REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

Rak piersi - zapobieganie

# jowita

13.04.2016 11:59

Wiele kobiet dowiaduje się, że ma raka piersi, kiedy nowotwór jest już w zaawansowanym stadium. Warto wiec zawczasu wykonać badania genetyczne na raka i sprawdzić czy mamy mutację genu BRCA1. Pozwala to na skuteczne zapobieganie zachorowaniu poprzez znamię stylu życia czy też wczesne wykrycie choroby i skuteczne jej wyleczenie. Istnieje też możliwość wykonania mastektomii lub owariektomii. Takie badania można wykonać na zdrowegeny.pl . Warto sobie również poczytać o tego typu rozwiązaniu.

# alicja

06.04.2017 22:17

Profilaktyka jest ważna, ale podstawa powinny być regularne badania. Co miesiąc, w tym samym dniu cyklu. Ciekawa jestem ile kobiet tak naprawdę to robi. Pamiętacie o regularnym samobadaniu w domu?

# goska

19.04.2017 16:13

Ja się staram, bywa różnie. Chociaż odkąd znajoma zachorowała to jakoś bardziej sobie te badania biorę do serca. Pytanie tylko na ile mogę zaufać wiedzy z internetu i własnym palcom, bo jakoś tak się złożyło, że nigdy nikt mnie nie uczył jak poprawnie badać piersi, a mam już prawie 35 lat.

REKLAMA

 czesio07

20.12.2017 13:22, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 20.12.2017 13:22

W przypadku nowotworu, konieczna jest prawidłowa diagnoza.

 jjusti18

25.08.2018 18:20

To prawda wiele kobiet nie zwraca uwagę na dane sygnały, jakie daje organizm. Zacznijmy od tego, ile osób wykonuje profilaktycznie np. badania genetyczne Medistore? Nie wiem, czy powodem jest ciągła dzienna nagonka, że nie zwracamy uwagi na nasze zdrowie...? Czy jest to taka nasza niedbałość? Na pewno warto trochę zwolnić i dokładnie obserwować co się dzieje z naszym zdrowiem, porobić sobie badania, zadbać o umocnienie naszego organizmu.

# Manni

09.01.2020 15:44

Hej. Zdecydowanie warto się badać, ja odkąd trafiłam przypadkowo na fajny artykuł jak to robić (http://www.gaia.com.pl/lp/blog/2019/10/15/musze-ci-cos-powiedziec/ to jak sobie przypomnę w trakcie przebierania czy coś to zawsze robię sobie małe badanie. Jak dotąd nic nie wykryłam i niedawno USG to potwierdziło.

REKLAMA

Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break