REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# michał

30.08.2011 23:51

kręte tory tramwajowe do nikąd

# max

31.08.2011 06:40

Chory kraj, chore prawo. To tyle.

# żenujące

03.09.2011 11:40

A budowa wiaduktu na Modlińskiej stoi już w miejscu bo nikt od 2009 nie zajął się problemem za nisko biegnącej linii wysokiego napięcia.
Teraz tylko czekać na cofniećie zgody na budowe Mostu Północnego.
Wszystkiego można się spodziewać w tym chorym kraju....

REKLAMA

# obywatel

08.09.2011 16:22

jak zwykle garstka pseudo-aktywistów jest w stanie na lata zablokować inwestycję która by ułatwiła życie ludziom

# z Dąbrówki

08.09.2011 23:43

Bo takich mamy urzędników, że byle garstka aktywistów potrafi storpedować ich szczytne plany

# adam78

21.11.2011 22:51

zbudujcie w końcu ten tramwaj. Jeśli "buractwo" nie chce torów na Winnicy, to zróbcie je do mehoffera!!!

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

22.11.2011 12:17

... ani most, ani tym bardziej tramwaj sa tu zupelnie niepotrzebne.
Bedzie wojna. Fryzjerczyk z Londynu, partyjny kumpel popluka po folksdojczach, gosc o fizjonomii skacowanego wiecznie ulicznego alfonsa juz czuje mojre... Na szczescie, jak twierdzi ma mocne papiery, zeby wiac stad w sposob bardziej zorganizowany niż ta cala banda spadkobiercow dorobku umyslowego Dziada zabijajaca sie w panice na moscie w Kutach w 1939 roku.
A przy okazji, pomyslcie. Ile waznych spraw załatwiłaby taka wojna?
1. bezrobocie?
2. emerytury?
3. opieka zdrowotna?
4. transport?
5. finanse publiczne?
Jak reka odjal!
A inne... ha, ha, ha.... z autonomia Gornego Slaska właczenie, o prastarym, polskim Wroclawiu nie wspominajac, to co?
I moze kiedys na Mierzei Wislanej, z lasow okalajacych Oboz Reedukacyjny w Stutthof na zalana sloncem pusta plaze znowu wyjdzie jakis oszczymurek w przyduzymy mundurku podoficera Chinskiej Armii Ludowej... Hm?
Protoplasta przyszlego premiera!

# wew78

22.11.2011 16:27

a obiecane było metro! To teraz nie ma ani metra ani tramwaju! (sic!)

# Mieszkanieć Dąbrówki Wiślanej

15.12.2011 13:41

Dlaczego tramwaj kończy się na Winnicy, przeciesz jest jeszcze Dąbrówka Wiślana gdzie mieszka parę tysięcy mieszkańców oraz Buków. A tak poważnie mówiąc tramwaj powinien się konczyć w Jabłonnie ubyło by samochodów na modlińskiej. Jakoś radni Białołęki nie widzą tych problemów, dlaczego??? Morze trzeba ich wymienić.
Kolejna sprawa to zniszczenie oraz niszczenie chodników i zieleni na ul. Aluzyjnej. Najpierw znacznie zniszczyła je firma budująca kanał ściekowy z Czajki do Wisły wzdłuż Aluzyjnej - nikt jej nie zmusił do poprawienia zniszczonych przez ciężki sprzęt chodników i naprawy zieleni. Obecnie jeszcze mocniej niszczy je firma budująca blok przy Aluzyjnej (nie wspomne o zniszczeniu alejki spacerowej do Wisły - przedłużenie Aluzyjnej). Czyżby urzędnicy Ratusza zamykali oczy na te sprawy???Wydaje się, ze Dąbrówka Wiślania i Buków nie należą do Białołęki, a w każdym bądz razie są zapomniane przez Ratusz.

REKLAMA

# cobra22

15.12.2011 20:18

Może dla niektórych to brazylijskie favele.Najważniejsze są Henryków ( a zwłaszcza park), Tarchomin i część Zielonej Białołęki.

# szpak

17.03.2012 00:09

Radny Tumasz próbuje przykryć swoją największą porażkę - zablokowanie tramwaju przed wyborami, zrobił to w białych rękawiczkach, doradzając mieszkańcom by podważyli decyzję środowiskową (by zbić kapitał polityczny, na grupie ludzi, którzy tramwaju nie chcieli), a teraz wszyscy jesteśmy w ciemniej...

# Kikikoko

17.03.2012 05:38

Jeżeli to prawda to bardzo słusznie postąpił radny. Brawo. Kilku mieszkańców Winnicy wygrywa każdą sprawę z Ratuszem a więc mają rację.

REKLAMA

# cobra22

17.03.2012 21:30

no właśnie kilku,a kilkanaście tysięcy bez tramwaju!

 tarantula01

18.03.2012 19:03

Niewątpliwie sprawę tramwaju znam dosyć dobrze, ale
Zablokowanie przeze mnie tramwaju to bzdura. Mieszkańcy nie potrzebowali nikogo do doradzania - dysponują wyrokami na swoją korzyść w sprawie przebiegu ul. Światowida, które ponownie wykorzystali. Urzędnicy nie odrobili lekcji i ponownie zostali ukarani za brak rozmów z mieszkańcami Winnicy. Niestety.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

18.03.2012 19:03

Niewątpliwie sprawę tramwaju znam dosyć dobrze, ale
Zablokowanie przeze mnie tramwaju to bzdura. Mieszkańcy nie potrzebowali nikogo do doradzania - dysponują wyrokami na swoją korzyść w sprawie przebiegu ul. Światowida, które ponownie wykorzystali. Urzędnicy nie odrobili lekcji i ponownie zostali ukarani za brak rozmów z mieszkańcami Winnicy. Niestety.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 platformers

18.03.2012 22:35

tarantula01 napisał(a) 18.03.2012 19:03
Niewątpliwie sprawę tramwaju znam dosyć dobrze, ale
Zablokowanie przeze mnie tramwaju to bzdura. Mieszkańcy nie potrzebowali nikogo do doradzania - dysponują wyrokami na swoją korzyść w sprawie przebiegu ul. Światowida, które ponownie wykorzystali. Urzędnicy nie odrobili lekcji i ponownie zostali ukarani za brak rozmów z mieszkańcami Winnicy. Niestety.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

Są tacy co twierdzą inaczej

# KikiKoko

19.03.2012 07:29

Panie radny. Proszę mi wytłumaczyć w jaki sposób zostali ukarani urzędnicy. Przecież oni od kilkunastu miesięcy przedkładają tą samą dokumentację, która zawsze jest odrzucana i za to biorą wynagrodzenie. Przecież oni mogą tak robić " do usranej śmierci" i żyją z tego. Panie radny czy nie uważa Pan, że to My MIESZKAŃCY zostaliśmy ukarani przez niekompetentnych urzędasów - brakiem tramwaju. Kilku mieszkańców Winnicy ma rację w swoich dążeniach, urzedasy powinni uwzględnić ich postulaty i byśmy mieli tramwaj ale urzędasy nie chcą przyznać się do błędów pewnie chory honor im na to nie pozwala gdyż wg nich jak za komuny Urzędnik MA ZAWSZE RACJĘ

 tarantula01

19.03.2012 21:18

platformers napisał 18.03.2012 22:35
Są tacy co twierdzą inaczej
Ludzie mają prawo różne rzeczy twierdzić. Dla jednych składanie wniosków = blokowanie inwestycji z mieszkańcami, dla innych nie.

REKLAMA

 tarantula01

19.03.2012 21:18

platformers napisał 18.03.2012 22:35
Są tacy co twierdzą inaczej
Ludzie mają prawo różne rzeczy twierdzić. Dla jednych składanie wniosków = blokowanie inwestycji z mieszkańcami, dla innych nie.

# cobra22

19.03.2012 22:35

A jak brzmią te postulaty, które dzielnia miałaby klepnąć?

# z Dąbrówki

20.03.2012 13:15

Na stronie Tumasza są wszystkie jego działania, także można samemu sprawdzić, a nie męczyć radnego.

REKLAMA

 platformers

20.03.2012 20:18

#z Dąbrówki napisał(a) 20.03.2012 13:15
Na stronie Tumasza są wszystkie jego działania, także można samemu sprawdzić, a nie męczyć radnego.

Przecież swoich wpadek nie opisze, już prędzej podkoloryzuje nieliczne sukcesy.

 tarantula01

21.03.2012 07:21

Na mojej stronie są wszystkie sprawy, którymi się zajmowałem. Działania dotyczące tramwaju na Tarchomin są w zakładce http://radny.com.pl/2006-realizacja.html
Nie mam się czego wstydzić i stąd nie muszę koloryzować.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

21.03.2012 07:21

Na mojej stronie są wszystkie sprawy, którymi się zajmowałem. Działania dotyczące tramwaju na Tarchomin są w zakładce http://radny.com.pl/2006-realizacja.html
Nie mam się czego wstydzić i stąd nie muszę koloryzować.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

# Prorok

21.03.2012 08:20

Wstydzić to się nie masz czego. Dostałeś się do rady w 2006 r. dzięki PO z najgorszym wynikiem wyborczym. Z uwagi na działanie na szkodę Dzielnicy - patrz tramwaj wyrzucono Cię z PO (sam jej nie opuściłeś) . Dzięki propagandzie i składaniu setek populistycznych interpelacji, które wzbudzają czasami śmiech liczysz na zostanie wielkim liderem. Nawet Twój nowy Klub na sesjach głosuje przeciw Twoim wzbudzającym politowanie wnioskom. Starasz się manipulować ludźmi i opinią publiczną - na szczęście coraz więcej osób poznaje się na Tobie. Źle będzie jak przekroczysz pewną granicę ...

# z Dąbrówki

21.03.2012 13:35

W tych wyborach też pewnie jakiś radny PO dostał się z najgorszym wynikiem wyborczym do Rady dzięki PO - na kogoś musi paść. I co ten radny zrobił dla mieszkańców porównując analogiczny okres pracy radnego Tumasza?

 platformers

21.03.2012 15:28

tarantula01 napisał(a) 21.03.2012 07:21

Nie mam się czego wstydzić i stąd nie muszę koloryzować.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

Najlepsze z osiągnięć, to chwalenie się tramwajem, który pomagało się zablokować.

# jak miło sie z Tobą rozmawia

21.03.2012 15:44

Platformers, przestań manipulować. Tramwaju nie ma, bo wciąż nie ma mostu tramwajowego, a na nim trakcji elektrycznej - czy to też dzieło Tumasza? Odpuść sobie, bo sie błaźnisz. Warszawskie urzędy są pełne niekompetentnych urzędników. Tak właśnie było w sprawie tramwaju. Nawet nie chciało im sie spytać poprzedników, na czym polegały problemy z ulicą Światowida. Gdyby to zrobili, nie popełniiliby tych samych błędów i nie przegrali - jak poprzednicy - spraw w sądzie. O Tumaszu jeszcze nikt nie słyszał, jak grupa z Winnicy po kolei unieważniała wszystkie decyzje administracyjne, które były im nie na rękę. Tobie też proponuję trochę poczytać na ten temat.

# miasto

21.03.2012 15:59

Wszystko jest dziełem Tumasza. Brak oddania do użytku mostu w terminie także. Dopominał się o przebudowę linii zanim zaczęła o tym publicznie pisać prasa. Pewnie przeszkadzał urzędnikom przebudowywać linię energetyczną.

# Pitz

21.03.2012 16:18

Klonowanie nieudolności. Do przedstawicieli Platformy! Jesteście tragiczni, macie pełnię władzy, wsadzacie wszędzie swoich niekompetentnych znajomków i przez to nic wam nie wychodzi. Jeżeli sobie nie zdajecie sprawy jak korzystną macie konfigurację, żeby służyć ludziom to wam przypomnę, żebyście nie wypominali, że ktoś wam przeszkadzał!!
Wasze jest/są rada dzielnicy, rada miasta, prezydent Stolicy, rząd, prezydent PL!!!
A Tumasz nie ma żadnych kompetencji, żeby wypowiadać się na tematy komunikacyjne!!!

 platformers

21.03.2012 19:17

#jak miło sie z Tobą rozmawia napisał(a) 21.03.2012 15:44
Platformers, przestań manipulować. Tramwaju nie ma, bo wciąż nie ma mostu tramwajowego, a na nim trakcji elektrycznej - czy to też dzieło Tumasza? Odpuść sobie, bo sie błaźnisz. Warszawskie urzędy są pełne niekompetentnych urzędników. Tak właśnie było w sprawie tramwaju. Nawet nie chciało im sie spytać poprzedników, na czym polegały problemy z ulicą Światowida. Gdyby to zrobili, nie popełniiliby tych samych błędów i nie przegrali - jak poprzednicy - spraw w sądzie. O Tumaszu jeszcze nikt nie słyszał, jak grupa z Winnicy po kolei unieważniała wszystkie decyzje administracyjne, które były im nie na rękę. Tobie też proponuję trochę poczytać na ten temat.

O, rodzinka? Nawet bym nie śmiał manipulować, poczytaj sobie fora na ten temat, a dowiesz się ile osób tak sądzi.

# nowodworzak

21.03.2012 21:04

Ja tak nie sądzę. Zdążyłem się przekonać jak reaguje na sprawy związane z problemami mieszkańców radny Tumasz, a jak Jaworski. Sprawa została załatwiona skutecznie przez Tumasza, a Jaworski nawet nie raczył odpowiedzieć.

 tarantula01

21.03.2012 21:15, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 21.03.2012 21:17

Swoją drogą skoro np. platformers uznaje, że to moja zasługa: zablokowanie tramwaju, to wynika z tego, że całe towarzystwo urzędnicze - fachowcy, nie powinni zajmować się tym czym się zajmują, bo im jeden człowiek o którym rzekomo wszyscy wiedzą, że zmawia się z grupą mieszkańców, zatrzymuje inwestycję i to w taki sposób, że od 9 m-cy to towarzystwo urzędnicze nie potrafi uzupełnić dokumentacji dla tramwaju, aby była poprawna i można było kontynuować inwestycję.
@z Dąbrówki
Tym radnym PO z najgorszym wynikiem wyborczym w tej kadencji jest ... Marcin Korowaj.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

21.03.2012 21:15, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 21.03.2012 21:17

Swoją drogą skoro np. platformers uznaje, że to moja zasługa: zablokowanie tramwaju, to wynika z tego, że całe towarzystwo urzędnicze - fachowcy, nie powinni zajmować się tym czym się zajmują, bo im jeden człowiek o którym rzekomo wszyscy wiedzą, że zmawia się z grupą mieszkańców, zatrzymuje inwestycję i to w taki sposób, że od 9 m-cy to towarzystwo urzędnicze nie potrafi uzupełnić dokumentacji dla tramwaju, aby była poprawna i można było kontynuować inwestycję.
@z Dąbrówki
Tym radnym PO z najgorszym wynikiem wyborczym w tej kadencji jest ... Marcin Korowaj.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Marek S.

22.03.2012 08:46

NIe bój, nie bój, też go odłączą za nadaktywność tuż przed wyborami.

 platformers

22.03.2012 15:54

#nowodworzak napisał(a) 21.03.2012 21:04
Ja tak nie sądzę. Zdążyłem się przekonać jak reaguje na sprawy związane z problemami mieszkańców radny Tumasz, a jak Jaworski. Sprawa została załatwiona skutecznie przez Tumasza, a Jaworski nawet nie raczył odpowiedzieć.

Nie twierdzę, że nie jest tak jak piszesz. Natomiast mnóstwo ludzi mówi, że z tramwajem dał plamę, a ludzie na targowisku prawdę mówią . O p. Jaworskim nic nie powiem, bo niemam nic dobrego do powiedzenia na jego temat.

 platformers

22.03.2012 16:00

tarantula01 napisał(a) 21.03.2012 21:15
Swoją drogą skoro np. platformers uznaje, że to moja zasługa: zablokowanie tramwaju, to wynika z tego, że całe towarzystwo urzędnicze - fachowcy, nie powinni zajmować się tym czym się zajmują, bo im jeden człowiek o którym rzekomo wszyscy wiedzą, że zmawia się z grupą mieszkańców, zatrzymuje inwestycję i to w taki sposób, że od 9 m-cy to towarzystwo urzędnicze nie potrafi uzupełnić dokumentacji dla tramwaju, aby była poprawna i można było kontynuować inwestycję.

Dam już temu spokój , a czy ci urzędnicy jeszcze pracują w urzędzie. Jeżeli tak, to dlaczego ??????

 tarantula01

29.03.2012 07:43, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 29.03.2012 07:44

@ KikiKoko i platformers
Urzędnicy prowadzący sprawę tramwaju nie zostali ukarani i dalej pracują w ZTM i jeszcze pewnie będą długo pracować.
Tymczasem Biuro Ochrony Środowiska ponownie ma wezwać ZTM do poprawy dokumentacji - zdaje się, że 3-ci raz.

 tarantula01

29.03.2012 07:43, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 29.03.2012 07:44

@ KikiKoko i platformers
Urzędnicy prowadzący sprawę tramwaju nie zostali ukarani i dalej pracują w ZTM i jeszcze pewnie będą długo pracować.
Tymczasem Biuro Ochrony Środowiska ponownie ma wezwać ZTM do poprawy dokumentacji - zdaje się, że 3-ci raz.

# Solution

29.03.2012 13:25

Powinien powstać dla tramwajów wiadukt lub tunel nad lub pod Światowida. Jeżeli nie powstanie Tarchomin może zostać sparaliżowany komunikacyjnie!

# KikiKoko

29.03.2012 13:48

Ten tramwaj tzw mostowy będzie zmorą dla części mieszkańców Białołęki. Dojazd autobusem do Mostu Północnego następnie przajażdzka turystyczna tramwajem tzw dwukierunkowym a następnie przejscie do Metra i kolejką tj REWELACJA

# KikiKoko

29.03.2012 14:01

Dzisiaj po 10 jechałem autobusem nr 101 z Pętli Nowodwory do Metra Młociny . Z zegarkiem na ręku przejazd trwał 13 minut /nie zatrzymywał się na przystankach na żądanie/a w Centum byłem w 31 minucie.

# z Dąbrówki

29.03.2012 15:22

A tramwajem na Tarchomin to miało być 14 minut, a do Nowodworów 21?

# Solution

29.03.2012 15:23

Tramwaj ze starodawnymi rozwiązaniami będzie się zatrzymywał na światłach m.in. przy ul. Światowida (na odcinku między Lidlem, a ratuszem) bo po co robić wiadukt, a potem przy wjeździe na most. I tak ,,szybki" tramwaj stanie się powolnym trakcyjnym ślimakiem! A potem dopiero będzie panika, że korek itp itd.

# z Dąbrówki

29.03.2012 15:24

Zaraz się okaże jaki to tramwaj zły w porównaniu z autobusami.

# KikiKoko/

29.03.2012 16:01

Dla własnych praktycznych celów/ mam zamiar zrezygnować z dojazdu własnym samochodem/ przetestuję linię E8 w godzinach porannego szczytu. Danymi podzielę się z forumowiczami.

# Solution

29.03.2012 17:56

@ z Dąbrówki dobrze zbudowana linia tramwajowa to świetne rozwiązanie komunikacyjne. Natomiast jeżeli powstanie w wydaniu białołęccy radni plus tumasz grozi powstaniem elektrycznej gąsienicy.

# grzegorz

18.12.2012 22:48

pozdrawiam chorych malkontentów. zdrowy grzegorz

# into

06.02.2014 22:38

czy ktoś z Was orientuje się o co chodzi z odwiecznym remontem odcinka (dosłownie) ulicy światowida przy bazarku róg ćmielowskiej? co jakiś czas przyjeżdża duża ekipa (8 samochodów, 15 ludzi) i zrywają i kładą kawałek pobocza i tak już 2 lata, co jakiś czas przez parę dni. 4 robi, reszta patrzy. o co chodzi czy ktoś wie? już nie wspomnę, że różnicy w zmianie nawierzchni pobocza ulicy na tym odcinku nie widać nigdy. a przecież płacimy na to. dla mnie to jakieś bezsensowne na siłę wywalanie kasy.

# jakto

18.05.2014 10:54

Z ciekawości poszłam na spotkanie 16 maja 2014 r w Ratuszu. To czego się dowiedziałam było jednak zaskakujące. Postanowiłam trochę przybliżyć informacji "nieorientującym się", bo sama nie miałam pojęcia o rozmiarach tej inwestycji:
- budowa tramwaju ruszyła i nic już jej nie zastopuje, i fajnie :) Trochę mniej fajne jest to, że nie będzie on taki szybki jak wskazuje nazwa, a raczej będzie jechał dłużej niż autobus do metra, bo będzie zatrzymywał się na każdym przystanku i na każdych światłach, a w związku z przebudową drogi światła będą na każdym skrzyżowaniu. Co prawda, zwykle przystanki będą przed światłami, ale raczej mało prawdopodobne, że tramwaj zdąży zabrać cały przystanek ludzi i odjechać na tej samej zmianie świateł. Większość autobusów jadących do metra zostanie zniesiona. Choć nie wiem dlaczego, przecież cały czas mówi się o przesiadaniu się do komunikacji miejskiej.
Podejrzewam jednak o schizofrenię inwestora, którym, jak się okazuje jest Zarząd Transportu Miejskiego (!!!) , który z jednej strony namawia do przesiadania się do transportu miejskiego a z drugiej buduje Tarchostradę (jak to ktoś trafnie nazwał). (to taka mała dygresja)
- budowa drugiej jezdni jeszcze nie ruszyła, bo nie wyłoniono jeszcze wykonawcy. Dlatego, może można jeszcze coś zmienić. Projekt inwestora zakłada wybudowanie dwóch jezdni, każda z nich będzie posiadała 3 pasy ruchu a przy niektórych skrzyżowaniach nawet 4 (skręt w lewo, w prawo i dwa na wprost)! Wybudowanie drugiej jezdni, wiąże się z niemożliwością skrętu w lewo poza skrzyżowaniami ze światłami, więc mieszkańcy niektórych osiedli wzdłuż Światowida będą musieli dojeżdżać do świateł i zawracać lub jechać inną drogą. (nie jestem mieszkanką tych osiedli )
Zastanawiam się, czy rzeczywiście niezbędna jest nam tak szeroka trasa, która wiąże się z ogromnym kosztem budowy a później kosztami jej utrzymania (odśnieżania, sypania solą, sprzątania, odprowadzania wody deszczowej - przecież im szersza jezdnia tym wyższy koszt).
Korki do mostu Północnego i tak są nieuniknione, bo ul. Myśliborska nie będzie poszerzona , wiec poszerzenie Światowida nawet do 6 jezdni w jednym kierunku nic nie da. Ba! A nawet korki będą większe! Przecież z powodzeniem wystarczyłyby dwie jezdnie, każda o dwóch pasach ruchu. Bo o pozostaniu przy jednej jezdni jest mało prawdopodobne. Szkoda, ze w Ratuszu pracują bezmyślni ludzie i źle wydatkują nasze pieniądze. Jest tyle innych inwestycji, choćby przedszkola, żłobki.... Panie burmistrzu Białołęki ! myśleć i racjonalnie wydawać nasze pieniądze! Myślenie nie boli!!!

# bez niku

18.05.2014 14:12

Piszą po kilka artykułów na ten sam temat poprzez co pojawiają się niepotrzebne duble.
Oto przykłady:
Tramwaje 2 i 17 dojadą na Mehoffera. Nowe Świdry wracają
Tramwajem na Nowodwory: będzie dłużej niż autobusem? Tramwaj na Tarchomin mocno opóźniony
Nie dublować.
Zdecydować się na połączenie ich w całość.

 tarantula01

12.08.2014 22:16

Otrzymałem pośrednie potwierdzenie, że zasadniczo odcinek do Winnicy będzie zrealizowany przed wyborami 2018 r.:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_winnica140705terminy.pdf
I na te pytania dostałem odpowiedź:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_winnica140804terminy_ztm-.jpg
czyli w latach 2014 - 2015 będą płacone faktury za obecne roboty przy inwestycji, a pozostała część inwestycji będzie realizowana od 2016 r.
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_winnica140804terminy_ztm-zal1.jpg
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_winnica140804terminy_ztm-zal2.jpg
Jeśli ZTM nie uzupełnił dokumentów, to powinien pójść wniosek o zawieszenie postępowania do czasu usunięcia braków.
Tak wygląda planowanie tj inwestycji przez obecną władzę.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

12.08.2014 22:16

Otrzymałem pośrednie potwierdzenie, że zasadniczo odcinek do Winnicy będzie zrealizowany przed wyborami 2018 r.:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_winnica140705terminy.pdf
I na te pytania dostałem odpowiedź:
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_winnica140804terminy_ztm-.jpg
czyli w latach 2014 - 2015 będą płacone faktury za obecne roboty przy inwestycji, a pozostała część inwestycji będzie realizowana od 2016 r.
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_winnica140804terminy_ztm-zal1.jpg
http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2tw/tram-tarch_winnica140804terminy_ztm-zal2.jpg
Jeśli ZTM nie uzupełnił dokumentów, to powinien pójść wniosek o zawieszenie postępowania do czasu usunięcia braków.
Tak wygląda planowanie tj inwestycji przez obecną władzę.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# Mieszkanka

13.08.2014 20:53

Panie Radny TUMASZ prosze nie mącić.
Prosze zobaczyć jak są realizowane inwestycje u Pana GURU na Ursynowie, a dopiero potem krytykowac obecny Zarzad Dzielnicy Białołęka.
Wyborcy sami zdecyduja czy wybrac POPULIZM pokroju P. GUZIAŁA czy sprawdzonych samorzadowcow pokroju P.Jaworski, P.Smoczyński, W.Roszak czy M.Korowaj.

# mieszkaniec2

13.08.2014 21:42

doswidania tym sprawdzonym samorządowcom tfu partyjniakom- z budową tramwaju to od początku mąci pani prezydentowa i jej partyjni żołnierze wymienieni przez mieszkankę- czy mam przypomnąć terminy oddania linii do Winnicy - wszyscy wiedzą , że dzisiaj o tej porze mieliśmy jeździć tramwajem do Winnicy.

# z Dąbrówki

14.08.2014 17:00

Mieszkanka, przecież radny słowem nie wspomniał o Zarządzie Dzielnicy Białołęka. Muszę przeczytać jeszcze raz. Przy okazji dziękuję Panie Wojtku, za jak zwykle obnażenie konia.

 tarantula01

15.08.2014 20:30

Ten guru zależny jest od tego, co mu zostanie przydzielone przez PO, bo jest tylko Burmistrzem dzielnicy, któremu Rada Warszawy może przyznać lub odebrać uznaniowo pieniądze na inwestycje. Nie rządzi samodzielnie, jak Gronkiewicz-Waltz, dla której tramwaj realizowany przez ZTM to droga przez mękę. Natomiast na pewno na Ursynowie jest większy porządek i czystość niż u nas, gdzie ze śmietników ulicznych często śmieci się wylewają. Nawet dziś przy np. Strumykowej i Ordonówny można zobaczyć, że kosze uliczne są puste, ale za to wokół nich na trawie pełno śmieci.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

15.08.2014 20:30

Ten guru zależny jest od tego, co mu zostanie przydzielone przez PO, bo jest tylko Burmistrzem dzielnicy, któremu Rada Warszawy może przyznać lub odebrać uznaniowo pieniądze na inwestycje. Nie rządzi samodzielnie, jak Gronkiewicz-Waltz, dla której tramwaj realizowany przez ZTM to droga przez mękę. Natomiast na pewno na Ursynowie jest większy porządek i czystość niż u nas, gdzie ze śmietników ulicznych często śmieci się wylewają. Nawet dziś przy np. Strumykowej i Ordonówny można zobaczyć, że kosze uliczne są puste, ale za to wokół nich na trawie pełno śmieci.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 gdd

18.08.2014 20:48

Panie radny, a czy to przypadkiem nie dlatego że od 1 sierpnia zmieniła się firma odbierająca śmieci i jeszcze się nie ogarnęła? A na Ursynowie działa od stycznia?
Może tak wystarczy napisać do MPO i wymusić na nich lepszą pracę?

 tarantula01

18.08.2014 21:52, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 18.08.2014 21:53

W gestii MPO są śmieci z nieruchomości. Śmieci z koszy ulicznych nadal wywozi firma wyłoniona w przetargu organizowanym co roku przez dzielnicę, bo zgodnie z art. 5 ust 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązek utrzymania czystości w pasie drogowym należy do zarządcy drogi.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

18.08.2014 21:52, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 18.08.2014 21:53

W gestii MPO są śmieci z nieruchomości. Śmieci z koszy ulicznych nadal wywozi firma wyłoniona w przetargu organizowanym co roku przez dzielnicę, bo zgodnie z art. 5 ust 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązek utrzymania czystości w pasie drogowym należy do zarządcy drogi.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 gdd

20.08.2014 12:42

Rozumiem że jest Pan w jakiś sposób powiązany z władzami Ursynowa.
Czyli nadal jest to w gestii firmy zewnętrznej, więc Pan jako radny może zwrócić się do tej firmy z pytaniem, dlaczego nie wypełniają swoich obowiązków? Nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji, kto jest zarządcą w/w ulic. Przy rondzie Ligi morskiej zarządcą jest ZDM, gdzie indziej gmina.
Tak czy inaczej to Pana zadanie jako radnego, narzekać powinni mieszkańcy, Pan powinien działać - nawet gdy zbliżają się wybory.
Btw może zająłby się Pan usprawnieniem ruchu na skrzyżowaniu Mechoffera ze Świderską, od zmiany organizacji ruchu stoją tam "znaki ostrzegawcze czy jak to się nazywa" , które znacznie utrudniają widoczność (podczas skrętu z Mechoffera w lewo w Świderską nie widać czy ktoś jedzie z naprzeciwka).
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy