REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

18.06.2021 14:36 #gosc
Warszawa jest zainteresowana budową dróg rowerowych, tylko tam, gdzie można zaszkodzić kierowcom.
Budowa asfaltowej drogi nad kanałem Żerańskim jest bardzo potrzeba i ułatwiłaby długie wycieczki rowerowe nad Jezioro Zegrzyńskie (po szutrze taka długa wycieczka jest dużo bardziej męcząca). Niestety budowa trsasy nad kanałem nie daje okazji do zwężenia jezdni, więc aktualne władze Warszawy mają to w d...
19.06.2021 15:38 #iddqd
Przeglądałem projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na Białołęce i na które można głosować od 15 czerwca i na próżno szukać tam pomysłu na przebudowę tej ścieżki... Dziwie się że nikt tego nie zgłosił. Ścieżka nad kanałem jest naprawdę świetna i jak tylko wyrośnie to zasadzona zieleń to będzie naprawdę pięknie. Ostatnio miałem okazję wybrać sę w stronę Warszawy tą ściężką i za granicą Nieporętu odechciało mi się już jechac.
20.06.2021 10:10 #gosc
Projekt budowy ścieżki w standardzie nieporęckim był zgłoszony do budżetu obywatelskiego. Jednak jako niedostatecznie szkodzący kierowcom, nie został dopuszczony do głosowania.
21.06.2021 21:25 #Łoweł
"niewygodną dla rowerów na miejskich oponach". Od pięćdziesięciu lat jeżdżę na rowerach, ale nadal nie wiem czy w moim rowerze mam opony miejskie czy wiejskie...
22.06.2021 15:02 #SeGu
#iddqd napisał(a) 19.06.2021 15:38

Przeglądałem projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na Białołęce i na które można głosować od 15 czerwca i na próżno szukać tam pomysłu na przebudowę tej ścieżki... Dziwie się że nikt tego nie zgłosił. Ścieżka nad kanałem jest naprawdę świetna i jak tylko wyrośnie to zasadzona zieleń to będzie naprawdę pięknie. Ostatnio miałem okazję wybrać sę w stronę Warszawy tą ściężką i za granicą Nieporętu odechciało mi się już jechac.
Zgłosiłem taki projekt, poczyniłem wstępne uzgodnienia z Wodami Polskimi i Gaz Systemem, ale nie został dopuszczony do głosowania - nr 222 Ścieżka rowerowa nad Kanałem Żerańskim.
link
pozdrawiam
22.06.2021 18:00 #Tionerko
Taką scieżką rowerową i to nad wodą to napradę aż przyjemnie sobie pojechać. Jak widać tylko co niektórzy potrafią coś dobrze zrobić.
24.06.2021 08:47 #Rodzyn
Ścieżki rowerowe w gminie Nieporęt cały czas są budowane, podobnie w pozostałych gminach na zalewem Zegrzyńskim. Brakuje połączenia jedynie z siecią dróg rowerowych Warszawie, być może radni uznali, że aby dostać się w okolice zalewu rowery możemy przewozić do Kobiałki autobusem 705. Moim zdaniem ścieżka wzdłuż kanału Królewskiego to najlepsza dotychczas inwestycja w infrastrukturę rowerową metropolii. Cisza, zieleń (dająca cień), bliskość wody powodują, że nawet w największe upały przejazd jest przyjemnością. Wszystkim, a szczególnie radnym Warszawy, bardzo polecam.
24.06.2021 14:09 #gosc
#Rodzyn napisał(a) 24.06.2021 08:47

Brakuje połączenia jedynie z siecią dróg rowerowych Warszawie, być może radni uznali, że aby dostać się w okolice zalewu rowery możemy przewozić do Kobiałki autobusem 705.
Puchalski jest pełnomocnikiem rowerowym i dyrektorem ZDMu jednocześnie. To niestety sprawia, że trasy rowerowe w Warszawie są planowane prawie wyłącznie w pasach drogowych. W stronę Nieporętu ZDM planuje trasę rowerową wzdłuż ulicy Płochocińskiej (częściowo jako pasy rowerowe na jezdni, tak jak na Marywilskiej). Publicznie dostępna mapka była ostatnio na wyborcza.pl.
Trasa ma być dociągnięta do granicy miasta wzdłuż Płochocińskiej. Plotki mówią, ze będą chcieli zmusić gminę Nieporęt do budowy jej przedłużenia, przynajmniej do rondek w Rembelszczyźnie.

@SeGu - rozumiesz teraz dlaczego zablokowali Twój pomysł drogi asfaltowej od Kobiałki do Nieporętu zgłoszony w budżecie obywatelskim?
25.06.2021 15:57 #Czytelnik
To prawda - Warszawa od kilkunastu głownie walczy z kierowcami i jeśli jeszcze nie zrywają asfaltu z istniejących dróg, żeby były gruntowe, to tylko dlatego, ze przewidują tam pas dla rowerów.
07.07.2021 00:47 #djej94
Ja ostatnio słyszałem super argument, żeby NIE robić ścieżek - otóż Warszawa jest tak duża, że mrzonką jest, żeby np: z Białołęki jechać rowerem do pracy w centrum. I to mówili urzędnicy. I generalnie mają rację, czyli ścieżek nie ma co robić, bo nie ma sensu :)

Idąc tym tropem już wiem, dlaczego pociągi kursują co pół godziny - bo i tak nimi nikt nie jeździ, pewnie w centrum nikogo z Białołęki nikt nie zatrudni, więc nie ma co komunikacji poprawiać. Autobusy też niepotrzebne. A na dzielnicy bywało, że woda prawie z kranu nie leciała, ale kto by się tam mył ;)
REKLAMA

121/7898 

• Poleć
  • Polub Tu Białołęka
  • Udostępnij

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 

Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA