REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Chris

18.11.2013 18:39

No właśnie. Trzeba urządzić jakąś blokadę i bardziej intensywne protesty. Wtedy może coś z tego będzie. Bo jak na razie miasto ma nas w d.... Popieram zdanie Radnego Zaniewskiego, że na Radiowie nie powinno się robić zagłębia śmieciowego. Dotyczy to też firmy BYŚ, która jest sponsorem a rodzina uczestniczy w ww. Stowarzyszeniu. Mają też grzeszki na sumieniu z nieszczelnymi odciekami. A mają zakład jeszcze bliżej domów na Radiowie. W związku z czym nie wygląda to najlepiej - bo Ratusz zawsze może stwierdzić, że protesty są inspirowane przez konkurencję.

# Alek

18.11.2013 23:07

Najlepiej siedzieć przy komputerze. #Chris - co zrobiłeś w swoim życiu?
Też boisz się wychylić, bo Ci utrą nosa? Piszesz siedząc sobie w ciepłym foteliku jako anonim? G... mnie obchodzi kto jest w stowarzyszeniu i wyobraź sobie, że pracownicy MPO też są. Co Ci wszyscy ludzie mają zrobić, kiedy ludźmi się pomiata. Ludzie są zastraszeni. Najlepiej jak jeszcze ze 2 miliony ludzi wyjedzie z Polski to będzie mniej śmieci. Nam tu śmierdzi. Czy 300 osób przyszło sobie postać w deszczowy dzień bez przyczyny? Nie siedzieli przed komputerem w ciepełku. Mają dosyć i wyszli, żeby zaprotestować, że to co miasto zrobiło rujnuje ich zdrowie i życie. Pomóż tym ludziom lepiej walczyć. Naprawdę potrzebują wsparcia ....

# bemowianka

18.11.2013 23:31

Przeoczyłam coś czy o tym proteście (poza Echem) media milczą?

REKLAMA

# Sąsiad

19.11.2013 11:47

Piszą i mówią, np. 18 listopada była krótka audycja w radiu VOX FM na ten temat. A poza tym nikt nie zablokował skrzyżowania, bo nie o blokowanie ulic tu chodzi, lecz o zablokowanie rozrostu wysypiska. Ulica Arkuszowa i Estrady była przejezdne, bez korków.

# chris

19.11.2013 13:43

Do Alek, byłem na proteście. I ty tez się nie przedstawiasz. Mieszkam przy Arkuszowej 65. Tam nie śmierdzi (albo dość rzadko przy wilgotnej jesiennej pogodzie), ale solidaryzuję się z pozostałymi mieszkańcami i wiem że trzeba walczyć o zamkniecie tego syfu.- tylko skutecznie właśnie poprzez blokadę. I nie obchodzi mnie to, że Babice się wkurzą bo właśnie pozwalają - jako gmina na rozbudowę góry śmieciowej gdyż czerpią z tego korzyści.

# R17

19.11.2013 17:14

Zamykamy i co dalej? Czy Warszawa może sobie pozwolić na zamknięcie wysypiska już dziś nawet jak to obiecywała?

REKLAMA

# Tytus

22.11.2013 18:25

Dziwi mnie ,że ekolodzy nie wykazują żadnej inicjatywy tylko sami mieszkańcy.
Wychodzi szydło z worka lub raczej słoma z butów...
Zwałka powinna być zamknięta już dawno ,bo nie spełnia żadnych norm ekologicznych a podobno jesteśmy w Unii Europejskiej ? I nie chodzi tylko o smród tylko potworne skażenie terenu ,gleby, wód gruntowych i siedlisko epidemii.
Mamy wreszcie odpowiedź -co to jest ustawa śmieciowa ...

# Estrada

22.11.2013 19:38

Tam gdzie są śmiecie nusi śmierdzieć . Takie jest prawidfło.

# inzynier_wwa

23.11.2013 14:08

Miasto oszukało mieszkańców, bo reforma śmieciowa polega na tym, że teraz miejska spółka czyli MPO dziwnym trafem zacznie więcej zarabiać (większa skala i wyższe stawki). Taki to przypadek, że "trzeba" kontynuować eksploatację tej góry śmieciowej. I taki jest ostateczny skutek wdrożenia ustawy śmieciowej - by żyło się lepiej! Mieszkam ok. 2 km od górki i w pełni popieram protestujących. Górka będzie truć i śmierdzieć (MPO widocznie ma gorsze metody recyklingu niż inne firmy), a na Radiowo będą ciągnąć setki śmieciarek? Którędy? Do wyboru są tylko 3 trasy z całej Warszawy, z których najpopularniejsza jest ul. Wólczyńska - i tak już zapchana.

REKLAMA

# jestmi

27.11.2013 11:32

Ciekaw jestem, co powie pani rzeczniczka MPO na pozwolenie na budowę Nr 022411 z dn 16-09-2011 oraz Nr 002812 z dn 13-02-2012 "modernizacja składowiska odpadów". Dlaczego nie jest to np "budowa terenu wypoczynkowego" albo "rekultywacja terenu po wysypisku" ? Może jednak ktoś tu kłamie?

# inzynier_wwa

27.11.2013 15:02

Sesja Rady Dzielnicy w sprawie składowiska Radiowo: 2. grudnia 2013 r. o godz. 20:00.

# Estrada

27.11.2013 16:52

Pogadają, pokłócą się trochę, popiją (chyba nie tylko) kawę, popala wyroby tytoniowe... i będzie jak do tej pory. Składowisko musi isnieć bo takie sa plany jego istnienia. A górka robi się coraz większa i coraz ładniejsza.

REKLAMA

# inzynier_wwa

28.11.2013 12:45

Znalazłem informację, że istnieje stowarzyszenie Czyste Radiowo i najbliższe spotkanie jest w piątek 30.11 w godz. 9-12.

# Rysunkowa

14.10.2014 12:18

Ja mieszkam na Wolumenie na osiedlu Warzyszew i u Nas zaczyna smierdzieć! Nie dziwię się mieszkańcom Radiowa fetor jest przeokropny!

# Ben_123

02.06.2015 10:40

Ale niech śmieci z Warszawy zostaną w Warszawie, dlaczego wywozić to innym pod nos ?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024