REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Rada osiedla "Erazma"

# yyy

25.11.2005 22:20

Czy ktoś wie czym się zajmuje i czy jeszcze istnieje Rada Osiedla Erazma z p. Bielak na czele i aktywnym ostatnio na forum jej wiecznym członkiem Stefciem. Rada ta wybrała się sama z pośród siebie na jednym z odbywanych raz w roku zebraniach z mieszkańcami.

# Przewodniczący innego osiedla.

27.11.2005 17:34

yyy- Podstawowa choroba która trapi działalność społeczną to chęć rozliczania a niechęć rozliczających do pracy. Ogólnie rzecz biorąc co raz mniej jest osób które chcą się tym zajmować.Raz w roku spotkanie (zebranie ) osiedlowe to statutowy obowiązek.Sprawozdanie z dzialalności a za tym udzielenie absolutorium oraz ewentualne sprecyzowanie celów
na najbliższą przyszlość (rok,kadencja ).
Zwykle tak to już w naszym kraju bywa że na zebrania jeśli przychodzą ludzie kulturalni to nie biorą udzialu w pyskówkach- a ich często rozsądny glos ginie w masie. Natomiast jest to wspaniałe pole do popisu tak zwanych harcowników osiedlowych (typu slyszała Pani o tych zlodziejach itp. ) Często sie zdarza że trafi się podchmielony (ku uciesze ) i swoje oracje glosi.... Finał jest taki że rezygnują z pracy w Radach ludzie którzy wnoszą do zycia osiedlowego powiew świezości a w marażmie żyje osiedle.
Chętnie do tej tematyki możemy wrocić w zalezności od zapotrzebowania.Pozdrowienia.

# yyy

28.11.2005 00:52

Z tą aktywnością to prawda, ale także u tych co są w tej radzie. Chociaż - co 4-ty rok aktywność wzrasta (wybory samorządowe).
A co do tej Rady to w związku niewielką nadwyżką (ale naprawdę tylko kilkuosobową) jej członkowie w tzw demokratycznych wyborach nie dopuścili nikogo nowego do swojego składu, był nawet jeden mieszkaniec, który wręcz prosił " wybierzcie mnie" ale nie miał szans. Nie znam innych rad osiedli blokowych, ale w tej radzie to jakoś nie widzę tej działalności chyba, że załatwianie jakiś swoich spraw w administracji. Poza tym niektórzy członkowie rady pobierają jakieś kwoty wynagrodzenia ze spółdzielni, niewielkie ale zawsze. Dlatego liczę, że jacyś mieszkańcy się odezwą

REKLAMA

# Karolina z Erazma

28.11.2005 17:13

Rada Osiedla zrzesza też prawdziwych społeczników. Jednym z najlepszych jest radny dzielnicy Pan Stefan Zawadzki.Najsłabszym i najmniej merytorycznym jest Pan Jarosław /niestety zapomniałam nazwiska/

# yyy

29.11.2005 11:47

Znam z widzenia obu panów ale chodziło mi Karolino o jakieś konkrety, przejawy tej aktywności a nie o Twoje osobiste sympatie i antypatie, nie mam osobiście nic przeciwko żadnemu z nich. Są jeszcze w radzie kobiety (np. p. Bielak, p. Undra).
Może ktoś (z Rady?) napisze o jakiś dokonaniach tego społecznego ciała w 2005r

# Erazmiak

29.11.2005 12:51

Karolino czy byłaś kiedyś na zebraniu w/w rady? Tak się składa że ja byłem i akurat odniosłem dokładnie odwrotne wrażenie do twojego. Co do działalności rady to mogę powiedzieć, że jest zadowalająca.

REKLAMA

# yyy

29.11.2005 23:52

Erazmiaku konkrety, konkrety !!! Uwaga, sugerująca, że miło spędziłeś czas z w gronie rady to chyba nie to.

# DKOT

30.11.2005 00:03

to bardziej zlozona sprawa- poczucie wspolnoty tez jest wazne, moze nawet wazniejsze niz uzyskanie np. sygnalizacji swietlnej.

# Karolina z Erazma.

30.11.2005 09:26

Erazmiaku,z pewnością jesteś Panem Jarosławem z rady .Skromnym człowikiem to ty nie jesteś. Aż zieje z ciebie nienawiść do innych ludzi ,szczególnie do radnego Pana Stefana.

REKLAMA

# Bużka

30.11.2005 19:27

Bedzie wojna w obrębie plebani.Stefcio i Jarek zaufani proboszcza.Ofiarę opatrzy i zabezpieczy także swój.

# xyz

30.11.2005 20:25

Najważniejsze jest samozadowolenie - Erazmiaku. A co do Stefana, Pana Radnego, to rzeczywiście fajny gość. Szkoda tylko, że fałszywy i zawistny, a po zatym nie szkodliwy. Można przy nim otwierać okna.

# yyy

30.11.2005 23:27

Sami fani Stefana i Jarosława, czyżby już kampania wyborcza ??
Stefan stracił jedną kadencję, Jarosław już 3 krotny kandydat na radnego, jeśli temperatura rywalizacji będzie w takim tempie wzrastać to strach pomyśleć jak to się skończy.
Stefan od lat wierny Smokowi i Gospodarności a Jarosław z kim do wyborów tym razem ?

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA