REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Sylwek pod Ratuszem

# uczestnik

01.01.2008 08:11

Fajna zabawa, ładny pokaz fajerwerków, brawa dla Burmistrzów i Dyrektora BOK-u.

# fajerwerk

01.01.2008 13:01

Nie piszcie, że było fajnie i nie glryfikować mi Burmistrzów bo znów Bartuś W. zwany pobierajradnym się zdenerwuje, ze tak wszystko wychodzi a jego ewentualna kandydatura na miejsce Opolskiego oddala się coraz bardziej

 Matka_Sławka_z_Gdańska

01.01.2008 13:53

... a czy za te wystrzelone w powietrze pieniadze mozna bylo:
1. wezwac specow od regulacji swiatel w sygnalizatorach i wydluzyc zielona faze do skretu w lewo z Modlinskiej w Swiatowida tak, aby mogly skrecic nie cztery, a osiem samochodow w jednym cyklu ?
2. Zburzyc kiosk znajomej krolika i przeniesc przystanek tak, aby jeden z pasow skretu z Modlinskiej w Swiatowida nie konczyl sie w zatoce autobusowej ?
3. zasypac wjazd do stacji bezynowej, polozyc chodnik i obsiac tam trawe, aby wjezdzajacy na stacje nie tamowali przejazdu na jedynym pasie prowadzacym w strone osiedli ? Wjazd na stacje powiniem byc od strony Modlinskiej....

REKLAMA

# olo

01.01.2008 17:11

Zabawa była przednia i tak trzymać.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

01.01.2008 18:33

Stracił rękę przy odpalaniu petardy
PAP 15:21
''Petarda o dużej sile eksplodowała w dłoni 50-letniego mieszkańca Szczecina. Mężczyzna stracił rękę. Poszkodowany 50-latek trafił do Kliniki Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Ręki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jak powiedział jej kierownik prof. Andrzej Żyluk, rękę trzeba było amputować.
W nocy z poniedziałku na wtorek w klinice pomocy udzielono również dziewięciu innym osobom poszkodowanym w czasie odpalania petard ''
...ech, gdyby niemiecki minister sprawiedliwosci mial klase i wyksztalcenie godne krakowiaka, to by powiedzial:
Ten mezczyzna juz nigdy nic nikomu nie ukradnie !

# krakowianka

02.01.2008 13:32

Super pomysł, super zabawa. W końcu w Dzielnicy coś się dzieje

REKLAMA

# mjs

02.01.2008 13:40

Było super. Tak trzymaj Burmistrzu. Pan pierwszy, który pomyślał o mieszkańcach. Dobrze, że na PO głosowaliśmy.

# piotrek

03.01.2008 00:09

zgodnie z literą prawa muszę zameldować, iż słuzby porządkowe łamały prawo.....otóż panowie i panie, a w sumie zleciało się tej tłuszczy- 4 osobników chcieli przeprowadzic kontrolę osobistą mojej osoby. Zgodnie z ustawą nie mogą tego robić, a ich wew. reg. mam w 4 literach. Tłumaczyłem tym niewykształciuchom, że owszem milicja może i żeby wezwali dowódcę swojego, a potem milicję, też nie poskutkowało...a na koncercie byłem i to bez wiskania, ale zmyłem się raz, dwa, bo nie mogę patrzeć na reprezentantów prawa, którzy łamią prawo..........

 Jellyeater

03.01.2008 05:49

"Dobrze, że na PO głosowaliśmy."
Wolałbym tramwaj na Tarchomin... I poszerzenie Płochocińskiej. I kilka innych rzeczy. Aczkolwiek nie chciałbym spalarni. Ale jakieś Boney M może być od tego lepsze. Rozumiem. Dlatego dobrze, że głosowaliście. I dobrze, że się podobało.

REKLAMA

# baba

03.01.2008 12:37

HGW wydała na imprezę pod pałacem podobno 3,5 mln zł i ją wygwizdali jak zaczęła gadać

# Sylwester

03.01.2008 14:16

Ja też tam byłem i szampana piłem !!!
Było bardzo fajnie.
PO-kazali PiS-klakom jak można robić kulturę dla ludzi.
Tak trzymać Panowie.

# BW

03.01.2008 15:57

Super super super ! PO ma klasę !!

REKLAMA

# uczestnik

03.01.2008 18:26

Odezwa do Piotra !
To ze nie zawsze jestes kumaty to widac po twoim wpisie.Żyjesz chlopie w innym wymiarze. Jestem przekonany że dla Ciebie to był sen skoro widziałes milicje.Teraz chłopie jest Policja. Jednak skoro widzisz innych to nie dziwię się że chcieli Cię wylegitymowac.Nie umiesz widocznie cieszyc sie tak jak inni i stad Twoja podejrzana innosc.

# uczestnik

03.01.2008 18:30

do uczestnika po wpisie BW
nie podszywaj się pod kogoś kim nie jesteś !

# piotrek

03.01.2008 19:17

Kontrola osobista, to nie legitymowanie, uczestniku za 5 12.
Policja obecna zawsze będzie dla mnie milicją, bo tak mnie pasuje, a tobie tyle do tego ile tym nierobom od kontroli do mnie.
Podejrzana inność...pasujesz do milicji, oni zawsze podejrzewają, nawet swoich kumpli, a każdy, kto nie jest milicjantem, jest inny .......coś mnie się zdaje, że powinieneś zmienić login z uczestnika na organizatora.......

REKLAMA

# uczestnik

03.01.2008 19:34

Do piotrka
Do którego uczestnika pijesz?
Jeśli do tego co napisał "Odezwa do Piotra" to OK !!!
Co do milicji - policji.
Przed wojną (tą którą prowadziliśmy aż 6 lat) policjant to był autorytet.
Od 1945 w milicji służyli ..... ......... ........ [regulamin].
Obecnej Policji Państwowej jeszcze daleko do tej sprzed lat.
Przykre, ale niestety prawdziwe.

# Sołtys

04.01.2008 06:13

Drogi Piotrku naucz się czytać a potem narzekaj na łamanie prawa.
Zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o Policji z dnia 6 kwietnia 1990 r. policjanci wykonując czynności operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i administracyjno-porządkowe, mają min. prawo legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości, zatrzymywania osób stwarzających w sposób oczywisty bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także dla mienia, przeszukiwania osób i pomieszczeń w trybie i przypadkach określonych w przepisach Kodeksu postępowania karnego i innych ustaw, dokonywania kontroli osobistej, a także przeglądania zawartości bagaży i sprawdzania ładunku w portach i na dworcach oraz w środkach transportu lądowego, powietrznego i wodnego, w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary.
Tepota ludzka czasami poraża.

# mee

04.01.2008 10:26

do Sołtys:
no właśnie: tępota poraża.
Przeczytaj uważnie co wkleiłeś: jeśli gość był spokojny, to nie mają prawa go legitymować. Wyraźne podejrzenie popełnienia czynu zabronionego oznacza, że musisz mieć poważne podejrzenie, że narozrabiał.
Stary, nie ma tak, że można każdego legitymować kiedy i jak się chce. Taka jest praktyka w Polsce, ale nie ma ona prawnych podstaw.

REKLAMA

# kob

04.01.2008 19:49

Skoro Piotr pisze ze nowych (policjantów ) traktuje jak starych (milicjantow ) to miną ,moze zachowaniem ,lub postawą musial dawac temu wyraz. W ten sposob wykazywal swój stan widzenia swiata.Jak zwykle awangardowo do tyłu.I tu dobrze że został skontrolowany.Bo np.gdyby miał granat ,bombe,nóż,procę stałby się niebezpieczny.Tym bardziej żeś wielokrotnie pisał że promieniowanie komórek i masztu który położony jest w bliskości j Twego pałacu powoduje skutki uboczne.Ten stan który podkreslałeś wielokrotnie pozwolił lub wyczulił naszą dziarską jednak policje do właściwego zachowania.Pamietaj Piotrze że zespół który zaprosiła koalicja rządząca (zapamiętaj PO i LiD) generuje potęzną energię która może tak czułych jak Ty próbowac wyeliminować z życia publicznego.To moze być próba eliminacji każdego który nie jest z nimi. Przepraszam także za fakt ze podpisałem się jako uczestnik ale to może pod wplywem dobrego wiatru a nie z checi szkodzenia wizerunku innemu.

# piotrek

04.01.2008 23:14

Sołtysie ty baranku boży, nie napisałem, że MO chciało mnie wylegitymować, tylko służby porządkowe...to jest tak , jak się nie czyta dokładnie, a potem próbuje z kogos zrobic się baranka, ty baranku boży, jakbym w urzędzie był, nie czytają a wyrokują, taka to nasza rasa...polaczków......

# piotrek

04.01.2008 23:20

kob....też czytaj dokładnie, a nie kontynuuj teamatu po barankach bożych....widzę, że bardzo dokładnie muszę wyjaśniać, a czy zdanie "tłumaczyłem tym niewykształciuchom, że owszem milicja może", nie jest dowodem na to, że ta służba porządkowa, która chciaał mnie wylegitymować nie była komórką milicyjną......qrwa ja czasami palnę głupotę, ale nigdy nie zarzucam nikomu nieprawdy........., nadajecie się na sędziów w kapturach.....

# Sołtys

05.01.2008 17:43

Straż Miejska m. st. Warszawy powołana została do życia na mocy uchwały Nr XII/54/91 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 21 stycznia 1991 r., jako formacja kontynuująca działania Miejskiej Służby Porządkowej.
Uprawnienia strażnika
- udzielanie pouczeń,
- legitymowanie osób w celu ustalenia ich tożsamości,
- ujęcie osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego lub mienia,
- nakładanie grzywien w postępowaniu mandatowym za wykroczenia określone w trybie przewidzianym przepisami o postępowaniu w sprawach o wykroczenia,
- dokonywanie czynności sprawdzających, kierowanie wniosków o ukaranie do kolegium ds. wykroczeń, oskarżanie przed kolegium ds. wykroczeń i wnoszenie środków odwoławczych,
- usuwanie pojazdów i blokowanie kół pojazdów,
- stosowanie środków przymusu bezpośredniego:
1. siła fizyczna w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik obronnych,
2. kajdanki,
3. pałka obronna wielofunkcyjna,
4. pies obronny.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

06.01.2008 00:28

W tym miejscu warto rowniez przypominec, ze to nie My, rozpetalismy druga wojne swiatowa ! I nie od rzeczy bedzie powolac sie na wywiad Pana Jaroslawa Kaczynskiego. ktorego udzielil tygodnikowi Wprost. W wystapieniu czytamy:
''W Niemczech była pełna akceptacja działań Hitlera''
IAR - dodane 1 godzinę i 30 minut temu (aktualizowane 6 minut temu)
Jarosław Kaczyński oświadczył, że powojenne wypędzenia były w stu procentach winą Niemców. W wywiadzie dla tygodnika ''Wprost'' były premier podkreślił, że w sprawie centrum wypędzonych Polska nie może szukać żadnych kompromisów.
Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę, że w Niemczech nie było ruchu oporu, lecz niemal pełna akceptacja działań Hitlera. Ich szlachetna skądinąd organizacja ''Biała Róża'', uznawana za główny przejaw niemieckiego sprzeciwu wobec nazizmu, zmieściłby się pewnie w moim gabinecie - powiedział były premier. J. Kaczyński uważa, że należy głośno mówić, iż Niemcy ponoszą winę za II wojnę Światową. Jeśli dziś pewnych rzeczy nie będziemy przypominać, za kilka lat wystawi się nam rachunki za amunicję zużytą w czasie tłumienia powstania warszawskiego - powiedział były premier w wywiadzie dla tygodnika ''Wprost''. (mg) ''
A Pani, Pani Agnieszko, jak uwaza ?

# piotrek

06.01.2008 12:19

to nie była straż wiejska, na siłę próbujesz sołtysie udowodnić mi, że nie miałem racji, mając ją.....takie przekomarzanie, aby pokazać, że się wie lepiej, więcej.....
czasami bywam na forach w temacie, którym zajmuję się od 34 lat i większość mędrców, czasami po 2,3 latach zajmowania się tym tematem myśli, że wie wszystko, a amatora zawsze wyczuwam po kilku minutach rozmowy...

# piotrek

06.01.2008 12:35

adolf był tylko narzędziem wykonawczym w II wojnie światowej.
Niech wystawią rachunek prawdziwym winowajcom rozpętania 1 i 2 w. światowej, oraz obecnych. Co ciekawe, to ci, którzy rozpętali 2 w. światową, do dzisiejszego dnia biorą za to bardzo grubą kasę.
Tak jakby to tylko ich naród był poszkodowany. a ruskie, nasze, a nawet cygany, to inna glina?
Ja uważam, że powinno głośno się mówić prawdę, a nie mydlić ludziom oczy pośrednimi wykonawcami....być może to zaczątek szerokiej kampanii dot. nowej książki....jak łatwo zrobić kasę na przesadzonych i nieprawdziwych informacjach, taki jest świat.

# Sołtys

06.01.2008 13:39

Aa tobie chodzi o służby porządkowe :), czyli potocznie zwanych cieciami. He He, dla mnie istnieją dwie formacje mające charakter służb porządkowych, czyli Policja i Straż Wiejska. Nie liczę formacji wyższego rzędu. He He nie mogło do mnie dotrzeć coś takiego że ciecie chcieli cię wylegitymować. Mój błąd. A tak na serio to ustawowo mogą cię wylegitymować :
USTAWA
z dnia 22 sierpnia 1997 r.
o bezpieczeństwie imprez masowych
Art. 16.
1. Służby porządkowe organizatora imprezy masowej, w tym pracownicy agencji ochrony osób lub mienia, legitymując się identyfikatorem umieszczonym w widocznym miejscu, są uprawnione do:
1) sprawdzania uprawnień do przebywania na imprezie masowej,
2) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości,
3) przeglądania zawartości bagaży, odzieży osób, w przypadku podejrzenia, że osoby te wnoszą lub posiadają przedmioty, o których mowa w art. 14 ust. 2,
4) stwierdzania uprawnień osób do przebywania na imprezie masowej, a w przypadku stwierdzenia braku takich uprawnień - wezwania ich do opuszczenia imprezy masowej,
4a) wydawania poleceń porządkowych osobom zakłócającym porządek publiczny lub zachowującym się niezgodnie z regulaminem imprezy masowej, a w przypadku niewykonania tych poleceń - wezwania ich do opuszczenia imprezy masowej,
4b) stosowania siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających oraz podobnych technik obrony w przypadku zagrożenia dóbr powierzonych ochronie lub odparcia ataku na członka służby porządkowej lub inną osobę, na zasadach określonych w art. 38 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. Nr 114, poz. 740, z późn. zm.1)),
5) ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także chronionego mienia.

# piotrek

07.01.2008 18:47

ujęcia, w celu niezwłocznego przekazania Policji, osób stwarzających bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzkiego, a także chronionego mienia.
bo taki był mój zamysł , nie wyszedł, a to pech....
p.s. a gdyby zaszło podejrzenie, że na tę imprę wnoszę w tyłku dragi, to też mogliby mi zajrzeć?

# B.W. radny

08.01.2008 01:33

Z całym szacunkiem dla Szanownych Przedmówców i Fajerwerków Bartusiowi W. doprawdy nie jest żal publiczno-prywatnego kapitału przeznaczonego na sylwestrową kulturę wszak o gustach (i rozumie) się (podobno) nie dyskutuje. Jeśli mamy ambicje i możliwości, aby dorównywać znacznie bogatszym społecznościom - czemu nie mieć fantazji i gestu???
Bartuś W. dostrzega nawet plusy: zabawa nie była za głośna i nie przeszkadzała opozycyjnej imprezie sylwestrowej organizowanej nieopodal przez tegoż. Za to Bartus W. pragnie serdecznie wszystkim odpowiedzialnym za ów fakt serdecznie podziękować.
A co do minusów: Milenijną zamknięto dziesięć minut przed czasem (juz o 17.50) i Bartuś miał z tego tytułu problemy, ale jak zawsze efektywnie sobie poradził!
Szczęśliwego Nowego Roku!

# Sołtys

08.01.2008 06:09

Podejrzenie przez służby porządkowe o posiadanie środków odurzających może skutkować tylko zatrzymaniem przez w/w służby. Następnie zawiadomienie Policji i poinformowanie ich a w końcu przekazanie. Jeśli służby porządkowe chciały by cię przeszukać pod tym kątem możesz mówić że ci podrzucili bo pyskowałeś.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Kup bilet

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break