REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


10.11.2011 13:14 #bielanka
A co będzie w tym budynku po przeniesieniu gimnazjum?
10.11.2011 13:18 #bielanka
Bo mnie interesują szczegóły programu rozwoju oświaty na terenie Bielan. Tutaj słyszę o przeniesieniu gimnazjum, w gimnazjum na Conrada mają być też oddziały szkoły podstawowej... ze względu na przepełnienie sąsiednich podstawówek. Może jeszcze są jakieś pomysły ale jak widać mało publiczne
10.11.2011 13:39 #sąsiadka
Rodzice nie chcą przeniesienia również ze względu na niedogodny dojazd.
Ale nieopodal jest kolejne gimnazjum (77) w zespole szkół (z liceum). Czy tamtej szkoły nie można rozszerzyć?
14.11.2011 08:57 #iwona lelek
Byłam na wspomnianej wyżej sesji. Wysłuchałam uważnie argumentów z jednej i drugiej strony. Jestem zniesmaczona, delikatnie sprawę ujmując. Uzasadnienie Pana Burmistrza jest lakoniczne, radny który wstawił się za rodzicami (bardzo przepraszam nie zapamiętałam nazwiska),wg mnie bardzo rzeczowo obalił argumentacje punkt po punkcie. i co? i nic. myślę, że sprawa i tak jest przesądzona.
proszę zwrócic uwagę na samo przeprowadzenie całej sprawy, wg mnie chciano zamieść wszystko pod dywan, postawić rodziców i dzieci przed faktem dokonanym.a jednak rodzice się dowiedzieli i gromnie przybyli na sesję radnych.
uważam, że tylko dlatego, po burzliwej dyskusji, zarząd i radni zadecydowali o wyłączeniu punktu dotyczącego glosowania nad przeniesieniem gimnazjum, by odbyć konsultacje z rodzicami a tym samym pokazać że posłuchali ich zdania, jednak nie sądzę, ze to zmini ich decyzji. jestem bardzo ciekawa jak ta sprawa się zakończy.
czy radni za glosują za dobrem społecznym czy też wybiorą podporządkowanie się Zarządowi.
a! i jeszcze kilka informacji...
1. kilka lat temu w liceum do którego zamierza się przenieść gimnazjum z Perzyńskiego, było już inne gimnazjum , które stamtąd przeniesiono i jako argument główny podano...ciasnotę (sic!)
2. wg uzasadnienia Burmistrza, na połączeniu obydwu szkół budżet miasta zaoszczędzi 337tyś zł., czyż to nie śmieszny argument patrząc na budżet gminy???
ale jeśli rzeczywiście chodzi o finanse,czyli 120zł/m-c w przeliczeniu na 1 ucznia. ja, jestem wdową, ale jestem gotowa zapłacić te pieniądze by moje dziecko miało do szkoły 5 min. myślę, że inni rodzice uważają podobnie.
3. dlaczego na sesji nie pojawili się żadni nauczyciele, a dyrektorka w ogóle nie zabrała głosu? czyżby już otrzymali właściwe wytyczne? to moje przypuszczenia.
4. w planowaniu budżetu na rok 2012 zabezpieczono kwotę 2mln zł na remont boiska przy gimnazjum na Perzyńskiego, a teraz nie ma 340tyś na funkcjonowanie gimnazjum w ogóle. czy to nie paradoks???
5. ...naprawdę można by wymieniać dalej, tylko czy to ma sens????

reasumując. będąc na zebraniu, czytając w internecie komentarze, odnoszę nieodparte wrażenie, że ktoś tu uprawia prywatę kosztem dzieci. szkoła jest instytucja wychowawcza, gdzie kształtują się charaktery przyszłych obywateli, oni nas dorosłych obserwują i wyciągają wnioski.

cóż myślę, że głosowanie nad tą uchwałą będzie mega sprawdzianem dla naszych radnych.
14.11.2011 16:40 #RODZIC
to właśnie jest pytanie, mam wrażenie że burmistrz z niektórymi radnymi już sobie szyją nowe portfele pod tą inwestycję
REKLAMA
14.11.2011 16:40 #RODZIC
To właśnie jest pytanie, mam wrażenie że burmistrz z niektórymi radnymi już sobie szyją nowe portfele pod tą inwestycję.
15.11.2011 10:59 #andrzej
dziś kolejna sesja w ratuszu o 16.30 a jutro w gimnazjum 71
15.11.2011 11:09 #andrzej
Dziś kolejna sesja w ratuszu o 16.30 a jutro w gimnazjum 71.
15.11.2011 14:39 #rodzic
jasne gmina już szykuje kontrakt odremontowali,wybudują boisko i wynajmą pod prywatną szkołę ,a jeżeli dojdzie do przeniesienia dzieci to życzę powodzenia w przyszłych wyborach(czas szybko leci)
15.11.2011 21:14 #Anna
Wydaje mi się iż pan burmistrz i radni Bielan których wybraliśmy podjęli już decyzje w sprawie gimnazjum 71 przy ul Perzyńskiego 10 w Warszawie bez porozumienia z rodzicami.Zapomnieli dla kogo była budowana szkoła? Przecież dobro dzieci jest najważniejsze.Radni szukają oszczędności więc niech zaczną od siebie gdyż to oni pobierają m-c ok 2000zł za sesje a pan burmistrz ok 4000zł.Informacje te wyczytałam w gazecie bielańskiej którą często czytuję.Po cięciach w radzie znajdą się pieniążki na utrzymanie częściowe szkoły a do reszty można znaleśc prywatnych sponsorów. Szkoła jest w trakcie odnawiania. Są szafki zamiast boksy w szatni,jest położona elewacja,są odnowione łazienki i klasy. Pan burmistrz proponuje szkołę na ul.Zuga jedynie dla dużego boiska nie pomyślał iż nasze dzieci nie będą się uczyły na boisku tylko w klasach które w liceum na ul. Zuga są dużo mniejsze niż w gimnazjum na ul.Perzyńskiego.Nauka będzie na dwie zmiany ale radnych i samego pana burmistrza to nie interesuje.Jak będą występowały problemy po spotkaniu z radnymi i panem burmistrzem w sprawie gimnazjum 71 16.11.2011r o godz:18.00 MY jako rodzice naszych pociech będziemy walczyć i będziemy się odwoływać do samorządu a potem do prezydent Warszawy pani Hanny Gronkiewicz-Walc chociaż mam obawy że pani prezydent,pan burmistrz i niektórzy radni na którym zależy likwidacja szkoły pobrali już kopertowe honorarium. "BĘDZIEMY WALCZYĆ O SZKOŁĘ I CAŁE GRONO PEDAGOGICZNE "
REKLAMA
15.11.2011 21:16 #Anna
Wydaje mi się iż pan burmistrz i radni Bielan których wybraliśmy podjęli już decyzje w sprawie gimnazjum 71 przy ul Perzyńskiego 10 w Warszawie bez porozumienia z rodzicami.Zapomnieli dla kogo była budowana szkoła? Przecież dobro dzieci jest najważniejsze.Radni szukają oszczędności więc niech zaczną od siebie gdyż to oni pobierają m-c ok 2000zł za sesje a pan burmistrz ok 4000zł.Informacje te wyczytałam w gazecie bielańskiej którą często czytuję.Po cięciach w radzie znajdą się pieniążki na utrzymanie częściowe szkoły a do reszty można znaleźć prywatnych sponsorów. Szkoła jest w trakcie odnawiania. Są szafki zamiast boksy w szatni,jest położona elewacja,są odnowione łazienki i klasy. Pan burmistrz proponuje szkołę na ul.Zuga jedynie dla dużego boiska nie pomyślał iż nasze dzieci nie będą się uczyły na boisku tylko w klasach które w liceum na ul. Zuga są dużo mniejsze niż w gimnazjum na ul.Perzyńskiego.Nauka będzie na dwie zmiany ale radnych i samego pana burmistrza to nie interesuje.Jak będą występowały problemy po spotkaniu z radnymi i panem burmistrzem w sprawie gimnazjum 71 16.11.2011r o godz:18.00 MY jako rodzice naszych pociech będziemy walczyć i będziemy się odwoływać do samorządu a potem do prezydent Warszawy pani Hanny Gronkiewicz-Walc chociaż mam obawy że pani prezydent,pan burmistrz i niektórzy radni na którym zależy likwidacja szkoły pobrali już kopertowe honorarium. "BĘDZIEMY WALCZYĆ O SZKOŁĘ I CAŁE GRONO PEDAGOGICZNE "
16.11.2011 11:52 #uczennica
Raczej wygląda na to, że nie ma spójnego planu dla rozwoju czy modernizacji oświaty na Bielanach. Działania nie do końca przemyślane, publicznie nieskonsultowane. Do tego dochodzi bałagan z meldunkami i tzw. oświadczeniami. Przecież dzielnica to nie samotna wyspa na oceanie. Tutaj uczą się też dzieci z innych dzielnic i gmin - mniej lub bardziej oficjalnie.
Poza tym jest możliwe współfinansowanie uczniów na podstawie umowy międzygminnej - tak jak się to robi z przedszkolakami.

P.S. Zarząd dzielnicy plus Rada nie od dziś dają dowód, że nie mają pojęcia, jak wyglądają konsultacje z prawdziwego zdarzenia

 1973/2019 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
Helloprint Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Finanse
 Inwestycje, pozyczki, finansowanie projektu W dziedzinie finansów, inwestycji i pozyczek miedzy osobami specjalizuja oferujemy powazne pozyczek pienieznych od 10.000 do 990.000.000 zl / EUR do wszystkich osób o dobrym charakterze, a przede wszystkim byc w stanie wywiazac sie ze swoich obligacje z oprocentowaniem 2,8%. Nasza instytucja finansowa przewiduje finansowanie w nastepujacych obszarach: Pracownicy, konsolidacji, reorganizacji, handlowy, student, Motoryzacja, Rózne / Inne, biznes, rolnictwo, IT, uslugi Intellectual Property Society, przemyslowcy, artysci, moda, muzyka media, hipotecznych, nieruchomosci. Prosze skontaktowac sie z nami do zadnych innych dodatkowych informacji! Email: capitalfinans74@gmail.com

Porady prawne
 Kancelaria Porad Kościelno-Prawnych - asystencja na każdym etapie procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego dla Osób w kraju i za granicą Mail: a.bolesta@op.pl Tel. kom. 693 876 173 (do godz. 19.00) dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony przez właściwą władzę kościelną (również za granicą)

Budowlane
 Firma remontowo budowlana oferuje kompleksowe usługi remontowo budowlane Budowa domów jednorodzinnych Prace murarskie 2ylewki tynki ręczne maszynowe .Zabudowy karton gips ścianki działowe sufity podwieszane Montaż drzwi okien. Układanie glazury terakoty gresu kamienia.granitu mozaiki. Montaż drzwi okien Instalacje elektryczne Instalacje wodno kanalizacyjne centralnego ogrzewania gazowe Wyburzenia rozbiórki.Docieplenia domów . Pogotowie techniczne 24h nieruchomości biur hoteli. Bezplatna wycena

Nieruchomości
 Kamieńsk Łódzkie Mam do zaoferowania dwa budynki parterowe z poddaszem użytkowym,duży garaż zagospodarowana działka ,małe zabudowania gospodarcze,wszystkie media siła,taryfa, dzienna ,nocna ,internet telefon, telewizja, centralne ogrzewanie ,piec na węgiel brunatny,tani opał tona 140 zł.Jeden z budynków który znajduje się przy głównej ulicy w mieście może służyć do celów usługowo mieszkalnych,bardzo dobry punkt na sklep bar itp.szerokie miejsce parkingowe,b.blisko przystanek MPK,PKP, sklepy, szkoły w niedalekiej odległości wyciąg narciarski,małe jeziorka itp.Bliższych inf. udzielę tel. zapraszam do kontaktu.Dla zdecydowanych wyposażenie,materiały wykończeniowe,negocjacja w ramach zdrowego rozsądku.cena 210000 tel.515787585


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA

Artykuł sponsorowany


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Nowości do -45%
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA