REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

ścieżki rowerowe

# madra

03.08.2007 13:50

Na Tarchominie mamy dużo dobrych ścieżek rowerowych kłopot w tym że czesto spacerują po nich, chyba na złość, mamuśkii z wózkami - mimo że przestronne chodniki są puściutkie i tam jest ich miejsce. Potrafia nawet się kłócić zamiast pospiesznie opuszczać teren nie dla nich przeznaczony.
Zdarza się też że spaceruja sobie właściciele z psami na smyczy lub bez i problem jest ten sam - jakby nie rozumieli ze pustych chodników jest mnóstwo ....
Na ścieżkach rowerowych można też spotkać niemowlaki w plastikowych zabawkch prowadzonych przez rodzica który ma kompleksy i paraduje zamiast po chodniku to po ścieżce
nie rozumiejąc że nie powinien tam być jak również faktu że naraża niemowlaka na niebezpieczeństwo bo ścieżka to jak jezdnia
rowerzyści jeżdzą szybko nawet ponad 20km/h i nie musza omijac niemowlaków
ścieżki rowerowe TO NIE PLACE ZABAW
a tego nie rozumieją ci którzy paradują z wózkami albo zabawkami na kółkach
coś z tym trzeba zrobić dla wygody i bezpieczeństwa rowerzystów!

# PiSowiec

03.08.2007 18:33

Niestety kultura i zrozumienie przeznaczenia ścieżek rowerowych przekracza zakres pojmowania przyjezdnych ze wsi którzy dumnie i tłumnie paradują po kolorowej kostce.

# Jerry

06.08.2007 08:19

Medal ma dwie strony, wał wiślany (mam na myśli tą część z chodnikiem) to nie jest ścieżka rowerowa tylko chodnik jednak prośba o zwrócenie uwagi co się z kolei tam wyrabia- coś z tym trzeba zrobić dla wygody i bezpieczeństwa pieszych!? Aczkolwiek popieram- ścieżki rowerowe dla rowerów a nie dla pieszych wycieczek.

REKLAMA

# cobra22

06.08.2007 23:29

Szkoda,że ten chodnik ma tylko około 2 km.Gorzej jest w miejscach gdzie wał wiślany nie jest wyłożony kostką, ponieważ tam występują utrudnienia w omijaniu pieszych.Nie jestem do końca przekonany,czy tak naprawdę mamy dużo ścieżek rowerowych na Tarchominie.

 Rudolf

21.08.2007 21:49

Ja z kolei nie jestem zbytnio przekonany czy tą kostkę na wale wiślanym należy nazywać chodnikiem. Dla mnie jest to po prostu odnowienie wału wiślanego z jednoczesnym położeniem kostki. Do tej pory, przez te 19 lat które tu mieszkam, nie było żanego problemu z wymijaniem się z pieszymi jak i innymi rowerzystami.
Zależność jest prosta. Im więcej nowych mieszkańców, tym więcej problemów wymyślają.

# cobra22

22.08.2007 22:22

Im więcej nowych mieszkańców, tym więcej pieszych i rowerzystów na wale wiślanym. Mieszkam tu dwukrotnie dłużej niż Rudolf i dziwi mnie fakt dlaczego w trakcie wzmacniania wału nie podjęto decyzji o poszerzeniu wału, jak również kostkę nie ułożono na całym odcinku między planowanym mostem Północnym, a Bukowem.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy