REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Forum Białołęka

REKLAMA

# gosc

18.06.2021 14:36

Warszawa jest zainteresowana budową dróg rowerowych, tylko tam, gdzie można zaszkodzić kierowcom.
Budowa asfaltowej drogi nad kanałem Żerańskim jest bardzo potrzeba i ułatwiłaby długie wycieczki rowerowe nad Jezioro Zegrzyńskie (po szutrze taka długa wycieczka jest dużo bardziej męcząca). Niestety budowa trsasy nad kanałem nie daje okazji do zwężenia jezdni, więc aktualne władze Warszawy mają to w d...

# iddqd

19.06.2021 15:38

Przeglądałem projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na Białołęce i na które można głosować od 15 czerwca i na próżno szukać tam pomysłu na przebudowę tej ścieżki... Dziwie się że nikt tego nie zgłosił. Ścieżka nad kanałem jest naprawdę świetna i jak tylko wyrośnie to zasadzona zieleń to będzie naprawdę pięknie. Ostatnio miałem okazję wybrać sę w stronę Warszawy tą ściężką i za granicą Nieporętu odechciało mi się już jechac.

# gosc

20.06.2021 10:10

Projekt budowy ścieżki w standardzie nieporęckim był zgłoszony do budżetu obywatelskiego. Jednak jako niedostatecznie szkodzący kierowcom, nie został dopuszczony do głosowania.

REKLAMA

# Łoweł

21.06.2021 21:25

"niewygodną dla rowerów na miejskich oponach". Od pięćdziesięciu lat jeżdżę na rowerach, ale nadal nie wiem czy w moim rowerze mam opony miejskie czy wiejskie...

# SeGu

22.06.2021 15:02

#iddqd napisał(a) 19.06.2021 15:38
Przeglądałem projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na Białołęce i na które można głosować od 15 czerwca i na próżno szukać tam pomysłu na przebudowę tej ścieżki... Dziwie się że nikt tego nie zgłosił. Ścieżka nad kanałem jest naprawdę świetna i jak tylko wyrośnie to zasadzona zieleń to będzie naprawdę pięknie. Ostatnio miałem okazję wybrać sę w stronę Warszawy tą ściężką i za granicą Nieporętu odechciało mi się już jechac.
Zgłosiłem taki projekt, poczyniłem wstępne uzgodnienia z Wodami Polskimi i Gaz Systemem, ale nie został dopuszczony do głosowania - nr 222 Ścieżka rowerowa nad Kanałem Żerańskim.
link
pozdrawiam

# Tionerko

22.06.2021 18:00

Taką scieżką rowerową i to nad wodą to napradę aż przyjemnie sobie pojechać. Jak widać tylko co niektórzy potrafią coś dobrze zrobić.

REKLAMA

# Rodzyn

24.06.2021 08:47

Ścieżki rowerowe w gminie Nieporęt cały czas są budowane, podobnie w pozostałych gminach na zalewem Zegrzyńskim. Brakuje połączenia jedynie z siecią dróg rowerowych Warszawie, być może radni uznali, że aby dostać się w okolice zalewu rowery możemy przewozić do Kobiałki autobusem 705. Moim zdaniem ścieżka wzdłuż kanału Królewskiego to najlepsza dotychczas inwestycja w infrastrukturę rowerową metropolii. Cisza, zieleń (dająca cień), bliskość wody powodują, że nawet w największe upały przejazd jest przyjemnością. Wszystkim, a szczególnie radnym Warszawy, bardzo polecam.

# gosc

24.06.2021 14:09

#Rodzyn napisał(a) 24.06.2021 08:47
Brakuje połączenia jedynie z siecią dróg rowerowych Warszawie, być może radni uznali, że aby dostać się w okolice zalewu rowery możemy przewozić do Kobiałki autobusem 705.

Puchalski jest pełnomocnikiem rowerowym i dyrektorem ZDMu jednocześnie. To niestety sprawia, że trasy rowerowe w Warszawie są planowane prawie wyłącznie w pasach drogowych. W stronę Nieporętu ZDM planuje trasę rowerową wzdłuż ulicy Płochocińskiej (częściowo jako pasy rowerowe na jezdni, tak jak na Marywilskiej). Publicznie dostępna mapka była ostatnio na wyborcza.pl.
Trasa ma być dociągnięta do granicy miasta wzdłuż Płochocińskiej. Plotki mówią, ze będą chcieli zmusić gminę Nieporęt do budowy jej przedłużenia, przynajmniej do rondek w Rembelszczyźnie.
@SeGu - rozumiesz teraz dlaczego zablokowali Twój pomysł drogi asfaltowej od Kobiałki do Nieporętu zgłoszony w budżecie obywatelskim?

# Czytelnik

25.06.2021 15:57

To prawda - Warszawa od kilkunastu głownie walczy z kierowcami i jeśli jeszcze nie zrywają asfaltu z istniejących dróg, żeby były gruntowe, to tylko dlatego, ze przewidują tam pas dla rowerów.

REKLAMA

# djej94

07.07.2021 00:47

Ja ostatnio słyszałem super argument, żeby NIE robić ścieżek - otóż Warszawa jest tak duża, że mrzonką jest, żeby np: z Białołęki jechać rowerem do pracy w centrum. I to mówili urzędnicy. I generalnie mają rację, czyli ścieżek nie ma co robić, bo nie ma sensu :)
Idąc tym tropem już wiem, dlaczego pociągi kursują co pół godziny - bo i tak nimi nikt nie jeździ, pewnie w centrum nikogo z Białołęki nikt nie zatrudni, więc nie ma co komunikacji poprawiać. Autobusy też niepotrzebne. A na dzielnicy bywało, że woda prawie z kranu nie leciała, ale kto by się tam mył ;)

# Brodaty

25.01.2022 08:36

Byłem, widziałem, jechałem. Brawo Nieporęt, przepiękna ścieżka rowerowa i piesza byłem zachwycony otoczeniem i jakością, bardzo łatwa i przyjemna przejażdżka i tak to powinno wyglądać ! Aby całe rodziny z daleka od zgiełku i smrodu spalin mogły bezpiecznie jeździć. Nawet już jakieś budki w zdłuż trasy z napojami i lodami się pojawiają. Włodarze Bogatej Stolicy niech się wstydzą, wszystko po najprostszej lini i bez wysiłku.

 agalella78

10.02.2022 18:31

Warszawa pod względem ścieżek rowerowych naprawdę świetnie wypada. A jeśli szukacie inspiracji, jak spędzić weekend w Warszawie to polecam warsaw city info

REKLAMA

# Austin

20.06.2022 16:47

Wczoraj jechałem. Część prawobrzeżna kanałku wertepy, że plomby wypadają. Most w kobiałce na drugą stronę i raj! Piękny asfalt, Mnóstwo zieleni, kępy róż. Brawo Nieporęt. Białołęka niech się wstydzi.... Nie miałem świadomości o tej sytuacji. Kasa idzie na jakieś głupoty, ławki z europalet przed ratuszem miasta, a nie dają radę zrobić ścieżki.
Teraz głosujmy na Velo Mazowsze, żeby kasa poszła na coś pożytecznego a nie jakieś drogie niepotrzebne pierdoły.
Aha... Dbajmy o te trasy, szczególnie odcinek Nieporęcki - ze szczególnego szacunku do miasta ,który wyłożył kasę dla nas. Pozdro

# Austin

20.06.2022 17:27

Wczoraj jechałem. Część prawobrzeżna kanałku wertepy, że plomby wypadają. Most w kobiałce na drugą stronę i raj! Piękny asfalt, Mnóstwo zieleni, kępy róż. Brawo Nieporęt. Białołęka wstyd! Okazuje się jednak, że w tym roku trzeba głosować na projekt BO na odcinek białołęcki! Będzie piękna trasa w całości
Velo Mazowsze - nie głosujemy. Po przyjrzeniu się to tylko tabliczki za nasze 200tys zł.Żadnej innej infrastrukrury. Obłowi się tylko organzator. Szkoda kasy. Trasę można wczytać z gpx. A za te 200 tys zrobić coś wartościowego
Aha... Dbajmy o te trasy, szczególnie odcinek Nieporęcki - ze szczególnego szacunku do miasta ,który wyłożył kasę dla nas. Pozdro
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA