REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Szkolne plecaki

# Duśka

16.01.2004 19:40

Czy ważyliście plecaki swoich dzieci kiedy wychodzą do szkoły??? Moja córka nosi we wtorek prawie 7 kg, a jest w 4 klasie. Ciekawe co można w tej sprawie zrobić? Duśka

 Olena

16.01.2004 20:19

Duśko chyba nic :( Tyle się o tym trąbi... Moja córka jest w 5 klasie i też nosi pól biurka w plecaku. Do każdego przedmiotu są po 3 podręczniki, które są po prostu NIEZBĘDNE na kazdej lekcji :> (oczywiście z relacji dziecka wynika, że czasem są w ogóle nie używane). Za brak któregoś z nich dzieciak może dostać minusa (x3 = pała). W szkole nie można ich zostawiać bo są potrzebne do odrabiania lekcji... Kiedyś próbowałam o tym dyskutować na zebraniu w szkole. Traf chciał, że wychowawczynią mojego dziecka jest pani od przyrody - jedyną rzeczą, którą mogłam zaproponować do pozostawienia w szkole były atlasy. Pani z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła: "niech pani nie przesadza, atlasy są przecież cienkie i lekkie". Ehhh...

# Duśka

16.01.2004 20:27

A nie ma na to jakichś przepisów? Może coś wiedzą w Ministerstwie Oświaty? Duśka

REKLAMA

# Kotkaa

16.01.2004 20:47

Ja staram się sugerować swoim uczniom, żeby dzielili się podręcznikami do noszenia - niech będzie jeden na ławkę. Może to coś da? Tyle, że teraz zarówno w podręcznikach, jak i w ćwiczeniówkach się pisze...

# Krystyna Łybacka

16.01.2004 21:02

Nie ma takich przepisów. Pracujemy nad tym, aby taki przepis wprowadzić .Zgodnie z projektem maksymalna waga plecaka ucznia powinna wynosić 25 kg w klasach 1-3 , a 35 kg w klasach 4- 6 . W gimnazjach i szkołach średnich dopuszczamy wagę plecaka do 50kg.

# Marcin

16.01.2004 22:56

wow!
to są dopiero wagi teczek szkolnych....
podejrzewam, że dzieciaczki noszą cięższe plecaczki niż my dorośli siatki z zakupami....
jestem w szoku....

REKLAMA

# helion

19.01.2004 17:43

niech dzieci nosza ciezkie plecaki to lepiej dla ich przyszlosci .
Bedą pacholkami UE ktorzy wszystko wykupia i beda siedziec za biorkiem a nasze dzieci beda pracowac jak woly!

# nicka

20.01.2004 12:41

moim życzeniem od kilku lat jest, żeby wydawcy ksiażek dla uczniów zdecydowali sie na zwykły papier, a nie elegancki ale przez to dużo cięższy. Ale oni nie chcą bo teraz najważniejszy jest wygląd książki, a nie jej zawartość i praktyczność.
Moje dziecko nosi 7-8 kg codziennie. Pocieszam się tylko, że z powrotem niesie o prawie 1 kg mniej, bo nie ma śniadania ani napojów.

# niedowiarek

20.01.2004 13:45

Krystynko, chyba trochę przesadziłaś, Ty stara zgrywusko! Sama włóż plecak o takiej wadze i przebiegnij się do autobusu- gwarantuję, że schudniesz szybciej, niż Romek podczas diety w "tytus, romek i atomek"!

REKLAMA

# Vladymir

20.01.2004 22:32

Krysiu, brawo za dobry żart i poczucie humoru ! A swoją drogą... może MENiS odpowiedziałoby na zasadne pytanie Duśki ?

# Duśka

23.01.2004 19:21

Pisałam do nich w tej sprawie e-maila, ale nie raczyli mi odpowiedzieć. Duśka

 martyna

23.01.2004 21:08

Odwiedzam czasem stronę marszałka Borowskiego (www.borowski.pl) i forum dyskusyjne tam i zdarzało mi się natknąć na narzekania na MENiS, że nie są internetowi (tylko po co mają e-mail?). Marszałek Borowski wcześniej czy później odpowiada na wszystkie pytania - odpowiadał na te dotyczące matury, odpowie i na problem tornistrów. Możesz zaznaczyć, że MENiS nie raczył...

REKLAMA

# gabi32

01.09.2014 19:04

Tutaj są świetnie i niedrogie plecaki szkolne www.taniaksiazka.pl/t/plecakidladzieci Możne w tym sklepie zakupić również podręczniki i artykuły szkolne. Przy zakupach powyżej 299,00zł nie ponosi się kosztów wysyłki.

# Kasiam

27.06.2015 17:42

Polecam plecaki szkolne w sklepie strefaucznia.pl. Z Białołęki 15 minut samochodem.

# kasiakasia

31.08.2015 10:10

W każdej szkole powinny być szafki dla dzieci po to żeby tam można było zostawić niepotrzebną książkę, po co tyle dźwigać. A później się dziwić że krzywe plecy mają. A jak juz to chyba można http://nowezerniki-or.pl te plecaki jak walizki :) albo tornister (usztywniane plecy)

REKLAMA

# MoniMil

14.05.2019 12:41

Straszne rzeczy z tymi plecakami... jak kupiłam córce plecak z kółkami, ale ciągnięcie go, też nie jest takie łatwe. A jak rozpakuje plecak, to całe https://www.mirjan24.pl/35-biurka zajęte...

 kiciakocia

16.05.2019 10:28

Mojemu dziecku sama noszę plecak, bo czasem jest aż tak ciężki że moja córeczka się przewraca

 Pani Wiosna

24.05.2019 20:35

Internet w Polsce powinien być dla wszystkich bezpłatny i wolny od jakiejkolwiek cenzury! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA