REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

 drugastrona

20.02.2019 18:26

Na Tarchodworach jeszcze nie jest tak źle. Do oficjalnych danych można by doliczyć kilkanaście kilometrów wału przeciwpowodziowego, którym porusza się bardzo wielu rowerzystów. Ale oficjalnie nie jest to droga dla rowerów. A poza wałem kręgosłup jest - od mostu wzdłuż Myśliborskiej na północ do Światowida i dalej już wzdłuż Światowida. Do tego parę przecznic, kawałki Strumykowej, Świderskiej, Milenijnej. Ogromnie poprawiła się jakość trasy wzdłuż Modlińskiej. Właściwie można komfortowo przejechać od granicy miasta aż do Grota. Natomiast jak jest na wschód od Modlińskiej, to już trudno mi się wypowiadać.

# mtirala

21.02.2019 17:56

Mieszkam w Zielonej Białołęce od 22 lat. Wiedziałem, że wyprowadzam się do rejonu, który nie będzie oczkiem w głowie dla władz miasta, ale nie myślałem, że przyszłość będzie tak beznadziejna. Zachodzę w głowę czym przez te wszystkie lata zajmowali się radni Białołęki? Jak to możliwe, że pozwolono na tak chaotyczną zabudowę ZB? I jak to się stało, że radni nie wpadli na pomysł, że trzeba budować ścieżki rowerowe? Wystarczyło sprawdzić jakie - od lat - są trendy na Zachodzie.
Zielona Białołęka potrzebuje ścieżek rowerowych, dla dzieci i dorosłych. Do szkół w ZB (Ostródzka, Zaułek, Głębocka) powinno się dać dojechać rowerem. Jazda rowerem Ostródzką jest na granicy próby samobójczej - a to przecież kręgosłup komunikacyjny ZB; jest tu tak wiele samochodów, że często są korki. Jak to możliwe, że w dzielnicy takiej jak nasz - rozległej i także z dużą liczbą domów jednorodzinnych dominującym sposobem na dostanie się do szkoły jest autobus???? Potrzebna jest ścieżka rowerowa południe - północ, która zachęciłaby ludzi do porzucenia samochodu gdy trzeba podjechać na pocztę, do Biedronki, szkoły, Castoramy przy Toruńskiej. Może wzdłuż rowu odwadniającego idącego równolegle do Ostródzkiej (od osiedla Agroman do szkoły przy Ostródzkiej). A może wzdłuż rezerwy na ulicę Nowo Kowalskiego.
Tak, zdecydowanie potrzebujemy więcej ścieżek, bo choć trochę poprawi to jakość życia.

# 17bart

21.02.2019 22:37

1 Nie ma dobrych połączeń sciezek na Tarchominie z wałem.
2 Nie ma sciezki wzdluz Mysliborskiej ( za wyjatkiem krotkiego kawaleczka)- a bardzo by sie przydala, zrowno za mostem jak i przed mostem . Za mostem w strone zerania ciagle powstaja nowe osiedla i szkoly.

REKLAMA

 drugastrona

22.02.2019 11:12

Myśliborską na południe od mostu to by się przydało zaorać i zbudować od nowa jak trzeba, z chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Od niedawna pojawiają się propozycje budowy linii tramwajowej przez Żerań, więc w teorii przy okazji jej budowy ścieżki rowerowe też by się pojawiły. Ale to kwestia wielu lat niestety, a decyzji nawet nie ma.

 Pani Wiosna

24.05.2019 23:18

Każdy ksiądz pedofil powinien siedzieć w więzieniu, a nie na parafii! #wiosna @wiosnabiedronia @KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024