /+ 2 wrozbudowie/, żłobek, lodowisko, skatepark, 4 parki, 4 place zabaw, centrum multimedialne i parę innych rzeczy. I dlaczego nie udało mu się załatwić żadnej z tych inwestycji ogólnomiejskich i ogólnokrajowych, które przecież za jego rzadów tez pochodziły z podatków warszawiaków? Jakoś zanim PO się za to nie zabrało nic nie wychodziło z tych planów. Np ile lat walczył o Most Pólnocny /A moze nie walczył? W koncu most nie jest na Kobiałce./? I co, wyszło mu cos z tego?
A przychodnia przez 2 lata po otwarciu ciagle była w połowie niewykorzystana, bo nie zamontowano /pewnie z osczednosci/ zaluzji i daszków. Hal sportowych przez 12 lat zbudował raptem 2. Teraz w 4 lata powstały 3 i dalsze 2 są w budowie. A tak w ogóle, jesli nic by nie budował, to za co by brał pensję /za czasów gminy jedna z najwyższych pensji samorządowych w Polsce/? Cos musiał przecież robic.
A tramwaj na Tarchomin powstanie razem z mostem. Dodatkowo ZTM projektuje druga linię od Żerania wzdłuż Modlinskiej. Zanosi sie na to, ze powstanie do roku 2015, przynajmniej do ul. Płochocińskiej. I św.Mikołaj nie ma z tym nic wspólnego.

REKLAMA

 kowalski

15.11.2010 16:16

Za kadencji Jerzego Smoczynskiego /a miał pełnie władzy, bo był burmistrzem GMINY/ powstały plany miejscowe, dobre tylko dla wtajemniczonych, ale nie dla mieszkańców, bo nie przewidziano w nich miejsca na parkingi, parki, szkoły itp. Popytaj o to na Derbach, na Winnicy, albo na osiedlach w okolicy ul.Pasłęckiej. Jeśli mówisz o szkołach, to powiedz, w której kadencji zbudował /lub rozbudował/ 3 szkoły + 3 w rozbudowie, przedszkole /+ 2 wrozbudowie/, żłobek, lodowisko, skatepark, 4 parki, 4 place zabaw, centrum multimedialne i parę innych rzeczy. I dlaczego nie udało mu się załatwić żadnej z tych inwestycji ogólnomiejskich i ogólnokrajowych, które przecież za jego rzadów tez pochodziły z podatków warszawiaków? Jakoś zanim PO się za to nie zabrało nic nie wychodziło z tych planów. Np ile lat walczył o Most Pólnocny /A moze nie walczył? W koncu most nie jest na Kobiałce./? I co, wyszło mu cos z tego?
A przychodnia przez 2 lata po otwarciu ciagle była w połowie niewykorzystana, bo nie zamontowano /pewnie z osczednosci/ zaluzji i daszków. Hal sportowych przez 12 lat zbudował raptem 2. Teraz w 4 lata powstały 3 i dalsze 2 są w budowie. A tak w ogóle, jesli nic by nie budował, to za co by brał pensję /za czasów gminy jedna z najwyższych pensji samorządowych w Polsce/? Cos musiał przecież robic.
A tramwaj na Tarchomin powstanie razem z mostem. Dodatkowo ZTM projektuje druga linię od Żerania wzdłuż Modlinskiej. Zanosi sie na to, ze powstanie do roku 2015, przynajmniej do ul. Płochocińskiej. I św.Mikołaj nie ma z tym nic wspólnego.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

15.11.2010 17:32

O ile dobrze Matka siegaja pamiecia w przeszlosc, to jeszcze nie bylo ulicy Swiatowida, a parkingi juz wzdluz tej inwestycji drogowej byly. Prywatne. Strzezone. Mnostwo parkingow. Do dzisiaj ciagnacych sie od Mysliborskiej do Mehoffera. Sa Matka pewne, ze gdyby w ofercie kulturalnej Ratusza byl koncert Lady Gagi na Walach to cale miasto mogloby sie tu zjechac i parkowac. Wiec wali sie ten argument. Szkoly? Powstawaly. Licznie. W tym jedna z basenem. Komisariat. Robila to wszystko firma po linni wolominskiej, zaprzyjazniona z Towarzyszem Tadeuszem. Zeby nie bylo... Powstala przychodnia, kozuch nie mial kwiatka, to ma... w sierpniu zapisy do okulisty przyjmowane byly na 3 kwartal nadchodzacego roku. Po ch...j ona nam taka? Z tymi zaluzjami ? Nie wiadomo, chyba po to, zeby byla za zaluzjami. Ale za to padl burdel na Poetow... ! Asfalt wylano na Mehoffera. I sprofilowano w zakret kontynuacje tej ulicy w strone Modlinskiej przez stojac u bramy kosciola ma sie wrazenie, ze to arteria komunikacyjna jest, jak sie patrzy. Coz, iluzja tez jest sztuka, czasami wieksza, niz koncert Mazowsza. Slusznie Kowalski zauwazacie, ze za cos bral pieniadze. A ten nie bierze? Wiec tez cos zrobil, nikt tego nie neguje. Skejtpark jest dobrym tego przykladem. I mozna byloby za to postawic jakas ocene, gdyby nie lokalizacja! To jest skandal... zrobic skejtpark pod drutami linii energetycznej kolo sklepu w ktorym jest najtanszy alkohol. Piaskownica na pustyni ?
Tymczasem byle jakie knajpy, w balnoach, namiotach kwitna pod oknami ludzi... to dopiero jest filozofia! Powstanie most, bedzie tramwaj. Komentarz, jak w wyliczance: na kogo wypadnie, na tego bec. Nie bedzie bezkolizyjnego zjazdu na Tarchomin, tramwaj zas... szkoda, ze nie podjedzie pod Radzymin, zanim zawroci na Swiatowida.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

15.11.2010 17:54

... wiec bez przesady z tymi sukcesami pod tym sztandarem. Ok? Juz sie mowi, ze adaptacja wezla Modliska - Most Grota nie przewiduje przedluzenia linii tramwajowej z Zerania na Modlinska. Zatem? Bedzie... ? Moze? Na kogos w kazdym razie wypadnie. Zadna w tym tego, czy tamtego zasluga. Tu potrzeba tworcy. Ktory pokaze, gdzie jest centrum tej gminy i zacznie to realizowac w cywilizowanym wydaniu, godnym XXI wydaniu. A nie namiotem dla chlystkow milujacym dredy. Ktory zdecyduje, czy mamy tylko tu spac, a wtedy zrobi wszystko, abysmy do miasta jezdzili 10 minut, a tu spali w ciszy. Lub podejmie sie tworzyc tu dla nas lokalne centrum, abysmy byli samowystraczalni i nowoczesni na codzien w jak najwiekszym zakresie. Ze sklepami w tym centrum, a nie na ugorach, z kinem, lecznicami, rozrywka.
Kajaki, chory, orkiestry, kanalizacja pod lasem ... bo cos trzeba zrobic?
Panowie.... wsadzcie to sobie wszystko w wasze cztery litery! Po co i z czym wy idziecie do Rady Warszawy? Otoz z niczym. Za to po diety. Z 3 setkami glosow.
Wstyd!

REKLAMA

# NN

15.11.2010 18:22

Ciekaw jestem, jak kowalski wytłumaczy powstanie składu budowlanego, który wcale nie jest składem budowlanym a miał być!
A może nadal oficjalnie jest?

# Renata

15.11.2010 18:25

Jezeli chodzi o parkingi, to w ostatnim czasie zamknieto parking przed Urzedem. Przed moim urzedem dzielnicowy.
Postawiono szlabany i budki. Jak pod KC, kiedys.
Bez komentarza.

# unfo

15.11.2010 18:53

bo parking pod urzędem jest dla mieszkańców Białołęki załatwiających sprawy w urzędzie a nie mieszkańców miejscowości podwarszawskich zostawiających samochody jak na parkingu parkuj@jedź.

# bwradny

15.11.2010 21:59

3 setki do rady wawy to za mało, Mateczko.

# politolog

15.11.2010 22:33

Powiedzmy jest 22 listopada i .... oprócz kandydatów z tzw. list partyjnych jest jeden radny spoza. I jest nim Barłomiej Wlodkowski, który otrzymał 1500 glosow. Łącznie na liste padło ok 4000 glosow.
I co dalej?

# bwradny

15.11.2010 23:54

Jeśli na listę padnie 4 000 głosów, to Agnieszka (ta od futer, Mateczko) ucieszy się, bo mandatu nie będzie (co ciekawe mój 16-miesięczny Jaś z przekonaniem odpowiada "nie" na pytanie "Jasiu, czy tata zostanie radnym?; no jeśli nie ma się poparcia nawet wśród najbliższych...). Zakładając, że sondaże Wyborczej mówią prawdę. Wg D'Hondta potrzeba na moją skromną listę 7 500 głosów. Z jednej strony mało realne, z drugiej... Białołęka często zadziwiała i Ciebie, Krzysztofie, i mnie prawda?
No więc jeśli byłoby tych 7 500 głosów, to PO, SLD z PiSem zadrżą. :)

# Iwona K

16.11.2010 00:06

To postarajmy się zebrać te 7.500 głosów

# bwradny

16.11.2010 00:16

Liczę na to! Liczę na Gospodarność, ale przede wszystkim liczę na rozsądek wyborców. Jeśli dojrzeli i nie będą chcieli brać udziału w politycznym plebiscycie, w którym którym jedynki z list partyjnych mierzą sobie poparcie, przygotowując start w przyszłorocznych wyborach do Sejmu, to mam nadzieję, że wybiorą mnie. W minionej kadencji chyba Państwa nie zawiodłem?

 Matka_Sławka_z_Gdańska

16.11.2010 10:29

Chyba Hlonda...?

# NN

16.11.2010 10:53

Faktycznie - biskup tu bardziej rządzi...

# bwradny

16.11.2010 13:01

Nie, D'Hondta. A co do Hlonda mówisz o Prmasie czy bracie - kompozytorze?

# rozbawiona

16.11.2010 20:13

Ładna zabawa.21 w radzie W -wy ,w przyszłym roku w sejmie.Kiedy będziesz wychowywal dziecko. Wogóle jestem zdumiona że po takich rodzicach tylko dopiero mówi a nie czyta. To chyba jakiś dziwny przypadek. Co do tej wielkości 7500 to chyba nie jesteś chory. Nasz ukochany burmistrz chyba tak daleko nie sięga.
Pycha,pycha kogoś rozpiera.

# TadeuszS

16.11.2010 20:16

A co Bartłomieju wybierasz się do Sejmu ?

# bwradny

16.11.2010 22:05

Właśnie ja nie, ale mam poważne obawy, że niejedna partyjna jedynka - tak. W związku z tym zamierza być radnym przez rok czasu. :) Napisałem, że moja osoba jest alternatywą dla partyjnych list, bo jeśli mandat otrzymam będę go rzetelnie wypełniał przez 4 lata, zabiegając o sprawy Białołęki. Polecam UWAŻNĄ lekturę.
A synek, owszem, czyta. Po swojemu co prawda, ale bardzo uważnie! Obecnie hitem jest książeczka o kotku z piszczącym noskiem :) Nie jestem chory. Liczba 7 500 głosów na LISTĘ to zgodnie z obowiązującym systemem podziału mandatów minimum, aby Wspólnota otrzymała mandat. Wystarczy porównać chociażby wyniki z poprzednich wyborów. Podkreślam, nie jest to liczba głosów jaką muszę zdobyć samodzielnie, ale taka liczba musi paść na listę. Tak więc serdecznie zachęcam wszystkich Białołęczan do głosowania w niedzielę na moją skromną osobę lub na innych kandydatów z listy nr 27.

# SD

17.11.2010 01:35

Jak to jest: nazywasz komitet społecznym i nie jest już istotne, że w składa się z obecnych członków SD, byłych PO i lokalnych baronów??
Chyba Wy (Gospodarność) szukacie naiwnych.
I widzę, że niestety dla osób chcących zmian znajdujecie .
Dla mnie jest bez różnicy czy radny będzie z PO, SLD czy SD zwanego dziś bezpartyjną Gospodarnością - ważne aby był skuteczny i potrafiła coś zmienić.

# merx

17.11.2010 02:17

W Gospodarnosci nie ma akurat nikogo z SD. W Warszawskiej Wspolnocie Samorzadowej trafiaja sie pojedyncy ludzie z SD, PO, PiS i SDPL. jesli chca wspolnie pracowac dla samorzadu warszawskiego to OK. Roznica jest taka, ze we Wspolnocie Samorzadowej nie ma partyjnego wojska z jednej partii. W przypadku zwyciestwa ugrupowania samorzadowego w wyborach do rady dzielnicy na pewno nie bedzie glosowan na polecenia partyjnej gory, wbrew mieszkancom dzielnicy. A takie glosowania mielismy w dobiegajacej kadencji. Lokalni baronowie jak to nazywasz zgodnie z nomenklatura bolszewicka, to ludzie prowadzacy swoja gospodarcza dzialalnosc na terenie dzielnicy i placacy podatki.

# obywatel

17.11.2010 04:36

To czy ktoś podlega naciskom (nie mylić z lojalnoscią, po to raczej pozytywna cecha) to kwestia indywidualnej psychiki, charakteru etc., a nie takiego czy innego szyldu.
W kazdym klubie (partii, stowarzyszenia, etc) jest jakas dyscyplina - inaczej nie byloby zadnej zbiorowosci lecz zbior niedecyzyjnych jednostek. I kazdy ma jednoczesnie prawo bronic swoich racji i moze sie z nimi przebić.
Naprawde to kazdy sam ulega ewentualnym naciskom, a nie w ramach takiego czy innego logo.

# zakorkowany

17.11.2010 09:37

obywatelu w takim razie dlaczego Munio broniąc swoich racji straciła fotel Przewodniczącej Komisji Sportu w Radzie Warszawy?
Pokaż jakiegokolwiek radnego z Białołęki, który bronił swoich racji i pozostał w partii? Przykład Pelca i Tumasza tylko to potwierdza.

# obywatel BD

17.11.2010 11:08

Nie oceniając decyzji ugrupowania rzadzacego, ani też realnosci postulatów (naprawde ta spalarnia byla przesadzona 5 lat temu) obu skadinad niezlych radnych- to nie partie ich wyrzucały (nie wszyscy radni z list sa zreszta czlonkami partii) tylko sami odchodzili. I co wiecej akceptowano nadal ich udzial w klubie.
Nie pisze tego po to, by bronic lub nie partyjnosci w samorzadach, lecz by wskazac, ze nikt bez wzgledu na to skad jest nie moze sie zaslaniac partia, sasiadka, pogoda.
Kazdy z partii czy bez sam odpowiada za jakosc swojego mandatu.
To kolejny szkodliwy mit, jak to ze dzielnica nic nie moze (bardzo zreszta wygodny, by byc malo aktywny). Nie dz. ma okreslone kompetencje- albo sie chce z nich korzystac albo nie.
Podobnie wybory to obywatelskie prawo nie obowiazek. Jesli ktos chce sie sam ubezwlasnowolnic?

# bwradny

17.11.2010 14:21

w nadchodzących wyborach samorządowych PO wprowadziło zasadę, że na listach mogą być wyłącznie członkowie partii.

# ciekawa

18.11.2010 00:18

Ciekawe czy musieli podpisywać weksle?
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break