REKLAMA

Forum › Wawer

REKLAMA

# marcell

18.07.2019 17:44

Kolejny pseudo-kierowca zamordował pieszą. Oto obraz polskiego kierowcy. Agresywny cham z impetem wjeżdżający w pieszych na przejściu, na wysepce czy w przystanek.

# marcell

18.07.2019 17:47

Ostatni raport ITS nie pozostawia wątpliwości ani suchej nitki na polskich kierowcach, którzy
ponoszą winę za rzeź pieszych na pasach, głównie w wyniku nadmiernej prędkości ("wjechał z impetem") w okolicach przejść.
Według badań w miastach dozwoloną prędkość (50 km/h) w rejonie przejść dla pieszych
przekracza 85 proc. kierowców, poza miastami (70 km/h) - 90 proc.
Jednocześnie mordercy pieszych to niezwykle roszczeniowa grupa domagającą się przywilejów w postaci darmowych parkingów i szerokich dróg, umożliwiających szybką jazdę.

# AdUrbem

18.07.2019 18:47

Wyjaśniamy że zgodnie z art 14 kodeksu drogowego winy jest w tym przypadku pieszy bo jest zakaz wchodzenia gdy coś jedzie. Piesi dbajcie o siebie i nie wchodźcie na porady jak coś jedzie

REKLAMA

# Wiola

18.07.2019 19:21

To była mama mojego kolegi masakra kierowcy opanujcie się i przed pasami noga z gazu

# maciej bielanb

18.07.2019 19:48

#AdUrbem napisał(a) 18.07.2019 18:47
bo jest zakaz wchodzenia gdy coś jedzie
Księża też się tłumaczyli, że dzieci same im wchodziły na kolana.
To jest właśnie ten poziom. Księża-pedofile i pseudo-kierowcy w jednym szeregu.

# Wio! La!

18.07.2019 20:05

Wiola, wróć do szkoły (podstawowej) i popracuj nad interpunkcją.

REKLAMA

# kjb

19.07.2019 01:06

#AdUrbem napisał(a) 18.07.2019 18:47
Wyjaśniamy że zgodnie z art 14 kodeksu drogowego winy jest w tym przypadku pieszy bo jest zakaz wchodzenia gdy coś jedzie. Piesi dbajcie o siebie i nie wchodźcie na porady jak coś jedzie
Pieszy może nie widzieć, że coś zap...la, skoro po uderzeniu zatrzymał się kilkadziesiąt m dalej.
Więc nie, to kierowca jest winien.

# Asdfg

19.07.2019 08:02

To był wypadek a nie morderstwo mądrale jedne. To że jeden typ zabił pieszą na pasach też nie oznacza, że wszyscy kierowcy nie potrafią jeździć. Ogarnijcie się dzieciaki. Wiola, przykra sprawa.

# Michał_WD

19.07.2019 10:25

#Asdfg napisał(a) 19.07.2019 08:02
To był wypadek a nie morderstwo mądrale jedne. To że jeden typ zabił pieszą na pasach też nie oznacza, że wszyscy kierowcy nie potrafią jeździć. Ogarnijcie się dzieciaki. Wiola, przykra sprawa.
Takich wypadków jest zdecydowanie zbyt wiele jak na kraj aspirujący do grona krajów cywilizowanych.
Problem polega na tym, że znaczna część polskich tzw. kierowców mentalnie nie dojrzała do prowadzenia jakichkolwiek pojazdów mechanicznych a w uprawianiu procederu niebezpiecznej jazdy pomaga im polskie prawo, nastawione na wiktymizację ofiar przy jednoczesnej ochronie sprawców.

REKLAMA

# Paweł

20.07.2019 01:36

Spędziłem ostatni dwa tygodnie z Niemczech i Austrii i odkryłem, że tam nie ma tyle przejść dla pieszych co w Polsce. Mało tego mam wrażenie, że się je likwiduje bo pozostają po nich wyraźnie ślady w postaci wysepek z obniżonymi krawężnikami. Poza tym jest wiele miejsc, gdzie aż się prosi o przejście a jednak go tam nie ma. Mam wrażenie, że jest tam jakiś podział na drogi dla samochodów i drogi dla samochodów z przejściami dla pieszych. I nie chodzi mi o to, że bronie tego czy innego kierowcy, tylko o to, że gdy na każdej drodze innej niż autostrada oraz drogi szybkiego ruchu są przejścia dla pieszych i drogi dla rowerów i każdy ma pierwszeństwo przed samochodem to tym samochodem trudno jest dojechać gdziekolwiek za to łatwo o wypadek.

# Marian

20.07.2019 14:59

Więcej przejść, więcej wypadków. Ruch pieszych i samochodów powinien być separowany. Tylko patrzeć jak będą autonomiczne samochody i kto wtedy będzie odpowiadał za wypadek?

# nickrt

20.07.2019 16:55

#Marian napisał(a) 20.07.2019 14:59
Więcej przejść, więcej wypadków. Ruch pieszych i samochodów powinien być separowany. Tylko patrzeć jak będą autonomiczne samochody i kto wtedy będzie odpowiadał za wypadek?
Właściciel pojazdu.

REKLAMA

# Dakota

22.07.2019 10:30

#Marian napisał(a) 20.07.2019 14:59
Więcej przejść, więcej wypadków. Ruch pieszych i samochodów powinien być separowany. Tylko patrzeć jak będą autonomiczne samochody i kto wtedy będzie odpowiadał za wypadek?
Tak jest! Samochody do tuneli!

# Bemowiak

25.07.2019 10:57

#AdUrbem napisał(a) 18.07.2019 18:47
Wyjaśniamy że zgodnie z art 14 kodeksu drogowego winy jest w tym przypadku pieszy bo jest zakaz wchodzenia gdy coś jedzie. Piesi dbajcie o siebie i nie wchodźcie na porady jak coś jedzie
Pieszy ma zakaz wchodzenia BEZPOŚREDNIO przed jadący pojazd czyli dosłownie pchania się pod koła. Jak ktoś jedzie dalej to ma obowiązek przepuszczenia pieszego, przy czym tak szybko jadącego kierowcy może nawet nie być widać do czasu, jak przejedzie ci koło nosa albo po tobie.

# Potencjalna ofiara 60+

08.08.2019 10:45

#Paweł napisał(a) 20.07.2019 01:36
Spędziłem ostatni dwa tygodnie z Niemczech i Austrii i odkryłem, że tam nie ma tyle przejść dla pieszych co w Polsce. Mało tego mam wrażenie, że się je likwiduje bo pozostają po nich wyraźnie ślady w postaci wysepek z obniżonymi krawężnikami. Poza tym jest wiele miejsc, gdzie aż się prosi o przejście a jednak go tam nie ma. Mam wrażenie, że jest tam jakiś podział na drogi dla samochodów i drogi dla samochodów z przejściami dla pieszych. I nie chodzi mi o to, że bronie tego czy innego kierowcy, tylko o to, że gdy na każdej drodze innej niż autostrada oraz drogi szybkiego ruchu są przejścia dla pieszych i drogi dla rowerów i każdy ma pierwszeństwo przed samochodem to tym samochodem trudno jest dojechać gdziekolwiek za to łatwo o wypadek.

W Niemczech mnóstwo starszych ludzi jeździ samochodami, w Polsce mało kogo w tym wieku stać na utrzymanie auta i zdrowie nie to samo, co u niemieckiego odpowiednika. Poza tym w niemieckich miastach są bardzo rozbudowane strefy tylko dla pieszych i ograniczenie prędkości, najczęściej do 30 km/h. I wcale nie brak przejść, może to zależy od regionu, ale w każdym kraju jest to dostosowane do potrzeb. Na pewno tam bardziej liczą się z mieszkańcem. Zresztą, dlaczego mamy w ogóle porównywać się z Niemcami? W Warszawie mieszka tzw. pół Polski, nazjeżdżało się młodych z prowincji i chcą udawać warszawiaków, epatując arogancją i tratowaniem wszystkich i wszystkiego. Korporacje dają im na to kasę, a stare gruchoty z Niemiec wciąż u nich w modzie. Gaz i w gaz, a pieszy to wróg, przepisy się przecież dla nich nie liczą. Na szczęście, i wśród ludzi z prowincji jest mnóstwo normalnych, a nie zabójców, więc i nadzieja na przyszłość jest.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA