REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bemowo

REKLAMA

# pZz

08.12.2022 10:23

A kto tam z prawej ma jechac, ze niby ograniczona jest widocznosc? Jest oznakowanie poziome i SM ma psi obowiazek podjac interwencje. Zmienila sie komendant tej smiesznej formacji, ale organizacji pracy nie ulepszyla. Ot stolek jeden zamienil sie na drugi.

# Marian

08.12.2022 19:38

Chyba kogos pogięło. Założe się ta radna z PO. Oni walkę z kierowcami mają we krwi. Ograniczenie widoczności na jednokierunkowej ulicy.

# Mario Bros

09.12.2022 14:30

Trzeba naprawdę być bezmyślnym "redachtorkiem" aby spłodzić takie piramidalne bzdury. Jakaś nawiedzona mieszkanka (zapewne spod znaku radia Co Ma Ryja) "zapłodniła "redachtorka" lamentem o zaparkowane samochody tuż za przejściem dla pieszych. A "redachtorek" ma swój mózg ?? - aby zobaczyć, że dzieje się to na ulicy JEDNOKIERUNKOWEJ, więc dla nikogo nie stanowi najmniejszego zagrożenia, nie ogranicza nikomu widoczności. Portal "Tustolica" powinien zatrudnić osobę z autentycznym wykształceniem dziennikarskim oraz doświadczeniem, aby filtrowała tego typu śmieci i bzdurne wypociny. Chyba, że osobom decyzyjnym zależy na zapełnianiu portalu tego typu wypocinami na poziomie gimnazjalisty. Dwa czy trzy lata temu jeden z moich znajomych wysłał do Was list z prośbą o zwrócenie uwagi władzom Woli na szpetną i pobazgraną budę stojącą od lat 80-tych w szczycie ciągu pawilonów przy Górczewskiej kilkanaście metrów od skrzyżowania z Olbrachta. Po wybudowaniu metra widok budy w zestawieniu z eleganckim wyjściem ze stacji był porażający. Oczywiście taki temat nikogo nie zainteresował. Ale taki idiotyzmy jak powyższy artykuł już tak (może wierszówka wyższa?). Kilka dni temu buda została usunięta, widać władze Woli same dostrzegły i rozwiązały problem. A w podsumowaniu poziomu portalu - jedno słowo - żenada.

REKLAMA

# BeMózg

09.12.2022 15:58

#Mario Bros napisał(a) 09.12.2022 14:30
Trzeba naprawdę być bezmyślnym "redachtorkiem" aby spłodzić takie piramidalne bzdury. Jakaś nawiedzona mieszkanka (zapewne spod znaku radia Co Ma Ryja) "zapłodniła "redachtorka" lamentem o zaparkowane samochody tuż za przejściem dla pieszych. A "redachtorek" ma swój mózg ?? - aby zobaczyć, że dzieje się to na ulicy JEDNOKIERUNKOWEJ, więc dla nikogo nie stanowi najmniejszego zagrożenia, nie ogranicza nikomu widoczności.
Panie Ma Ryjo Bros bez radia, wyobraź pan sobie taką sytuację: na to przejście wchodzi dziecko. Spogląda w lewo - nic nie jedzie, spogląda w prawo - widzi kufer samochodu zaparkowanego na zebrze. Jest to dziecko, zatem nie ma jeszcze takiej wiedzy o świecie i wyobraźni które nakazałyby mu zachować szczególną ostrożność, zatem śmiało rusza do przodu. I w tym momencie zostaje uderzone tylnym zderzakiem cofającego samochodu, którego kierowca z jakiegoś powodu (zagapił się i zajechał za daleko albo postanowił cofnąć do miejsca gdzie wcześniej zauważył wolne miejsce do zaparkowania albo droga przed nim jest chwilowo zablokowana przez stojącą śmieciarkę czy inny pojazd niemożliwy do ominięcia) postanowił cofnąć. Kierowca cofający samochodem słyszy popiskiwanie czujników cofania, ale jest przekonany że czujniki w tym przypadku zareagowały na stojące na zebrze samochody, więc nie przestaje cofać. Załóżmy nawet, że cofający samochód wyposażony jest w kamerę cofania - cóż z tego, skoro czas w jakim dziecko wyłoniło się zza zaparkowanego na zebrze samochodu był krótszy niż czas przeniesienia wzroku kierowny z lusterka wstecznego na ekran pokazujący obraz z kamery cofania. No i mamy dziecko potrącone, przewrócone, a może nawet najechane.

# Mario Bros

09.12.2022 20:45

Panie Bezmózg, z pańskiej wypowiedzi faktycznie tchnie brakiem mózgu tak samo jak te "madki" internetowe, które próbują smak kału dzieciątka aby stwierdzić czy jest chore.

# jkk

10.12.2022 19:19

Wymiana uprzejmości na forum w sprawie parkowania samochodów wynika z istnienia różnych poglądów dotyczących zasad parkowania. Olbrzymia ilość pojazdów przekracza znacznie ilość miejsc do ich prawidłowego parkowania. Do tego dochodzi przekonanie sporej części właścicieli tych pojazdów, że należy im się darmowe miejsce. Np. na terenach nowych osiedli przy Coopera wiele miejsc postojowych na terenie osiedli jest wolnych, sporo nie jest jeszcze wykupionych. Brakuje konsekwencji władz miasta w sprawie uporządkowania sprawy parkowania. Nie opłaca się budowa parkingów płatnych, bo nie będzie wystarczającej ilości chętnych do korzystania z takich parkingów skoro można bezkarnie zaparkować w nieprawidłowym miejscu.
Koszty parkowania samochodu to część kosztów jego eksploatacji, musimy wszyscy się z tym pogodzić. Jeśli kogoś nie stać na zakup czy wynajem miejsca postojowego to znaczy, że nie stać go na samochód. Podoba mi się rozwiązanie japońskie - nie masz miejsca parkingowego to nie będziesz mógł zarejestrować samochodu.
Parkowanie samochodów na ulicy to, moim zdaniem, nieporozumienie. Powinno się wydzielić miejsca postojowe przy ulicy aby umożliwić na tych miejscach postój pojazdów na określonych warunkach, w ograniczonym czasie.
Parkowanie na chodnikach czy w ich pobliżu zawsze może okazać się groźne dla pieszych. Byłem świadkiem, kiedy pasażer samochodu otworzył drzwi tuż przed dzieckiem jadącym rowerkiem po chodniku. Innym razem mały brzdąc wyskoczył zza stojącego samochodu tuż przed maskę innego pojazdu, którego kierowca zdążył na szczęście wyhamować zanim zbladł z wrażenia.

REKLAMA

# Mario Bros

10.12.2022 21:18

#BeMózg i co ty na super post jkk? za krótki jesteś człowieczku.

# Przy okazji

11.12.2022 05:15

To może pani radna zajmie się sprawą którą kilkanaście lat temu s.p.i.e.p.r.z.y.ł.a ekipa "Dąbrowszczaków" wprowadzając organizację jednokierunkową na Siemiatyckiej i Tkaczy. Niewłaściwy wybór kierunku ruchu jest niespójny z geometrią przebudowanej ulicy Siemiatyckiej, a ponadto sprzeczny z zasadami planowania organizacji jednokierunkowych w obszarach osiedli. Obecnie funkcjonujący kierunek wydłuża dojazd mieszkańcom, ale jednocześnie czyni z obu ulic skrót dla coraz liczniejszego tranzytu z Chrzanowa czy miejscowości powiatu WZ, omijającego w godzinach szczytu "czerwoną falę" na Lazurowej (ucieczka w Czluchowską) i Człuchowskiej (ucieczka w Siemiatycką). Dekadę temu była nawet petycja podpisana przez kilkuset lokatorów z budynków Siemiatycka 7-13, która podobno gdzieś w urzędzie zaginęła. Później ekipa "Dąbrowszczaków" chciała spacyfikować inicjatywę, odsyłając temat do miejskiego inżyniera ruchu, pismem z prośbą o negatywną opinię dla pomysłu. Tymczasem została wydana opinia, ale negatywnie odnosząca się do kierunku ruchu ustalonego przez "Dąbrowszczaków" i druzgocząca dla polityki bemowskiego urzędu. Sprawę opisał m.in. Red. Marcin Prażmowski w artykule "Tranzytem przez osiedlowe ulice". Tak więc pani Sylwestrzak, przejdzie sobie pani na drugą stronę Człuchowskiej, stanie na wysokości budynku Siemiatycka 9 w godz. 6:30 - 8:30 w dzień powszedni i policzy samochody. W pierwszej kolejności chyba pora posprzątać to, co wasza ekipa sknociła ...
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA