REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bielany

REKLAMA

# Tolek_niebanan

28.10.2022 09:30

Zgadzam się z protestującymi, ściana powinna być, ale nie tam. 1) walory przyrodnicze (tak, wiem, łąkę trudniej docenić niż las, ale i do tego dorośniemy); 2) walory historyczne - to jednak pozostałości fortu.

# Kolo

29.10.2022 00:50

Rozumiem że zlokalizowany na tej polanie ogrodzony szalet dla psów nie zaburza tej rzekomo "unikatowej" polany (choc chyba o tym rzekomo unikatowym charakterze decyduje unikatowe towarzystwo okolicznych meneli i tony śmieci przez nich pozostawione kazdego roku). Nie rozumiem miłości do bajzlu, meneli i syfu w tego tytułu miejscach i uważam że należy to zagospodarować żeby było to miejsce atrakcyjne i zdatne do normalnego wypoczynku a nie szalet dla psów i miejsce schadzek meneli. Nie zmienia to faktu, że za głupotę uważam wydawanie 400 tysięcy na ścianki lub inne głupoty w sytuacji w której na osiedlu po drugiej stronie ulicy można połamać nogi na czymś co tylko z nazwy jest chodnikiem a ul. Dorycka to sprzątają jest chyba raz na dekadę bo liście i śmieci sprzed lat walaja sie tu i ówdzie. Są silniejsze potrzeby w tych czasach już wyrzucanie kasy w błoto na głupoty.

 drugastrona

29.10.2022 10:56

#Kolo napisał(a) 29.10.2022 00:50
Nie zmienia to faktu, że za głupotę uważam wydawanie 400 tysięcy na ścianki lub inne głupoty w sytuacji w której na osiedlu po drugiej stronie ulicy można połamać nogi na czymś co tylko z nazwy jest chodnikiem a ul. Dorycka to sprzątają jest chyba raz na dekadę bo liście i śmieci sprzed lat walaja sie tu i ówdzie. Są silniejsze potrzeby w tych czasach już wyrzucanie kasy w błoto na głupoty.

To jest budżet obywatelski. Nikt nie zabrania Tobie złożenia propozycji budowy nowego chodnika i zebrania podpisów bodajże 30 osób - wtedy Twój pomysł też będzie miał szansę na realizację. Samym ględzeniem na forach swojego otoczenia nie zmienisz. Musisz działać.

REKLAMA

# Kolo

29.10.2022 18:42

Budżet może i obywatelski ale środki za to publiczne. A te powinny być wydatkowane racjonalnie i z pierwszeństwem dla najpilniejszych potrzeb, a nie marnowanie na coś co jest rodzajem sezonowego bajery. To tak takiego jak palety relaksu tyle że w innej lokalizacji i nieco zmodyfikowany charakterze.

# Tolek_niebanan

30.10.2022 08:45

Głupi jesteś jak but. Nie chodzi, po pierwsze, o polanę z wiatami, tylko o tę dalszą, bliżej Wisłostrady. Poza tym chyba się nie przyjrzałeś siedzącym tam ludziom - na tej pierwszej polanie. To nie żadni menele, tylko zwyczajni ludzie. Może tacy, którzy nie mają 12 zł na piwo z beczki w knajpie. Rozumiem, że kiedy tylko widzisz kogoś gorzej, biedniej ubranego, od razu wyrokujesz, że to menel?
Poza tym wszystkim - polana leży w otulinie rezerwatu przyrody i sama się najlepiej "zagospodarowuje". Zrozum, człowieku, żyjemy w oceanie betonu i kamienia. Dajmy tej przyrodzie chociaż kawałek miejsca, w którym będzie się mogła rządzić całkiem sama.

# Bolek

01.11.2022 10:31

#Tolek_niebanan napisał(a) 30.10.2022 08:45
To nie żadni menele, tylko zwyczajni ludzie. Może tacy, którzy nie mają 12 zł na piwo z beczki w knajpie.
Poza tym wszystkim - polana leży w otulinie rezerwatu przyrody i sama się najlepiej "zagospodarowuje". Zrozum, człowieku, żyjemy w oceanie betonu i kamienia. Dajmy tej przyrodzie chociaż kawałek miejsca, w którym będzie się mogła rządzić całkiem sama.

A jak się ma to pierwsze stwierdzenie do drugiego??? Skoro "pozostawmy miejsce przyrodzie", to je pozostawmy, a nie bronisz mieszkańców, którzy idą tam na piwo i często nawet nie raczą po sobie posprzątać. Porozbijane butelki, porozrzucane puszki po piwie, to nie jest naturalny element krajobrazu przyrody. Ci, którzy idą do pubu wypić piwo z beczki (nie wiem czy trzeba być tak majętnym żeby sobie na to pozwolić), to chociaż nie zaśmiecają tej właśnie przyrody o której wspominasz, więc jakby nie było - nie zachowują się jak... menele.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA