REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

 Dziś rosół na obiad

23.07.2018 13:14

Wyrazy współczucia dla rodziny zmarłego.

# Miki

23.07.2018 13:23

Zginął człowiek. Smutne. Tylko dlaczego jechał środkowym pasem po tak ruchliwej drodze?!

# gość

23.07.2018 14:07

"Zgodnie z prawem o ruchu drogowym każda jezdnia Modlińskiej to osobna, jednokierunkowa jezdnia. Wynika z tego, że rowerzyści mają obowiązek korzystania z wydzielonej drogi tylko wtedy, kiedy jadą w kierunku trasy S8. Jadący w stronę Legionowa mają wybór. "
Usuńcie te bzdury, bo jeszcze ktoś to przeczyta, uwierzy i będzie kolejny trup. Przepis nakazuje jazdę Drogą Dla Rowerów, jeśli prowadzi ona w tym kierunku w którym jedzie rowerzysta. DDR przy Modlińskiej jest dwukierunkowa, więc rowerzysta ma obowiązek nią jechać.

REKLAMA

# rowerzysta tunelowy

23.07.2018 14:53

#gość napisał(a) 23.07.2018 14:07
"Zgodnie z prawem o ruchu drogowym każda jezdnia Modlińskiej to osobna, jednokierunkowa jezdnia. Wynika z tego, że rowerzyści mają obowiązek korzystania z wydzielonej drogi tylko wtedy, kiedy jadą w kierunku trasy S8. Jadący w stronę Legionowa mają wybór. "
Usuńcie te bzdury, bo jeszcze ktoś to przeczyta, uwierzy i będzie kolejny trup. Przepis nakazuje jazdę Drogą Dla Rowerów, jeśli prowadzi ona w tym kierunku w którym jedzie rowerzysta. DDR przy Modlińskiej jest dwukierunkowa, więc rowerzysta ma obowiązek nią jechać.
masz rację ale nie do końca - to trzeba by zmienić prawo , bo tak jak jest teraz to rowerzysta nie może jechać po JEZDNI wzdłuż której jest droga dla rowerów.
A ja jeszcze chciałbym wiedzieć dlaczego reanimacji podjeli się dopiero strażacy a nie sprawca tego morderstwa - nie chciało się z BMW wysiąść ?

# (dg)

23.07.2018 15:12

#gość napisał(a) 23.07.2018 14:07
Usuńcie te bzdury, bo jeszcze ktoś to przeczyta, uwierzy i będzie kolejny trup. Przepis nakazuje jazdę Drogą Dla Rowerów, jeśli prowadzi ona w tym kierunku w którym jedzie rowerzysta.
Jeśli znajduje się ona przy tej konkretnej jezdni. Myśli Pan o Modlińskiej jako całości i dlatego wyciąga Pan błędne wnioski. Proszę sobie wyobrazić, że jezdnia od strony Wisły to już inna ulica i wszystko będzie jasne.

# kierowca-cyklista

23.07.2018 16:06

Ilu jeszcze musi zginąć pieszych, rowerzystów, motocyklistów, osób na skuterach żeby do kierowców dotarło że są śmiertelnym zagrożeniem dla jednośladów? Wsiadając do samochodu warto mieć świadomość że można kogoś zabić. A jeżeli ktoś zabije waszego członka rodziny "bo jechał rowerem a kierowca nie widział"? SZANUJMY SIEBIE I WŁASNE ŻYCIE. NIECH TEN WYPADEK SKŁONI NAS DO REFLEKSJI A NIE KOLEJNEJ PYSKÓWKI.

REKLAMA

# Andrzej Rowerzysta

23.07.2018 21:19

Zginął człowiek. Czyja wina to temat innej kategorii. Modlinska jest trasa o bardzo dużym ruchu, kierowcy jeżdżą z chorymi prędkościami. Niezależnie od tego czy chłopak miał prawo ta droga jechać czy nie zginął. Zanim nauczymy się rowerzyści/piesi/kierowcy wzajemnego szacunku i współżycia lepiej jednak trzymać się ścieżek rowerowych. Trening można sobie zrobić poza takimi arteriami.

# arek

24.07.2018 02:24

Tunelowy - zakazu skakania z dachu też nie ma, a jednak się tego nie robi, jeśli chce się żyć. Tak samo nie wjeżdża się na tak ruchliwą trasę rowerem, nawet jeśli wolno. I uważaj na słowa, bo ten z BMW nie jest mordercą, nie zabił umyślnie.

# kkk

24.07.2018 10:21

[*] Szkoda człowieka ale zginął na własne życzenie. Szkoda też kierowcy BMW i pięknej 4gc. Btw. szosowcy jesteście tak szybcy, że rozważcie treningi na wyschniętych jeziorach, wasz karbon i 39kmh robi szał. A na ekspresówkach obowiązkowo lewy pas. DDR-y? Gdzie tam o nie dla was, wy macie przecież nadrowery. 0 trakcji i czegokolwiek ale szpan jest.

REKLAMA

# rowerzysta/kierowca

24.07.2018 11:27

Niestety rowerzysta mógł tam poruszać się po jezdni. Był na środkowym pasie, bo jechał jagiellońską i wjeżdżając na górę z prawego robi mu się trzeci pas od prawej.
Miałem nie pisać co mogło się tam wydarzyć, ale miałem kiedyś podobną sytuację i wydaje mi się, że w całym zajściu było jeszcze jedno auto, które zasłoniło rowerzystę.
Ja to widzę tak Pani jechała prawym pasem, rowerzysta zmieniał pojedynczo pasy, będąc na drugim od prawej na tylnym kole siedziało mu auto, które jednocześnie zasłoniło rowerzystę, Pani z BMW chciała zjechać na lewy pas i wtedy najpewniej zasłaniające auto też zmieniło pas i Pani z bmw jadąc około 60 km/h została zaskoczona obecnością rowerzysty jadącego w porywach 40 km/h. I nieszczęście gotowe.
Ktoś napisał czemu Pani z BMW nie reanimowała? Może nie była przeszkolona? Ja nie jestem i szczerze, po tym co spotkało mojego kolegę nawet nie chcę (podjął próbę reanimacji robił to dobrze, ale nie udało się uratować człowieka, jakby nic nie zrobił efekt byłby ten sam, lekarze przyznali, że nic nie dało się zrobić. Rodzina zmarłego miała inną wizję i bardzo dobrego prawnika i mój kolega teraz ma zawiasy za nieumyślne spowodowanie śmierci i płaci dożywotnią rentę dla wdowy...) niestety żyjemy w kraju w którym obrywa się najbardziej tym co pomagają...

# gość

24.07.2018 12:05

#(dg) napisał(a) 23.07.2018 15:12
[Jeśli znajduje się ona przy tej konkretnej jezdni. Myśli Pan o Modlińskiej jako całości i dlatego wyciąga Pan błędne wnioski. Proszę sobie wyobrazić, że jezdnia od strony Wisły to już inna ulica i wszystko będzie jasne.

Błagam - niech Pan zadzwoni do Wydziału Ruchu Drogowego KSP i zweryfikuje posiadaną wiedzę. Proszę o odpowiedzialne dziennikarstwo, bo takie artykuły przyczyniają się do takich wypadków.
Błagam - Taki telefon zajmie Panu 5 minut czasu, a nie będzie Pan miał trupów na sumieniu.

# rowerzysta tunelowy

24.07.2018 13:36

#arek napisał(a) 24.07.2018 02:24
Tunelowy - zakazu skakania z dachu też nie ma, a jednak się tego nie robi, jeśli chce się żyć. Tak samo nie wjeżdża się na tak ruchliwą trasę rowerem, nawet jeśli wolno. I uważaj na słowa, bo ten z BMW nie jest mordercą, nie zabił umyślnie.
Jeśi zabijasz to stajesz się mordercą , nawet jeśli "nieumyślnie" ( ulubione słowo polskich sędziów )

REKLAMA

# (dg)

24.07.2018 18:34

#gość napisał(a) 24.07.2018 12:05
Błagam - niech Pan zadzwoni do Wydziału Ruchu Drogowego KSP i zweryfikuje posiadaną wiedzę. Proszę o odpowiedzialne dziennikarstwo, bo takie artykuły przyczyniają się do takich wypadków.
Błagam - Taki telefon zajmie Panu 5 minut czasu, a nie będzie Pan miał trupów na sumieniu.
Zajmuję się tym tematem zawodowo i jestem absolutnie pewien, że mam rację - zarówno pod względem prawnym, jak i moralnym. Jeśli uważa Pan, że będę miał na sumieniu czyjeś życie, to proszę poinformować o tym prokuraturę. Chętnie spotkam się z Panem w obecności kamerzysty i wytłumaczę obowiązujące przepisy z pamięci, bez sięgania do zapisów ustawy.

# (dg)

24.07.2018 18:38

#rowerzysta tunelowy napisał(a) 24.07.2018 13:36
Jeśi zabijasz to stajesz się mordercą , nawet jeśli "nieumyślnie" ( ulubione słowo polskich sędziów )
Morderstwo jest z definicji umyślne.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy