REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# SOS

17.11.2023 16:47

Przypominam obywatelom że już niedługo wybory. Może społeczeństo pogoni tych szkodników, zanim zostanie zamknięte w 15 minutowych gettach.

# Dziadek parkingowy

17.11.2023 21:01

No i dobrze, niech robią porządek. Przede wszystkim trzeba gonić to śmierdzące dziadostwo parkujące na chodnikach. Przykład został pokazany na fotografii powyżej - jezdnia szeroka, ale tłumok z mercedesa i niedouk z dostawczaka zaparkowali swoje graty na chodniku, jakby na jezdni miejsca nie było.

# Wielki Organizator

17.11.2023 22:40

Problem: Samochody parkują na chodnikach.
Rozwiązanie: Zlikwidujmy miejsca parkignowe.

REKLAMA

# Kolo

18.11.2023 02:14

Wreszcie brzmi to jakoś sensownie. Już dawno temat powinien być uporządkowany, w tym ograniczone zastawianie każdej wolnej przestrzeni gruchotami. Zwracam uwagę, że od lat 60 tych w tej okolicy w zasadzie nie przybyło ani mieszkan (za wyjatkiem jednego budynku, który ma własny garaż podziemny) ale jakimś cudem przybyło różnej maści zlomu i to w ilości przekraczającej znacznie ilość samych mieszkań. Zachodze w głowę, po jakiego grzyba każdy członek gospodarstwa domowego chce własnego gruchota, skoro jest tam świetna komunikacja (w tym metro jakieś 800 m i tramwaj pod samym nosem). Toz tego blaszanego dziadostwa jest tam więcej niż mieszkań. Poza tym na jakiej podstawie kierowane są roszczenia o zapewnienie każdemu chetnemu DARMOWEGO parkowania i to jeszcze pod sama klatka. Parkowanie to zajmowanie przestrzeni publicznej i za to powinny być słone opłaty jak za zajęcie pasa drogowego. Nie widzę powodów żeby miałoby to być za darmo. Jak ktoś chce parkować to niech jeden z drugim się skrzyknie, założy spółdzielnie, kupi na przetargu teren, wybuduje garaż piętrowy za własne pieniądze i sobie tam parkuje do woli. Jak zapłaci za miejsce 40 - 50 tysięcy to będzie wiedział ile kosztuje parkowanie. Czas skończyć z fikcją darmowego parkowania. A żądania budowy za środki publiczne darmowych miejsc postojowych dla każdego kto tylko takie zadanie wyrazi to zwykły nietakt. Ta Dorycka to teraz jedno wielkie zawalisko gruchotow, nie da się tam przejść. Wygląda to obydnie, zaś zastawiona ulica to bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa pożarowego etc. Te rupiecie powinny być odholowywane. Kto to toleruje. Musi chyba dojść do tragedii. Gdzie straż miejska i gdzie służby. Trzymam kciuki za szybka realizacja tej potrzebnej inwestycji, bo to co tam teraz jest to jakiś koszmar. I jeszcze jedna uwaga - robienie nasadzen zieleni bez zabezpieczania tego plotkiem nie ma sensu, bo będzie to to rozjechane, wydeptane przez kundlarzy etc. To tak a propos.

# Marian

18.11.2023 12:31

I bardzo dobrze. Jak poczujecie na własnej doopie lewackie rządy to przestaniecie na nich głosować. Wybory tuż tuż.

# CRT

18.11.2023 15:52

#Kolo napisał(a) 18.11.2023 02:14
Parkowanie to zajmowanie przestrzeni publicznej i za to powinny być słone opłaty jak za zajęcie pasa drogowego. Nie widzę powodów żeby miałoby to być za darmo. Jak ktoś chce parkować to niech jeden z drugim się skrzyknie, założy spółdzielnie, kupi na przetargu teren, wybuduje garaż piętrowy za własne pieniądze i sobie tam parkuje do woli.
Masz rację. Jedzie jeden z drugim w miasto nie wiadomo po co. Potem łazi bez celu po ulicach. Co ludzie robią w weekend na dworze, bo napewno nie są w drodze do pracy czy z pracy? Wytwarzają tylko dwutlenek węgla. Miejsca parkignowe powinny być płatne, tak jak korzystanie z chodników powinno być płatne. Jak ktoś chce chodzić, to niech sobie wybudujue własny chodnik.

REKLAMA

# Kolo

18.11.2023 18:16

Oczywiście. Nasza spółdzielnia na naszym spółdzielczym terenie za nasze spółdzielcze pieniądze wybudowała chodnik i ten chodnik eksploatuje. Cóż w tym takiego dziwnego. Spółdzielcy za własne środki wybudowali chodnik. Podobnie spółdzielcy na własnym gruncie wybudowali określona ilość miejsc postojowych odpłatnych. I co w tym dziwnego. Co więcej, większość zacwkasne pieniądze wykupiła Miejsca w garażu po około 45 tysięcy. I co w tym nadzwyczajnego. I jakoś nie słyszę żeby ktoś zadał aby mu za darmo wybudować i udostępnić miejsce postojowe. To mentalność roszczeniowa która prezentują głównie ci, którzy najmniej dołożyli się do wspólnego budżetu, a wręcz przeciwnie - z tego budżetu tylko chcieliby brać. Dość tego komunizmu, chcesz parkować, to plac. A jak nie to Twój problem. Przestrzeń publiczna nie jest za darmo i nie powinna być. To trochę też nauczy racjonalnego podejścia do korzystania z dobra publicznego. A przestrzeń jest takim właśnie dobrem i to o ograniczonym zasobie.

# Kocur

20.11.2023 15:12

Wystarczy "przejechać się" w street view i jeśli ktoś nie widzi tam problemu, to sam jest jego częścią. Np. zdjęcie Dorycka 25 - dwa samochody na całej szerokości przejścia dla pieszych - po jednej stronie 20 cm chodnika, po drugiej ZERO. Takich kwiatków można wypatrzeć dziesiątki. Z wózkiem nie przejdziesz, a co dopiero minąc kogoś idącego z naprzeciwka.

# dsdsgdfd

21.11.2023 11:17

#Kocur napisał(a) 20.11.2023 15:12
Wystarczy "przejechać się" w street view i jeśli ktoś nie widzi tam problemu, to sam jest jego częścią. Np. zdjęcie Dorycka 25 - dwa samochody na całej szerokości przejścia dla pieszych - po jednej stronie 20 cm chodnika, po drugiej ZERO. Takich kwiatków można wypatrzeć dziesiątki. Z wózkiem nie przejdziesz, a co dopiero minąc kogoś idącego z naprzeciwka.
Do tego wszechobecne awarie tylko na chwilę

REKLAMA

# Normalny, racjonalny, logiczny

22.11.2023 13:34

Problem polega na tym, że miejsce parkingowe to konkretna wytyczona przestrzeń. I jeżeli nie została wytyczona i oznakowana zgodnie z przepisami, to nie ma mowy o miejscach parkingowych, a co za tym idzie - o likwidacji miejsc parkingowych. Nie można zlikwidować czegoś, co nie istnieje. A że wieśniaki z Bielan uważają, że każda pusta przestrzeń służy do parkowania, bo tak są przyzwyczajeni ze swoich wiosek, to niestety się plują. Chodnik jest dla pieszych - nie służy do parkowania. Nie podoba się miasto - wracaj do siebie na wieś i parkuj wszędzie, gdzie ci się podoba.

# Kolo

23.11.2023 15:04

Czy ktoś wie kiefy fizycznie ruszają prace?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy