REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Strumykowa - jeden blok

# Piotrek z Odkrytej

15.11.2002 12:44

Zastanawiam się co jest nie tak z jednym z bloków osiedla Strumykowa - chodzi mo o osiedle vis a vis powstającego kościoła. Mieszkam na Odkrytej już prawie dwa lata i od kiedy pamiętam ten blok stoi pusty i nikt się nim nie zajmuje. Jest to dosyć ładna budowla, choć z malutmiki balkonikami. Wjazd do garażu tegoż budynku zieje czarną dziurą a płot z siatki dosyć mocno gryzie się z pozostałą częścią tego ładnego osiedla. Co jest z tym blokiem ??

# Norman

15.11.2002 16:37

Ostatnio w dobie recesji kilka firm zbankrutowało m.in. na Tarchominie.

# Vladymir

15.11.2002 23:37

Piotrze z Odkrytej,
ten blok, zbudowany w architekturze pseudo renesansu jest pusty od dawna, pomimo, że jest ukończony bo jest za drogi. Ceny tam, jak w Marriottcie, a dweloper ani mysli odpuścić, więc budowla stoi i gnije...

REKLAMA

# archanioł

16.11.2002 16:09

Pytanie jest: kto jest inwestorem? Sądząc po pretensjonalnej architekturze może nim być kuria. A biskupowi na pewno nie zależy, by inwestycja zwróciła się szybko.

# Vladymir

17.11.2002 00:10

inwestorem jest firma świcka, acz pazerna na pieniądze tak samo, jak Kuria. Nie pamiętasm nazwy deweloprea, ale nazwa tego osiedla brzmi "Strumykowa Metro". Widział kto metro na Strumykowej ?

# Alf

17.11.2002 11:48

"Strumykowa metro" to BMI przy Strumykowej 28, ale ta budowa, o której piszecie jest chyba tylko do nich przyklejona. BMI ma ceny jak kazdy inny na Tarchominie (ok. 3 tys/m2)

REKLAMA

 m0n1ka

17.11.2002 11:51

Osiedla tej firmy (nazywa się BMI, ich strona to http://www.bmi.com.pl/) nazywane były w czasach, gdy jednym z argumentów za tutejszą lokalizacją była obietnica budowy metra. Obok Buczynka stoi ich osiedle o nazwie "Nowodwory-Metro". A pan z JW pokazywał mi przez zawarciem umowy kompleksowy plan osiedla z uwzględnieniem stacji metra naprzeciw mojego okna, czyli na Światowida, na wysokości GOS2. Stacja miała się nazywać Metro Nowodwory i miała powstać w roku 2030, co mi oznajmił nie bez dumy tamten pan. :) Ale to chyba nieaktualne...

# archanioł

17.11.2002 14:49

Eee, to chyba realny termin. W 2030, kto wie? A wspomniana kamienica chyba jest poza osiedlem, nie wiem.

# Vladymir

17.11.2002 23:42

Nie wiem, czy BMI jest inwestorem tego smutnego i opuszczonego bloku, ale pamiętam, że jak na przełomie roku 2000/2001 ten blok obrastały rusztowania, to wisiał na nim baner z ceną szokującą jak na Tarchomin: 900 USD/m2. Gdy zaputałem kręcących się po tej budowie wykonawców, skąd ta cena, to wskazali na balustrady balkonów kute ręcznie. Zapewne to podrożyło cenę. Na Tarchominie rynku na takie ceny nie ma, wiće blok powoli chyli się ku upadkowi, stojąc juz dwa lata pusty.

REKLAMA

# Piotrek z Odkrytej

18.11.2002 08:55

A to nic dziwnego, że pusty, chociaż całkiem ładny. Swoją drogą to głupota, żeby zbudować i czekać na lepszą koniunkturę, która chyba szybko nie nadejdzie. Blok stojąc pusty na pewno niszczeje i wątpię, żeby po kilku latach chciał w nim mieszkać.

# totem

18.11.2002 11:30

...to nie jest architektura pseudo renesansowa, jak pisał Vladymir, tylko pseudo secesyjna. Swoją drogą ładna rzecz.

# Vladymir

19.11.2002 00:02

A ja jednak, drogi Totemie, będę sie upierał przy sformulowaniu "pseudo renesans", bo takie same zwieńczenia na attykach widziałem na szkolnej wycieczce do Kazimierza w późnych latach 70-tych... Czy coś sie od tej pory w Kazimierzu Dolnym zmieniło ?

REKLAMA

# totem

19.11.2002 08:20

Bywszy w Kazimierzu ostatnio ze dwa lata temu stwierdzam, że nic się nie zmieniło. Ten budynek jest troszkę pomieszaniem stylów (eklektyzm lub modne ostatnio określenie post modernizm) moim zdaniem jednak wpływy secesji są tu najwyrażniejsze. Nie będę się kłócił, bo widziałem ten budynek ze dwa razy. Osobiście lubię takie nawiązania do przedwojenności.

# archanioł

19.11.2002 09:39

Do przedwojenności 1. wojny światowej zdecydowanie, ale próba chyba mało udana. Co by przemawiało za postmodernizmem, to pomieszanie stylów. Ciekawe jak nawiąże do budowli po przeciwnej stronie ulicy.

# Vladymir

19.11.2002 23:53

Po przeciwnej stronie ulicy ? To będzie barok z rokokoko, złocone kandelabry itd. bo to kościół właśnie...

REKLAMA

# Piotrek z Odkrytej

22.11.2002 08:45

Co więc z czymś takim zrobić: stoi, niszczeje, nie wygląda pięknie (bo obok sterczą druty zbrojeniowe i płot się rozwala ???? Oglądałem wczoraj Sprawę dla reportera i bloki na Rembielińskiej. Sądząc z wypowiedzi panów z gminy, nie ma siły na budowlane bezprawie. Nie chce mi wierzyć, żeby developer na Strumykowej zbudował w ciemno i nie ściągał od mieszkańców kasy w miarę postępów w budowie. Ciekawe co nasi panowie z naszej byłej gminy.

# NN

22.11.2002 09:43

No dobrze, a co powiecie na zamarłą budowę przy Płudowskiej - Świderskiej? Wyrąbano spory park, wykopano dziurę, w którą wlano beton i... dalszego ciągu nie ma.

 m0n1ka

22.11.2002 14:12

Też uważam, że te wycięte drzewa to jeszcze większy skandal. Ale może ma to związek z chwytem deweloperów, polegającym na zmniejszeniu podaży ze względu na spadające ceny mieszkań. Bo skoro już wycięli i park nie wróci, to lepiej, żeby coś powstało...

REKLAMA

# Pingwin

23.11.2002 17:00

Jasne, że lepiej, lecz mi również jest szkoda tych drzew. O ile się nie mylę to miało tam być osiedle "Dąbrówka Wiślana". Pusty niszczejący dom stoi też przy Nowodworskiej. Skąd inąd wiem, że w tym domu, który był miejscem spotkań bezdomnych i pijaczków zabito chyba dwie osoby. Teraz dom jest ogrodzony, a na bramie wisi tabliczka z napisem DO SPRZEDANIA i numerem telefonu. Może ktoś wie coś więcej o tym domu?

# NN

23.11.2002 18:09

To miało być "Zielone Ustronie"! He, he. "Dąbrówka... " powstaje dalej.

# Pingwin

23.11.2002 19:08

No tak. Pomyliłem się.

REKLAMA

# Vladymir

25.11.2002 00:43

"Zielone Ustronie: zbankrutowało z hukiem w roku 2000, żadali za m2 jeszcze więcej, niż w tym bloku - widmo na Strumykowej. Inwestorem jest firma Wan, ta sama, co zbudowała Babka Tower. I tylko tych 200-letnich dębów szkoda, co ich wycęitop ponad setkę pod budowę tego osiedla, ale one ponoc były chore wg zapewnień tych czarnych pluskiew z ul.Mehoffera, które sprzedały ten teren...

# Bożena

11.10.2011 21:10

3 tys za metr, to były piękne czasy
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA