REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Szkolne plecaki

# Duśka

16.01.2004 19:40

Czy ważyliście plecaki swoich dzieci kiedy wychodzą do szkoły??? Moja córka nosi we wtorek prawie 7 kg, a jest w 4 klasie. Ciekawe co można w tej sprawie zrobić? Duśka

 Olena

16.01.2004 20:19

Duśko chyba nic :( Tyle się o tym trąbi... Moja córka jest w 5 klasie i też nosi pól biurka w plecaku. Do każdego przedmiotu są po 3 podręczniki, które są po prostu NIEZBĘDNE na kazdej lekcji :> (oczywiście z relacji dziecka wynika, że czasem są w ogóle nie używane). Za brak któregoś z nich dzieciak może dostać minusa (x3 = pała). W szkole nie można ich zostawiać bo są potrzebne do odrabiania lekcji... Kiedyś próbowałam o tym dyskutować na zebraniu w szkole. Traf chciał, że wychowawczynią mojego dziecka jest pani od przyrody - jedyną rzeczą, którą mogłam zaproponować do pozostawienia w szkole były atlasy. Pani z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła: "niech pani nie przesadza, atlasy są przecież cienkie i lekkie". Ehhh...

# Duśka

16.01.2004 20:27

A nie ma na to jakichś przepisów? Może coś wiedzą w Ministerstwie Oświaty? Duśka

REKLAMA

# Kotkaa

16.01.2004 20:47

Ja staram się sugerować swoim uczniom, żeby dzielili się podręcznikami do noszenia - niech będzie jeden na ławkę. Może to coś da? Tyle, że teraz zarówno w podręcznikach, jak i w ćwiczeniówkach się pisze...

# Krystyna Łybacka

16.01.2004 21:02

Nie ma takich przepisów. Pracujemy nad tym, aby taki przepis wprowadzić .Zgodnie z projektem maksymalna waga plecaka ucznia powinna wynosić 25 kg w klasach 1-3 , a 35 kg w klasach 4- 6 . W gimnazjach i szkołach średnich dopuszczamy wagę plecaka do 50kg.

# Marcin

16.01.2004 22:56

wow!
to są dopiero wagi teczek szkolnych....
podejrzewam, że dzieciaczki noszą cięższe plecaczki niż my dorośli siatki z zakupami....
jestem w szoku....

REKLAMA

# helion

19.01.2004 17:43

niech dzieci nosza ciezkie plecaki to lepiej dla ich przyszlosci .
Bedą pacholkami UE ktorzy wszystko wykupia i beda siedziec za biorkiem a nasze dzieci beda pracowac jak woly!

# nicka

20.01.2004 12:41

moim życzeniem od kilku lat jest, żeby wydawcy ksiażek dla uczniów zdecydowali sie na zwykły papier, a nie elegancki ale przez to dużo cięższy. Ale oni nie chcą bo teraz najważniejszy jest wygląd książki, a nie jej zawartość i praktyczność.
Moje dziecko nosi 7-8 kg codziennie. Pocieszam się tylko, że z powrotem niesie o prawie 1 kg mniej, bo nie ma śniadania ani napojów.

# niedowiarek

20.01.2004 13:45

Krystynko, chyba trochę przesadziłaś, Ty stara zgrywusko! Sama włóż plecak o takiej wadze i przebiegnij się do autobusu- gwarantuję, że schudniesz szybciej, niż Romek podczas diety w "tytus, romek i atomek"!

REKLAMA

# Vladymir

20.01.2004 22:32

Krysiu, brawo za dobry żart i poczucie humoru ! A swoją drogą... może MENiS odpowiedziałoby na zasadne pytanie Duśki ?

# Duśka

23.01.2004 19:21

Pisałam do nich w tej sprawie e-maila, ale nie raczyli mi odpowiedzieć. Duśka

 martyna

23.01.2004 21:08

Odwiedzam czasem stronę marszałka Borowskiego (www.borowski.pl) i forum dyskusyjne tam i zdarzało mi się natknąć na narzekania na MENiS, że nie są internetowi (tylko po co mają e-mail?). Marszałek Borowski wcześniej czy później odpowiada na wszystkie pytania - odpowiadał na te dotyczące matury, odpowie i na problem tornistrów. Możesz zaznaczyć, że MENiS nie raczył...

REKLAMA

# gabi32

01.09.2014 19:04

Tutaj są świetnie i niedrogie plecaki szkolne www.taniaksiazka.pl/t/plecakidladzieci Możne w tym sklepie zakupić również podręczniki i artykuły szkolne. Przy zakupach powyżej 299,00zł nie ponosi się kosztów wysyłki.

# Kasiam

27.06.2015 17:42

Polecam plecaki szkolne w sklepie strefaucznia.pl. Z Białołęki 15 minut samochodem.

# kasiakasia

31.08.2015 10:10

W każdej szkole powinny być szafki dla dzieci po to żeby tam można było zostawić niepotrzebną książkę, po co tyle dźwigać. A później się dziwić że krzywe plecy mają. A jak juz to chyba można http://nowezerniki-or.pl te plecaki jak walizki :) albo tornister (usztywniane plecy)

REKLAMA

# MoniMil

14.05.2019 12:41

Straszne rzeczy z tymi plecakami... jak kupiłam córce plecak z kółkami, ale ciągnięcie go, też nie jest takie łatwe. A jak rozpakuje plecak, to całe https://www.mirjan24.pl/35-biurka zajęte...

 kiciakocia

16.05.2019 10:28

Mojemu dziecku sama noszę plecak, bo czasem jest aż tak ciężki że moja córeczka się przewraca

 Pani Wiosna

24.05.2019 20:35

Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break