REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

świeczka

# Ania

01.12.2002 20:37

[']
Juz dawno słyszałam o wypadku na rogu Światowida i Stefanika, ale wczoraj przeczytalam o tym w stołecznej i znów mi się smutno (i straszno) zrobiło. To zapale świeczke

# kinio

01.12.2002 23:59

Napiszcie proszę co to był za wypadek. Już od dłuższego czasu domyślam się, ze miała tam miejsce jakaś tragedia (te świeczki stawiane regularnie), ale nic bliżej nie wiem. Tak więc dajcie znać -żyjącym użytkownikom dróg ku przestrodze.

# ania

02.12.2002 12:14

Jakis miesiac temu samochod potracil tam dziesieciolatka na pasach. Chlopiec byl z tydzien w śpiączce i nie udalo sie go uratowac. Wiecej bylo o tym w świątecznym wydaniu stolecznej. Taki spory artykol, moze jeszcze dotrzesz.

REKLAMA

# kinio

02.12.2002 14:38

Dzięki za informację. To miejsce jest chyba w ogóle dość niebezpieczne. Słabe oświetlenie i duży ruch, a samochody skręcające w lewo ze Światowida w Stefanika bardzo ograniczają widoczność na przejściu, które jest tuż za tym skrętem, w stronę centrum. Ja sam miałem tu sytuację, że z powodu tych warunków późno zobaczyłem przechodzących. Na szczęście jechałem wolno i w porę się zatrzymałem.
P.s. Wyborcza, to chyba jedyna z polskich gazet bez swobodnego dostępu do archiwum. Trzeba się rejestrować i płacić.

# misso

02.12.2002 16:17

W tymże artykule o którym wspominacie jest informacja, że założą tam światła gmina na własny koszt.

# Vladymir

02.12.2002 23:27

Było to 9.10.02 o godz. 17, a chłopiec miał 11 lat... Zabiła go rozpędzona Skoda Felicja, kierowca nawet nie zdażył hamować, był trzeźwy, obecnie biegli sądowi na podstawie oględzin jezdni ustalają prędkośc samochodu... Za miesiąc, jeśli to Was interesuje, akt oskarżenia w tej sprawie trafi do IX Wydziału Karnego Sądu Rejonowego dla W-wy Pragi, gdzie odbędzie sie proces kierowcy. A z rzeczonego artykułu w "Wyborczej" można się dowiedzieć, że ZTM nie sfinansuje żadnych świateł na B-ce, bo uważa, że tutaj jest za mały ruch, ale na Ursynowie buduje światła na żądanie pojedyńczych mieszkańców co 50 m, bo tam mieszkają obecne elity władzy /znane osiedle pt "zatoka czerwonych świń/ i już wszystko jasne, dlaczego u nas gmina musi finansować wszystko sama. A kolorki na Stefanika zostaną zamontowane 15.12.02, tak obiecała firma, która wygrała przetarg.

REKLAMA

# misiek

03.12.2002 09:08

podobno Pan Giertych mieszka na Nowodworach, no tak ale LPR mam malo do powiedzenia, moze to i lepiej

# jotes

03.12.2002 22:45

Vladymir!
Sory że poprawię ale ZTM to nie ZDM chociaż jedni i drudzy diabła warci. ZTM to komunikacja ZDM to drogi. Jedno i drugie w Warszawie kiepskie.

# Vladymir

04.12.2002 00:26

Jotes, dzięki za poprawkę, oczywiście masz rację, chodzi o ZDM, który ma ustawowy obowiązek budowy świateł na tym skrzyżowaniu, bo to drogi miejskie, a nie dzielnicowe i na to my płacimy podatki lokalne, no ale ZDM to przede wszystkim organizacja polityczna realizująca postulaty swoich popleczników, a mieszkańcy dzielnicy Białołęka mogą ginąć na pasach bez sygnalizacji, bo nie mieszkają w zatopce czerwonych świń... I jak tu lubic komunistów ?

REKLAMA

# maya

04.12.2002 09:29

Jak jesteśmy przy ZDM-ie to ciekawa jestem jak sobie będzie radził nowy jego szef...
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA